Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Sve ono skriveno, tajnovito i misteriozno...
Meia

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la Meia »

Za one koji nisu znali ;;)

http://www.magic-wood.com/index.php?opt ... =4&lang=hr

Nakon što sam prvi put čula tu «šumsku energiju» kako mi govori, pomislila sam da su se možda zabunili jer taj zadatak zasigurno nije bio u «mojim» planovima. Pitala sam ih znaju li zašto sam ovdje, rekli su mi «znamo što hoćeš, koje su ti zamisli. Božji plan je uvijek prisutan u svemu».

Na početku su mi rekli: «Moraš se opustiti. Ljudi su obuzeti vremenom, a ono ne postoji. Kad se smiriš i stopiš s prirodom, čut ćeš svemir. Priroda je kao svemirski zvučnik, sve što treba dolazi kroz nju, ali ljudi su previše gluhi da bi to čuli. Moraš se stišati, umiriti, prepustiti i u trenutku kad prestaneš na to misliti, čut ćeš. Umiri se i osjeti svaku svoju stanicu, pusti ih da dišu, daj im prostor i one će se rasplinuti. Tada ćeš ostati ti, tako lagana da ćeš sa smiješkom ploviti okolo. Šeći, hodaj, opusti se, ništa ne očekuj, rasplini se, kad se ponovo sastaviš, bit ćeš to «ti»».

Ako vam kartice pomognu barem jednim malim dijelom, smatrat ću da sam uspješno obavila "zadatak".
Šaljem vam svima puno ljubavi, iste one koju redovito dobivam od njih. Vjerujte i krenite, sve ostalo dolazi samo od sebe.

Maja Šamarinac
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la Red »

moram ti priznat da sam cula i vidjela te kartice na sajmovima i u casopisu Svjetlost, ali se nisam nikada nasla u prilici da zavirim unutra... znatizeljna sam naravno :)

jel si se ti sa njima "igrala" bas me zanima tvoje misljenje...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Meia

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la Meia »

imam ih, dragi mi poklonio :x
jako su divničke za poigrati se i ima unutra još mini knjižica opisa detalja šumskih bića :)
sviđa mi se Majina (autorica kartica) priča oko njih.
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la Sophia »

oo Meia preduhitrila si me! he he ali drago mi je , he he,, odlične su ja sam oduševljena njima :)

moj prvi susret sa njima bio je nakon što sam 2dana provela u gorskom kotru tj, delnicama na jednom mini open ejr ptyu od koi dan hehe,, gdje sam napunila baterije, došla sam u stan i pružane su mi kartice gdje samm izvukla jrdnu koja je točno opisala moje stanje,spoznaje kako god.. kartica TITRANJE :) i onda sam krenula čitat knjižicu unutar njih i svaka riječ mi je toliko poznata bila, nešto što sam več doživijela, nešto što znam i osiječam :
a super mi je bilo kad smo dragi i ja izvukli istu kartu titranje (a nije da nismo mješali karte hehe),, :) to je karta koju najčešće izvlačim :)

ma čarobne kartice :)
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
odanikdrugogsveta

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la odanikdrugogsveta »

(:LoveSexDrugs:)
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 31.08.2010, 13:34
 pohvaljen: 3 puta

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la (:LoveSexDrugs:) »

Iako tema nije direkto o tome, jedan od najmocnijih zvukova tj. melodija koje sam ikad cuo na tripu a i opcenito su dopirali od mojih dragih kaktusa... Uz silnu energiju iz njih je dopirao i prekrasni zvuk....kao najmocnija pjesma ikad....ali gotovo da je zvucalo kao neki drevni jezik... kao glas bica koja ne komuniciraju putem zvuka ali bi tako zvucali da pricaju....

Takodjer susret "oci u oci" sa stablom nakon pusenja DMT-a je bio prekrasan.... ovaj put je komunikacija bila puno manje "zvucna" a vise kao jasna energija.... ali koja se takodjer u umu pretvarala u odradjeni zvuk..... kao da je zvuk dopirao iz uma.....nesto kao kad bi u glavi osim misli... recenica... mogli stvoriti npr. jasan zvuk grmljavine... a "zvuk" stabla je bio kao govor mudrog i snažnog bica koje ne komunicira zvukom ali njegova energija u umu "odzvanja" kao zvuk....

Kao sto osim govora postoje i drugi nacini komunikacije.... npr. signalna baklja... to bi trebalo znaciti da je neko u opasnosti i da zeli da netko dodje do lokacije s koje je ispaljena baklja... takav nacin komunikacije sadrzi vrlo malo podataka... A taj "zvuk" biljaka je mozda u takvom odnosu prema samom govoru.... Jer sadrži mnoge kompleksne osjecaje..... mnogo mudrosti.... rekao bi cak i magicni blagoslov u sebi...
ckola
rank3
Postovi: 91
Pridružen/a: 13.04.2010, 08:19
 pohvaljen: 1 put

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la ckola »

na ovu temu bi vam preporučio odličnu knjigu-TAJNI ŽIVOT BILJAKA Peter Tompkins i Christopher Bird.
mala fantastična knjižica, stari moj...mene je oduševila i uvjerila
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la Red »

Hvala puno!

evo, nasla sam je onlajn pa reko da je okacim nek ljudi citaju :YMPEACE:

slika
DivShare File - Tjni Život Biljaka.pdf
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
whisperingwind
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 25.08.2010, 02:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la whisperingwind »

jeste li vidjeli ovu epizodu NRZ?

http://www.youtube.com/watch?v=swFf4psr1_Y
"LSD is a drug which tends to cause psychotic behavior in those people who HAVEN'T taken it." Timothy Leary
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la Red »

jap, vidjeh...odlicno! preporuka za sve :-B
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori