❂ Kristali ❂

Sve ono skriveno, tajnovito i misteriozno...
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la gotta »

AFX je napisao/la:
antoniopavaroti je napisao/la:
AFX je napisao/la:Joj, meni su ti kristali u rangu krunice il križa.
Šta je pjesnik htio reći? To se može dvojako tumačiti.. :ymhug:

Da ih smatram jednako (ne)djelotvornima.
Mislim, budimo realni..ako cemo o alternativnoj medicini (il kako da to vec nazovem)..cannabis - zna se kako i koji sastojak pomaže oboljelima od raka i na koji način, postoje studije kako gljive i na koji način pomažu..sve ljekovite biljke..zna se koji su sastojci u igri..a kristali..ništa drugo nego prodavanje muda pod bubrege..mislim, super ako nisam u pravu i ako me ovaj put moj instinkt ili ti ga filter za sranja iznevjerio, ali ja u tim kristalima vidim samo biznis i ništa više. Gle kako je lijepe plave boje, a i hladi kada ga stavim na tijelo..to mora da izvlači svu negativnu energiju. :thumbsup:

Svijet alternativne medicine je prepun osoba s mentalnim problemima i osoba kojima je to samo način da zajebu naivce, i to govorim iz vlastitog iskustva..od baba koje na slikama traže orbove do pacjenata kojima se javljaju anđeli i onda dilaju te savjete osobama kojima treba neki fix da ih umrtvi samo da ne osjete gorak okus realnosti.

Otvoren sam prema svemu, ali to mi izgleda kao bullshit. Naravno to je samo moje mišljenje koje ne mora biti točno.

Ja mislim da sve ono u što VJERUJEŠ da pomaže, pomaže. To su čiste misli koje se projiciraju na fizičko tijelo. Zašto kažu da je molitva najjača stvar koja pomaže čovjeku? Makar nisi vjernik! Zato što bilo koje riječi upućene nekome ili nečemu imaju određenu frekvenciju, tj. vibraciju koja mijenja naše trenutno stanje. Misli su naše najjače oružje i trebamo naučiti vladati njima.
Tako da sve ovo što vjerujemo, možda uistinu nema aposlutno nikakvog efekta, ali naše misli i naša vjerovanja čine da imaju, prema svemu tome mogu zaključiti da živimo u svojevrsnom matriksu koji funkcionira po principu percepcije-misli-emocija....
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la AFX »

gotta je napisao/la:Ja mislim da sve ono u što VJERUJEŠ da pomaže, pomaže. To su čiste misli koje se projiciraju na fizičko tijelo. Zašto kažu da je molitva najjača stvar koja pomaže čovjeku? Makar nisi vjernik! Zato što bilo koje riječi upućene nekome ili nečemu imaju određenu frekvenciju, tj. vibraciju koja mijenja naše trenutno stanje.
Bilo bi lijepo da je tako, pogotovo vjernicima koji umiru od raka i ostalih boleština po bolnicama, rulji koja se nada i vjeruje da će ozdraviti pa crkne u mukama..pa daj uzmi sebe za primjer, imas stalno zdravstvenih problema, vjeruj da ih nemaš.
Ovo mi sve zvuči kao jedna poznanica koja rulji čisti čakre telepatski i liječi rulju preko telefona, a klinci su joj doma 0-24 balavi i bolesni.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la antoniopavaroti »

...jesi li AFX kad probao konbinaciju kristali + :mushroom: ? Ono što sam napisao na postu na prethodnoj stranici ?
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la AFX »

antoniopavaroti je napisao/la:...jesi li AFX kad probao konbinaciju kristali + :mushroom: ? Ono što sam napisao na postu na prethodnoj stranici ?
Nisam, ali imam kristala kod kuce (s kojima se liječio stari koji je još uvjek bolestan).
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la antoniopavaroti »

....nisam pobornik kristalo-terapije niti recimo aroma-terapije , možda to nekome i djeluje , ali generalno sam za klasične medicinske tretmane i uobičajene preparate ,pogotovo za teže bolesti .Možda su kristali u mogučnosti smirivati neka emocionalna stanja kod nekih osoba , poboljšavati im balans ili nešto slično na psihičkoj osnovi , ali to je uvjek individualno i zavisi od mentalnog ustroja svakog pojedinca . Za mene , dakle za mene , kristali djeluju na nekim višim energetskim planovima i dimenzijama ako to tako mogu nazvati . Oni su pomočnici na psihonautičkim putovanjima a opet i to nije pravilo pa se može sa rezervom prihvatiti kao i masa drugih fenomena kojih smo svjesni ili nesvjesni . Njihovo djelovanje , po meni spada u sferu astrala što god nekome on značio ..postojao ili ne.
No , nekim ljudima djeluju i kao sredstvo izlječenja , kao i krunica i kao molitva , kao križ na lančiću oko vrata . Čudna smo mi bića..čudna , nespoznatljiva . Tebi i meni su to trice i kučine , alava paprika .Ali , moramo , zbog objektivnosti priznati da su u mnogobrojnim svetištima i molitvenim grupama primječena ozdravljenja i zdravstvena poboljšanja na slučajevima od kojima je ta ista klasična medicina odavno digla ruke.
Dakle , ništa nije crno-bjelo.Sve treba prihvatiti sa dužnim poštovanjem i dozom opreza ...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la gotta »

