Astralna Projekcija

Sve ono skriveno, tajnovito i misteriozno...
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Astralna Projekcija

Post Postao/la Devil'sChase »

Iz ovog bi nekako zakljucio da nije svijetlo 3dimenzije to što odbija "nocne more" kod djece, nego naš setup svijesti. Oću reći, kad je svijetlo upaljeno, one ne mogu operirati tolko jer se mi ne bojimo više, pa ih mi odbijamo, a ne svijetlo. Tak je to kad smo mali. Kada je mrak, mi se bojimo, pa im naš strah dozvoljava operiranje, a ne mrak. Premda ima istine vjerojatno i u ostalim verzijama.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Astralna Projekcija

Post Postao/la antoniopavaroti »

...nema to veze sa setapom svjesti..vjeruj mi...Kad mi se to dešavalo već sam bio dobrano star..preko dvadeset godina a i nisam se toga bojao jer sam se navikao...Osim toga jednom mi se "napad" tog bića desio u rano jutro ..već je bio gotovo dan i bio sam budan...ma pusti psihologiju i ostale nedefinirane teorije..jedno sam siguran..nešto realno postoji u nekoj čudnoj stvarnosti ili dimenziji i ima pristup u naš svjet i to je sve....
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Astralna Projekcija

Post Postao/la Beyond Le Fov »

antoniopavaroti je napisao/la:...nema to veze sa setapom svjesti..vjeruj mi...
zašto da ti vjeruje? koje koristi imaš od vjerovanja da postoje neka apstraktna bića koja te napadaju i jedu bez tvoje mogućnosti da to prekineš? ovo je ozbiljno pitanje. da, promjenio sam film jer sam osvjestio svoje duboko skrivene strahove za koje nisam ni znao da postoje, i za efekt to ima da ta "bića" više ne postoje u mojoj realnosti. evo, uzmi si vremena i razmisli o tome, ne sad odma, odi nekud van i probaj postić najvišu moguću vibru u sebi jer tek tada možeš doprijet do svog sistema vjerovanja i razloga za to. i tad se najiskrenije zapitaj zašto imaš potrebu vjerovati u to, držati u svojoj svijesti/podsvijesti. Možda ćeš reći zato jer je to tvoje iskustvo, zato jer si o tome čitao iz drugih izvora i jer nemožeš ignorirati. ok, opet, koje koristi ti osobno imaš od tog vjerovanja za svoj napredak i funkcioniranje u životu? Da li ti to vjerovanje/znanje koristi u bilo kojem aspektu i da li pisanje i objašnjavanje nekome o tome ima koristi njemu? ...ili samo dodatno pumpa strah u druge i čini ih da se osjećaju nemoćnima? kužiš?

objasnit ću što je moguće jednostavnije, evo ovo okultno znanje zapravo govori sve: vibracije u tebi odgovaraju vibracijama izvan tebe, odnosno ono šta vjeruješ određuje smjerove svijesti i vibracije u tebi, a te vibracije odgovaraju realnosti koju ćeš proživljavati. recimo jednom shizofreničaru je itekako realno ono šta proživljava, ali dali je stvarno realno? dali je to tvoja realnost? ne, njegova je, ne odgovara vibracijama u tebi i zato nije tvoja realnost to po čemu se on gubi u sebi.

život je vrlo jednostavan i mi ga kompliciramo maksimalno. STRAH je ono s čime smo svi okovani manje više i s čime jedemo sami sebe i to ne želimo/nemožemo svjesno priznati.

astral je po definiciji mentalno područje realnosti i kad ulaziš u te sfere ulaziš sa svojim mentalnim stanjem, sa svojim sistemom vjerovanja, emocijama i mislima. I šta misliš s čime ćeš gore rezonirati i time veoma stvarno proživljavati ako je u tvom sistemu vjerovanja da postoje prijeteća bića prema kojima si nemoćan i koja te mogu napasti? A šta misliš šta ćeš proživljavati ako izbrišeš iz svog sistema vjerovanja tu mogućnost, ako vjeruješ da si čisto srce kojeg nemože dotaknuti ništa šta nije jednako čisto i da je sve samo tvoj izbor?

