❂ Kristali ❂

Sve ono skriveno, tajnovito i misteriozno...
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la Sophia »

moj savijet zaboravi @ Fig zaboravi na sve pročitano o kristalima kad ih budeš kupovao, samo se prepusti i zgrabi prvog koji ti zabljesne,, tako je najbolje :)
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la Fig »

ma svi su me zabljesnuli, chacruna.. i zračili posebno svaki na svoj način... a prostor je tako prepun predivne vibre i ugodnosti, sjetih se h0h0-a i njegovih riječi ;) ... predivan filing koji me još drži, napunjen sam.. :)

nakon uživanja u svakome pojedinačno, odlučih se ipak za kvarcnu piramidicu.. recimo da me nekako to najviše i privuklo od samog početka zbog respekta.. eto, sretan sam što sam dobio novog suputnika.. a za dalje će se samo iscrtavat.. :)

hvala vam na infu :thumbsup:
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

Goddamn zasto i nesto tako prekrasno mora ukljuciti razaranje i patnju :eevil: . Nabavio sam si raznih kristala i totalno se nabrijo na daljnje prosirenje kolekcije ali sad vise uopce nisam siguran koliko ima smisla u ime vlastitog duhovnog razvoja riskirati to da kupnjom odredjenih kristala podrzavam razaranje prirode ili izrabljivanje ljudi. Naravno da nema nimalo smisla tako da smatram da svakako treba provjerit nesto o porjeklu svakog kristala kojeg nabavljate. Nazalost kao i sa zlatom, dijamantima i sl. sve to cesto ide i uz kristale. Mozda ne u tolikoj mjeri kao npr. sa krvavim dijamantima ali i dalje se rudnicima prakticki nepovratno unistava priroda, ponekad izrabljuje djeca ili precesto ljudi propadaju od silikatne prasine.

Evo samo jedan primjer, Tanzanit. Bas bi se moglo reci - Wearing tanzanite to transmute negativity is like fucking for virginity. A ovo je jos bolje - Tanzanite is sometimes called the "workaholic's stone", this is due to the fact that this stone will help you slow down and take it easy. - cini se da ne radi bas jer su svijetske zalihe tog kamena zahvaljujuci marljivim ljudima i djeci totalno pri kraju.

Sta mislite o sintetiziranim kristalima? Ista kemijska formula, isti proces nastajanja samo ubrzan. Smatrate li da su sasvim dobri, slabiji ili beskorisni? Mozda ih ne treba diskriminirati ko ni "bebe iz epruvete" xD.

Kako god da bilo sasvim sigurno je da ima sintetickih kristala koji su vrlo mocni i u kolicinama manjim od zrnca soli :D .
Avatar
oßliK
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 14.10.2010, 16:46
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la oßliK »

et love, sex, drzgs....

citam te u stanju koje nemos bas opisat, kao ono stanje kad pusis drogu (tj kad ti je neko ubaci u pivo) ...i mogu ti rec di si lijepe stvari napisao koje mi u ovom besmislenom stanju imaju smisao...skladan tok misli koje su odvele do paradoksalnosti koje u sebi sadrzava odnos veliko-malo i svi slicni odnosi...suprotne su, no jedna predpostavlja drugu...sad pomalo usporavam i spustam se.nejde vise .....snmijeh...eto lijepo
Avatar
Riseofmagic
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.09.2011, 09:24
 pohvaljen: 8 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la Riseofmagic »

Ovo je nevezano za vasu temu ali vezano je za glavni post.Jednostavno sam predpostavio da niste culi za ovaj kristal ili ste ga zaboravili spomenut what ever glavno da je sad spomenut.
slika
slika
Moldavit je zeleni poludragi kamen koji je stigao na Zemlju u meteoritu, i to na područje današnje Češke, prije 14,8 milijuna godina. Te rijetke zelene kamenčiće, znanstveno klasificirane pod tektite, ljudi cijene i od njih izrađuju korisno oruđe i prekrasni nakit već barem 25.000 godina.

U čudesne moći moldavita (čudesnog kamena sa zvijezda) najviše se zaklinju “new ageri” koji vole priče o izvanzemaljskom porijeklu čovjeka. U posljednje doba zaljubljenici svemirskih istraživanja i letećih tanjura obožavaju moldavit kao svoj izvorni kristal.

Tvrde da ih taj zelenkasti prozirni kamen prenosi u promijenjena stanja svijesti i otvara im nezamisliva duhovna prostranstva. Nose ga na sebi u obliku nakita: privjeska na lančiću, naušnica i narukvica. Pri tretmanu kristalima postavljaju moldavit na očnu i srčanu čakru kako bi potakli protok iscjeliteljskih energija.