Ok AFX razumijem i djelomično se slažem s tobom, zapravo jasno mi je da te smeta što ljudi umiru a zaista sve probaju, sve to što na neki način "obećava"...ali smatram da su to ljudi koji ne rade na svim segmentima svojeg bića, zato ni ne pomaže. I naravno..neće uvijek, klasična medicina je još uvijek jedna od najučinkovitijih mogućnosti pomoći, ali ponekad teško bolesnima i umirućima ne može pomoći ništa, a to je zato što moraju otići..ispunili su sve šta su trebali kao ljudska bića...
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la gotta »

AFX je napisao/la:
gotta je napisao/la:Ja mislim da sve ono u što VJERUJEŠ da pomaže, pomaže. To su čiste misli koje se projiciraju na fizičko tijelo. Zašto kažu da je molitva najjača stvar koja pomaže čovjeku? Makar nisi vjernik! Zato što bilo koje riječi upućene nekome ili nečemu imaju određenu frekvenciju, tj. vibraciju koja mijenja naše trenutno stanje.
Bilo bi lijepo da je tako, pogotovo vjernicima koji umiru od raka i ostalih boleština po bolnicama, rulji koja se nada i vjeruje da će ozdraviti pa crkne u mukama..pa daj uzmi sebe za primjer, imas stalno zdravstvenih problema, vjeruj da ih nemaš.
Ovo mi sve zvuči kao jedna poznanica koja rulji čisti čakre telepatski i liječi rulju preko telefona, a klinci su joj doma 0-24 balavi i bolesni.

https://www.youtube.com/watch?v=aY_Yyspdfcw
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Klasična medicina na stručan način vara čovjeka, a alternativna medicina na nestručan. Kristali su super stvarčice, ali kao i sve što čovjek dodirne žrtve su njegove vlastite gluposti. Svugdje gdje postoji mogućnost zarade, desit će se spletkarenje i istinu će se okretati u laž, korist u obmanu, da bi se moglo još više zaraditi, što više sebe i sve oko sebe prevariti i od istine izolirati.

Ja o kristalima ne razmišljam u kontekstu liječenja, nego igranja i istraživanja, samorazvoja. Da ne duljim o astralu i metafizici, jednostavno rečeno ono što sam ja primijetio je da djeluju na moje psihološke aspekte, u veoma suptilnim promjenama na području misli i emocija. Ne osjetim ih osjetilima i ne mogu reći da njihov utjecaj ima nepromjenjivu konstantu, ali ponekad mogu svjedočiti doživljaju (suptilnoj promjeni) unutar svoje psihe, recimo mogu uspoređivati s načinom na koji osjetim glazbu, pjesme raznih žanrova (to je osjećaj a ne osjet) , a na području misli mogu nešto teže, lakše ili na novi način sklapati, povezivati, izražavati, i intenzitet takvih doživljaja ovisi o mojem energetskom stanju. Mislim da se takvo nešto ne može dokazati objektivnim metodama jer ako utjecaj i postoji previše je subjektivan jer je svatko unikatna individua i dručije će istu stvar, isti podražaj doživljavati, zbog istog razloga ne može se ni ništa duhovno dokazivati, a opet iz dubina čovjeka dođu takva iskustva koja se ne mogu ničim vanjskim mjeriti.

Pitanje je tu i intenziteta energije. Ne može se očekivati da jedna AA baterija pogoni vlak s vagonima ugljena, ako to ne može ne znači da baterija nema nekakvu energiju u sebi s nekakvim karakteristikama struje, napona, kapaciteta, otpora.
Još smo mi pregruba bića da bi znali efikasno raditi s kristalima na toj razini. Uopće da bi se osvijestilo astralne, odnosno te neke suptilnije razine energija potrebne su godine i godine rada na sebi, na samokontroli i meditaciji, prvo se treba moći razlikovati sebe od i imati moć nad vanjskim utjecajima. Pa onda tek možemo svjesno o nečem pričati. Nešto djeluje ili ne djeluje, nešto je laž ili istina jedino zbog toga kako je upotrebljeno, dali sa znanjem i svijesti ili samo s vjerom. Kiruršku opremu nije dovoljno samo staviti pokraj ljudskog tijela da bi se recimo metak iz njega izvadilo, s odgovarajućim alatima potrebno je imati znanje i sposobnost. S tim svojim prepametnim umom možemo svakakve kreativne gluposti izmišljati, no ako svijest njime upravlja sa znanjem postane moćno oruđe.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la AFX »

gotta je napisao/la:ali ponekad teško bolesnima i umirućima ne može pomoći ništa, a to je zato što moraju otići..ispunili su sve šta su trebali kao ljudska bića...
Ne, ne moraju otići, to je tlapnja za rulju koja se nemože pomiriti s činjenicom da je netko umro.. nego jer su stvarno bolesni i zato su umrli..postoji kako i postoji zašto, a ta trendi sranja su ništa više nego trendi sranja..koja nisu ljekovita, tj. pomažu samo rulji koja treba neku lažnu sigurnost, tu je ta poveznica s križem, krunicama i sl. sranjima.
Jel rulja u srednjem vijeku više ispunjavala to šta su trebali napraviti za života pa su zato umirali prije i mnogobrojnije? Ne, medicina je bila u kurcu.
..i tako počije ta lavina psiholoških problema i brijanja na svaki alternativni drek koji toj osobi dođe pod ruke, zbog takvih sranja alternativna medicina dolazi na loš glas.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la gotta »

a zasto bi bilo u redu da malo dijete od godinu-dvije umre? Nije nista u zivotu proslu, ali su starci dobili lekciju..ja to gledam tako..sve je povezano..
al sad smo na krivom topicu...
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Odgovori