i onda imamo tu kastanedu. sjeti se da don juan nije htio govoriti kastanedi ništa o "letaćima" sve dok nije došlo vrijeme za to. postoji razlog zašto nije htio govoriti prije. I šta mu je reko? jel kastanedi na ikoji način pomoglo to šta ga je osvjestio o "letačima"? nije. Koji odnos su imali s njima? maksimalno ignoriranje svog/"njihovog" uma, sistema vjerovanja, maksimalna disciplina i uopće ne usmjeravanje svijesti u to. i to je to, drugačiji pristup prema tome nisu imali. kastaneda je cjelo vrijeme samo trebao brisati svoj sistem vjerovanja i trebao se energetski bildati da se može nositi sa stvarima u koje se tada "probudio".

Sjeti se također don juanove priče o čudovišnom čovjeku koji ga je proganjao u njegovim ranim danima kad još nije bio toltečki master vrač. Šta je napravio na kraju nakon tolike torture? odlučio se suočiti sa svojim strahom, više se nije skrivao i bježao nego je došao točno pred facu tog tada njemu najstrašnijeg u životu bića koje ga je proganjalo. I šta se tada dogodilo? Čudovišni čovjek se rasplinuo u maglu, nestao je iz njegove realnosti i više ga nikad nije mučio. dakle sve je bila njegova prerealna projekcija zbog povišenog stanja svijesti, odnosno probijenosti u astralne sfere. Iako je na kraju kastanedu osvjestio o letačima po mom mišljenju to uopće nije trebao napraviti niti je važno za cjelu priču. kastaneda je problemu pristupao isto kao i da ne postoje, prihvatio je ratnički put ali ratuje se disciplinom u sebi.

nitko nebi trebao brijat na astralne projekcije sve dok ne sredi svoj sistem vjerovanja, jer gore se sve odma počne manifestirati u skladu s onim unutar nas, baš kao dmt trip, a ništa od toga nije realno, odnosno polurealno je, mi sami određujemo svoju realnost putem vibracija u sebi, putem sistema vjerovanja, emocija i misli.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Astralna Projekcija

Post Postao/la HypnoToad »

Beyond, ne mogu vjerovati koliko nam se sada podudaraju načini razmišljanja i interpretacije...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Astralna Projekcija

Post Postao/la Beyond Le Fov »

:D eh da, i meni je teško vjerovati u mnogo toga šta mi se u zadnje vrijeme dešava, u full pozitivnom smislu, život me miri i usklađuje sa svime, i zbog hrabrosti i slušanja otklanja mi preprike, harmonizira se sve sa svime. naravno uvijek ćemo biti različiti i gledati iz svojeg kuta, ali mislim da je to i the point of life.

sad me sjetilo ovo na još nešto šta sam sam sebi napisao nedavno u naletu inspiracije...

Sastojimo se jedni od drugih, mi smo ja i ti si mi, vi ste ti i ja sam vi, a oni su isto ja i ti samo bolje nesvjesni nas i vas kao dio njih. svi smo svima potrebni jer to smo mi, svatko od vas drži po neki aspekt nas i njih, i tek smo svi zajedno potpuni

Svemir se manifestira iz razlike potencijala, kad se jedno podjeli na dvoje i tako odvojeni privlače natrag u jedno, i kad se jedno od to dvoje podjeli na tisuće drugih i ponovo privlači sve svoje aspekte u drugima natrag u sebe.
Pitanja privlače odgovore a odgovori pitanja, duh tijelo i tijelo duh, moj zov tvoje uho, a tvoja potreba moj zov. a ako se spojimo zajedno zbog savršenih kombinacija težnje jedno prema drugome tad nestajemo i sve prestaje kao da nikad nije ni bilo, posuđena energija odlazi ponovo u ocean koji teće u bezbroj drugih tenzija plusa i minusa, volje duha u razdvajanje i proživljavanje.