Neki znanstvenici nagađaju da cijeli “biznis oko kristala” i nije tako metafizički kako izgleda. Tako neurolog Paul MacLean govori o “tri mozga”: “gmazovskom”, “sisavačkom” i “novom” mozgu. Svaki od njih djeluje djelomično nezavisno u našoj glavi a međusobno se natječu za energiju koja im je na raspolaganju. Novi mozak ima zamršeniju mrežu neuronskih veza nego što je to ovog trena potrebno čovjeku da bi riješio ijedan problem s kojim se suočava. Većina ljudi koristi tek jedan posto svojih mozgovnih kapaciteta. Netko poput Einsteina možda je koristio dva posto.

Prema novim teorijama, glavni bi zadatak ljudske evolucije trebao biti crpljenje što većih količina energije iz gmazovskog mozga (koji je pretežito zadužen za pitanja opstanka) i sisavačkog mozga (zaduženog za pitanja teritorija, ega i osjećaja) i prenošenja te energije u u novi mozak. Slikovito rečeno gmazovski mozak možemo predstaviti kao hladnoću, sisavački kao vrućinu, a novi mozak kao svjetlost. Novi mozak reagira na ekstatične osjećaje, a beskrajno ga stimuliraju “fantastične duhovne ideje”.

U tom svjetlu, izjave o ekstatičnom djelovanju moldavita i još nekih minerala i kristala, a o tim iskustvima obično izvještavaju “new ageri”, možda su povezane s tim “novim” mozgom. Moguće je da moldavit potiče novi mozak na bolji rad, jer oni koji su ga koristili, tvrde da im “izaziva lakoću u glavi”, te pulsiranje na čelu i na tjemenu.

Treba primijetiti da korištenje kristala i minerala ide ruku pod ruku s novim duhovnim idejama. Ako se utvrdi da je veza između kristala i novog mozga stvarna, onda možemo očekivati nove prodore u znanosti i razumijevanju svijeta upravo putem “neobične upotrebe kristala i minerala”, a naročito moldavita u cilju duhovnog prosvjetljenja i iscjeljivanja. Tako se barem nadaju svi oni koji se već uveliko služe različitim kristalima u svom svakodnevnom životu.
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la Sophia »

a baš sam nedavno dobila 2 mala komadića MOLDAVITA, I NIKAKO DA ISTRAŽIM NEŠTO O NJEMU, I ETO PAF MI INFORMACIJE, hvaaalaaa :)))) (UPS CAPS LOCK )
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

A ja bas cekam moldavit :D. Jako mi se svidja taj kristal i od kad sam cuo za njega, privlaci me, izmedju ostalog jer je tektit... ali "new age" spike smatram cistim bull shitom XD. No s tim ne smatram da kristali nemaju djelovanje niti da Paul D. MacLean-ove teorije ne mogu sadrzavati neke validne pretpostavke.

I zanima me zasto "obicno" kamenje nebi imalo nikakve moci kad i samo sadrze razne kristale. To pogotovo nema smisla ako uzmemo u obzir da se za neke "kristale" smatra da imaju moci dok uopce NISU kristali - poput jantara, opsidijan, bisera, amonita itd....

I jos jedna stvar. Ljudi ne koriste samo 1% mozga niti samo 10% mozga ... Roflmao xD
http://en.wikipedia.org/wiki/10%25_of_brain_myth
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la Sophia »

pa npr, ima kristala koji su mrtvi!! koji su totalno energetski off,i treba dosta na njima raditi oživiti ih, a tako iz osobnog iskustvaznam da se i običan kamen može energetizirati da djeluje poput kristala , aLI OPET TO JE DRUGAČIJE DJELOVANJE(iščupat ču si caps lock tipku!!!!),, jer imamjedan kamen iz jednog rituala i par ljudi koji osječaju poprilično kristale dala sam im ga na test prvo sam im rekla da zatvore oči ispruže ruku i nek mi vele jel ga osječaju,,i svi su ga osijetili,, a i visak je luud nadnjim,, a isto tako sma na moru pronašla veoma zanimljive oblutke sa kvarcnim linijama, i sad neka mi netko veli da on nedjeluje kad kamen ima neki energetsko nešto,, a neznam dalo bi se o tom pričat ,, satima,,
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
Aquanux
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 26.02.2011, 20:55
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la Aquanux »

Slazem se sa chacruna :x Sto vise ulazite u njihov svet sve vise postaju jasniji i energetski mocniji. Evo ja sam se toliko vezao za svoj ametist da ga gotovo stalno imam u vidokrugu i stavljam ispod jastuka za dobre snove :D
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
Avatar
Riseofmagic
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.09.2011, 09:24
 pohvaljen: 8 puta

Re: ❂ Kristali ❂

Post Postao/la Riseofmagic »

Ja sam nasao kamen kvarca na moru totalni kristal bio je awesome i ja moron ga bacim jer uto vreme nisam bio lud za kristalima i tako :D
Vrijeme je za moj novi post Lucid Dream English Version Buyed E-Book(Not rely i didn't buyed i am just sick crazy hacker :D)
Odgovori