❂ Kristali ❂

Sve ono skriveno, tajnovito i misteriozno...
Avatar
Morgan Le Fay
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 06.02.2013, 14:03
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la Morgan Le Fay »

Beyond Ra je napisao/la: Ako mislite i osjećate da vas netko napada i muči kada spavate ili kada putujete u astralne svjetove, uzmite crni turmalin ili crni opsidian. Nabavite si crnu opsidijan kuglu i stavite je negdje u kući ili kod kreveta.
Ili spavajte sa kuglom od crnog opsidijana ispod jastuka, kao ja. :bigsmilee: :bigsmilee:
To sam par puta napravila, kad mi je trebala ekstra zaštita.
Inače, kugla od crnog opsidijana mi je najdraži kristal koji imam, za sada (uz ametiste). Stvarno je powerful. Ali crni opsidijan može nekad biti malo naporan, jer vuče iz podsvjesti stvari s kojima se ne želimo suočiti, i suočava nas sa Sobom. Mislim super je to, ali nekad se hoću samo schillat pa mi taj crni opsidijan zna bit naporan. Al inače, super kamen.

Sad mi je palo na pamet da pitam - kakva imate iskustva s crnim oniksom? Ja ne znam zašto al to je jedini kamen koji stvarno ne podnosim i nikak se ne mogu "spojit" s njim. Inače obožavam crno kamenje, i šareni oniks mi je super... al jedino taj crni oniks, ne ide pa ne ide. Previše me nekako "zatvori" i osjećam se klaustrofobično ili kao da me netko zabio čavlima na zemlju i nabio mi ciglu na leđa. Ne znam.. jel u meni problem što mu se ne mogu dovoljno otvoriti ili što? Ili je on jednostavno takav pa mi ne paše. Jako mi je čudan.
Auta luonto
anna voima
tee vereni vahvemmaksi
Avatar
SleppyInHead
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 09.01.2013, 16:54
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la SleppyInHead »

Onda bit ce da ti crni oniks jednostavno ne pase, kao ni meni, naprimjer. A kao za inat imam ih dva. Nisam ih ni pokusavala duze drzati uz sebe pa neznam ni konkretnije posljedice. Vjerovatno si upoznata s cinjenicom da se nemozemo povezati sa bas svakim kristalom, naime nemaju svi prema nama povoljno djelovanje.
Eto, ti znas koji ti ne treba :)
Avatar
zvonchica88
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 04.03.2013, 21:56
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la zvonchica88 »

Kristali su uistinu toliko divni! Ah i obicno kamenje mene zadivljuje, sva snaga koja je bila potrebna za stvaranje i tako "jednostavne" tvorbe. Zasad omiljeni i vjerujem da nekako posebno osjecam taj kristal je ametist, jednostavno te ponese u neke misli, dosad sam meditirala s njime, cistila cakre i svakakojake ostale divnoce koje podaruje. Isto tako orgon s ametistom, koji je definitivno upio nemile kolicine cudnosti.
be and let be
Avatar
Morgan Le Fay
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 06.02.2013, 14:03
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la Morgan Le Fay »

@ SleppyInHead: Da, znam da ne pašu svima svi kristali, to je normalno i to se događa. Ali nekad se ni mi ne možemo dovoljno otvoriti prema njima (nekima) i naći zajednički jezik. Ugl, znam da si crni oniks nikad neću sama kupovati :bigsmilee: ... al eto tako zanimalo me samo kakva drugi imaju iskustva s njim.

Volos, kalciti su super, i odlični za smirivanje, pročišćavanje, prostor. Joj daj si ostavi taj kristal, pogotovo ako si ga sam našao - sam naći neki kristal, pa to je divno! I još tako velik. :bigsmilee:
Za ogrlice moš udijelit neke manje... hahah, pa da neće netko nosit gromadu kamena oko vrata, logično. :bigsmilee: Al ostavi si ga za prostor... oko njega posloži špice kvarceva okrenute od njega prema van, okolo, pa će ti to lijepo širiti energiju po prostoru.
Auta luonto
anna voima
tee vereni vahvemmaksi
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la Sophia »

e a jesli li isprobala još neke onixe? jer tak meni neki kristali nisu pasali,, ali skad sam isrpbala druge iste vrste bili su mi ok, pa možda to ovisi samo o kristalu odakle je došao-što je prošao.. a može na krajukrajeva bit kao i kod mene, da se nikakao nemogu podružiti sa kambaba jaspisom, jedini kristal koji jednostavno NE koliko god da ih isprobam, nakon nekog vremena baš sme uhvati neka močvarna siva nelagoda,, koju riolit vilenjački odmah zrcalno okrene u dobar vibe,, al ono ima toliko kristala i minerala na ovom svijetu, pa je ok da nam neki jedostavno nepašu,,
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
Chhaya
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 04.01.2013, 00:02
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la Chhaya »

Morgan Le Fay je napisao/la: Sad mi je palo na pamet da pitam - kakva imate iskustva s crnim oniksom? Ja ne znam zašto al to je jedini kamen koji stvarno ne podnosim i nikak se ne mogu "spojit" s njim. Inače obožavam crno kamenje, i šareni oniks mi je super... al jedino taj crni oniks, ne ide pa ne ide. Previše me nekako "zatvori" i osjećam se klaustrofobično ili kao da me netko zabio čavlima na zemlju i nabio mi ciglu na leđa. Ne znam.. jel u meni problem što mu se ne mogu dovoljno otvoriti ili što? Ili je on jednostavno takav pa mi ne paše. Jako mi je čudan.
znam samo da su svi jeftini, a potpuno crni oniksi, na tržištu umjetno tretirani u 99% slučajeva.. crni oniks je prilično rijedak i skup. Možda ti to smeta :)

Meni su oniksi guba, ko i svi ostali kalcedoni uostalom :sunn:
"Nothing is lost. . .Everything is transformed."
— Michael Ende
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la Ninti »

Mislim da je ovo dobro mjesto za moje pitanje..
Našla sam neobičan i zanimljiv kamen pa me zanima dal netko ima ideju o kakvom mineralu se radi?
Izvana je spaljeno sive boje, na mjestima crn, jako težak (pretpostavljam ima željeza), a zanimljivo jest to da je iznutra sasvim drugačiji - svijetla bež boja.. Slike govore više nego riječi:


slika
slika
slika
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la Sophia »

hmm , poima nemam ali pitaj udrugu kreševački citrin i ili lepoglavski ahat, tamo ima školovanih mineraloga, a gdje si ga našla, na kojem području?
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la Ninti »

Ej na Žumberku sam ga našla.
Pitala sam jednu poznanicu koja radi na geološkom faksu u Zg, još mi ništa nije odgovorila.
Možda nije poseban iako meni izgleda posebno :)
Tnx anyway..
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la Devil'sChase »

Mi sami određujemo koliko će nešto biti posebno za nas, a koliko neće :) Prekrasan kamen Ninti :thumbsup:
Odgovori