Zato nije bitno da budemo savršeni jedni za druge u maksimalnoj ljubavi jer upravo ta nesavršenost unutar savršenog drži svemir na okupu i nas na životu, pruža slobodu, snagu vlastitog otpora, a opet jednu jedinu istinu. Jedino zbog volje sve postoji, kad volja nestane svemir nestaje jer više nema tenzije između plusa i minusa. al opet i kad svemira nema istina postoji jer jedino je duh vječan, svijest unutar oblika, svih zajedno, ne i sam oblik, ni njegovi fragmenti. oblici, težnje i osobnosti se rađaju, razvijaju i umiru kao stanice našeg tijela. neovisno o tome koliko smo starih stanica izgubili i novih dobili sve one su dio iste odjeće koju vječan duh nosi, i samo odjeća, mrtve energetske strukture animirane jedino duhom - srcem i voljom.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Astralna Projekcija

Post Postao/la antoniopavaroti »

...ne tražim da mi itko išta vjeruje..to sam eto samo tako rekao...neka poštapalica ..i potpuno mi je svejedno dali će netko to vjerovati ili ne.Ja osobno sam protiv bilo kakvog vjerovanja..vjerskog..političkog..sociološkog ili bilo kojeg drugog .Ja sam za „iskustvo“ prije i poslije svega ..za vlastito iskustvo po mogučnosti ,za dokaze i nauku . Ponajmanje vjerujem u „astralna bića“, niti sam ikad rekao da su to bića iz astrala ..bar kolko se jećam...Još manje mislim da su te dimenzije u nama ili su plod naših stanja i da zavise od našeg nečeg unutrašnjeg kao i mogućnost anuliranja tih postojanja ili bića samim nekim vjerovanjem .Vjerujem u ono što sam osobno doživio i iskusio dosta puta..u to eto vjerujem..I nema tu nikakve osobne koristi , niti ju je ikad bilo..kao što mi nije namjera pišući ove retke nikakva korist . No , ti to znaš . Nije mi namjera buditi ničije strahove niti mi je to cilj u bilo kom pogledu..to je svakom jasno.Ipak , možda ima jedna velika „korist“ ..a to je da sam dobio uvid u druge nivoe i druge oblike postojanja ..Ne kažem da je to bilo nešto senzacionalno..ta spoznaja..previše sam skroman i neuk da bi baratao frekvencijama vanjskim ili unutarnjim , da bi donosio neke sudove o ovome ili onome ili kako je građen astral ili možda crtao neke dijagrame , proračune i tabele koje eto samo tako obješnjavaju povezanost vanjskog i unutarnjeg i pomoču kojih je gotovo dječja igra izračunati i objasniti ama baš sve senzacije ovog našeg ili nekog drugog postojanja . To prepuštam drugima..koji su više verzirani i više znaju od mene..koji su da tako kažem fluidniji i senzualniji u dijagnosticiranju tananin i profinjenih vibracija astrala i ostalih frekventnih obsega..Ja to neznam ..neznam čak ni onu melodijsku skalu do , re , mi , fa , so , la , ti , do..ili tako nekako a kamoli da bi imao onaj apsolutni sluh što jednog muzičara čini pravim muzičarom a jednog mislioca pravom metafizičkom veličinom . Neka..dobro je to i tako treba biti..treba neko da mene , zalutalu marvu vrati u obor...da ne plašim okolo babarogama..nečastivim silama..Luciferima i Belzebubima..morama i vješticam, ... mea culpa, mea maxima culpa . Spasonosna riječ je STRAH..ona sve objašnjava..pa čak i ono što je neobjašnjivo...strah ..strah.. aspirin za sve za što se nema objašnjenja..strah na žaru..strah ala capo della kužina..strah u umaku od podsvjesti garniran sa psihoanalizom, teorije ala Jung.. lud , zbunjen,nenormalan.. Ne inzistiram dali su ta bića energetske strukture..možda jesu..nemam dokaze da su ovo ili ono..mislim da jesu ali kakav je to dokaz? Moje mišljenje..svašta.Imam dokaze da postoje , osobne dokaze ,koji naravno nisu dokaz.. kao što slična iskustva i dokaze ima i čovječanstvo koje se susreće sa tim entitetima tokom svog cjelokupnog postojanja . Gotovo identična iskustva kroz vjerovanja u „more“ „ ..„polegače“..vještice..itd..itd.. sigurno imaju svoju težinu i značaj.I nisu samo pusta tradicija i vjerovanja. Ili jesu? Odgovore na ova neodgovorena pitanja i umovanja još očekujem..
Eto..toliko o tome ..da sad ne uplećem Castanedu u sve to skupa..pokoj mu duši..jer istina je da se čudovišni čovjek rasplinuo i nestao iz njegove , Castanedine realnosti , ali taj čovjek nije bio proizvod njegova straha , a ne bato, proizvod straha je bio samo oblik te energije ..kao što ni ta energija nije nestala...U tome i jeste osnova nerazumjevanja takvih fenomena ..jer niti ih strah stvara a niti ih uništava..Strah možda samo otvara ili zatvara vrata tih postojanja kao i neki drugi procesi ..no te sfere i dalje egzistiraju nevezano od naših vjerovanja ili strahova.Još nešto..ne mislim da će samo „vjerovanje“ nekoga da je čisto ili neko drugo srce dovesti do toga da mu se odmah teorijom istih rezonanci aktiviraju „čista“ astralna prostranstva..Jok ...ipak u jednom si djelomično u pravu..neke stvari su zaista u domeni našeg izbora..koliko je naše delovanje i koliko su naši postupci izraz slobode i slobodnog djelovanja , veome je veoma veliko pitanje pa prema tome i naša budučnost iliti to čisto srce i njegovo postizanje. Osobno , znam da čovjek gotovo ništa ne upravlja svojim postupcima ili voljom makar misli da je on gospodar svog djelovanja..moš misliti..! Ali . sloboda čovjekove volje nije sad na repertoaru pa ćemo o tome drugi put..ako se slažeš..?
Svrha ovog mog pisanja nije da se opravdavam ili izvinjavam niti da namečem bilo kakva vjerovanja , sugestije a nedaj bože tvrdnje, ili da ..neka me sam Allah sačuva takve mogučnosti, nekog uvredim ili nečijeg gospondina Ega razljutim ..svaku sličnost , sa tim , ako se netko prepozna u ovim mojim nebulozama izričito odbijam i uvjeravam , da sam ja poznat kao veliki lažac jer kako i nebi bio kad neznam istinu!! :thumbsup:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Astralna Projekcija

Post Postao/la Beyond Le Fov »

antoniopavaroti je napisao/la:Eto..toliko o tome ..da sad ne uplećem Castanedu u sve to skupa..pokoj mu duši..jer istina je da se čudovišni čovjek rasplinuo i nestao iz njegove , Castanedine realnosti , ali taj čovjek nije bio proizvod njegova straha , a ne bato, proizvod straha je bio samo oblik te energije ..kao što ni ta energija nije nestala...U tome i jeste osnova nerazumjevanja takvih fenomena ..jer niti ih strah stvara a niti ih uništava..Strah možda samo otvara ili zatvara vrata tih postojanja kao i neki drugi procesi ..no te sfere i dalje egzistiraju nevezano od naših vjerovanja ili strahova.
pa upravo s ovim rečenim objasnio si ono šta ja tebi pokušavam objasniti i to je the point svega šta sam pisao i šta je devil'schase reko sa setupom svijesti. a o ostalome mi se neda niti je bitno za ovu temu. u mom shvačanju i iskustvu; setup uma, emocija i misli = energetsko stanje = otvaranje i zatvaranje vrata = vibracije = rezonancije = doživljaj realnosti.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Astral_girl
rank2
Postovi: 14
Pridružen/a: 25.08.2014, 14:58
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 8 puta

Re: Astralna Projekcija

Post Postao/la Astral_girl »

jel živa još ova tema da ne pišem bezveze? :D
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Astralna Projekcija

Post Postao/la pecurko »

Ako postoji- živa je, u suprotnom bi bila sklonjena... :thumbsup:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Astralna Projekcija

Post Postao/la antoniopavaroti »

u nesvjesti je..ali ako joj ti daš umjetno disanje...sigurno če oživjeti..dapače i više od toga.. :D , :ymsmug:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori