Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Sve ono skriveno, tajnovito i misteriozno...
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

intuitivnom, osjećajima, vizijama

kroz tišinu uma
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Morgan Le Fay
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 06.02.2013, 14:03
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la Morgan Le Fay »

Naravno da se može razgovarati, samo ljudi trebaju slušati. Biljke komuniciraju tišinom... kad smirimo um. Tu nisu potrebne riječi, jer s biljkama dijelimo osjećaje ili vibracije. Evo jednog primjera - nedavno sam imala jednu meditaciju, gdje sam se uz normalno opuštanje pokušavala "proširiti" (dakle proširiti svijest) po cijeloj sobi (a imam 12 biljaka u sobi), i tako spojiti i s biljkama... kad sam se približila (energetski) adamu (koji je otkad je sa mnom jako sretan i užasno se razlistao i narastao) osjetila sam vrtoglavicu i mučninu, sve mi se izokrenulo i postalo mi je zlo kao da ću se izrigat. Nakon meditacije sam razmišljala zašto mi se to dogodilo, i nisam odmah povezala stvari. Kad sam otišla do adama da ga pogledam skužila sam da su ga napali nametnici, i to već neko vrijeme, a ja nisam imala pojma. To mi je htio reći u toj meditaciji kad sam se povezala s njim. Jer kako mi osjećamo slabost i mučninu kad smo bolesni, na taj način (koji je nama poznat) biljke nama žele reći da su bolesne. Znači, morate biti svjesni da vam biljke najčešće neće reći nešto riječima (iako i tako možemo primiti njihovu poruku), nego osjećajima. Kod komunikacije s njima, jednostavno trebamo slušati i trebamo biti otvoreni na bilo koji način primiti poruku, pa makar to bila samo misao ili slika koja nam se tad pojavi u umu. Njihove vibracije su sporije, i kad se skroz utišamo tek onda možemo dobiti poruku... Naravno, treba slijediti i intuiciju, i ako dobijemo "feeling" da biljka treba vode (ne zato što smo to čuli ili pročitali, nego baš ako to intuitivno osjetimo), ili ako se osjećamo žedno u njenoj blizini (da, na taj način nam najčešće šalju poruke) onda ju trebamo zaliti, jer očito je to to što nam biljka želi reći. Kada nam želi reći da je žedna ili da joj je vruće, najčešće ćemo će osjećati kao da smo mi žedni ili da je nama vruće. Ja s vremena na vrijeme pošaljem svojim biljkama energije, da ih potakne u rastu ili da se oporave od bolesti ili ako jednostavno osjetim takav trenutak. To je kao da ih zagrlimo. Uz njih držim i kristale koji im služe kao poticaj, za bolji rast recimo. No dovoljno je da im prilazimo s puno ljubavi i pažnje (a tako je i sa ljudima i sa životinjama) i biljke će to osjetiti i biti nam zahvalne.

A drveće... to su tako divna i mudra svorenja i mislim da su to bića na Zemlji prema kojima imam najviše strahopoštovanja. Zamislite drvo koje živi npr. 1000 godina, što je sve "vidjelo" i iskusilo... kolike zime, ljeta, kolike su životinje živjele na njemu i oko njega, koliki su ljudi prošli kraj njega, koliko je čulo priča... Pa nije čudno da su to najmudrija stvorenja na Zemlji (ja doista vjerujem da jesu), ako toliko godina živiš i toliko toga vidiš... Kad sam se išla duboko povezivat s drvećem, skužila sam da su oni konstantno na tripu - ne znam kak bih to drukčije rekla. Oni su mostovi između neba i zemlje, između svjetova... s jedne strane duboko ukorijenjeni u Zemlju, u Gaiu (i koliko sam skužila, preko korjenja i primaju najviše informacija, to su im pipci, ko nama ruke, s kojima međusobno komuniciraju), a s druge strane grane im se pružaju prema nebu, prema Suncu... Nisu bez razloga drva bila uvijek u mitologijama neki "mostovi" između svjetova. S obzirom da proučavam Ogham (keltski simboli za divinaciju, svaki simbol je vezan uz drvo), povezujem se recimo sa spiritima pojedine vrste drveća (hrast, bor, breza, vrba...). Svaka vrsta je specifična i svako drvo (kao vrsta) ima svoju mudrost, no takvo učenje od njih je sporo i zahtjeva strpljenja i rada. U zadnje vrijeme su mi jako fascinantni borovi, imaju mi tako super energiju - totalni feeling bezvremenosti, vječnosti, nekog prastarog znanja, novih i dubokih spoznaja i uče nas kako gledati na stvari iz više perspektive i kako vidjeti širu sliku. Kad nosim amulet sa keltskim simbolom za bor, stvarno vidim kako utječe i na moje misli i poglede na stvari i na percepciju. Za svako drvo bi se dalo puno pričati... Najbolje se u meditaciji povezati s njima pa učiti od njih, ili kad odemo na šetnju parkom ili šumom... Opustite se, sluašjte, i dobit ćete poruke i duboke uvide od njih.

EDIT
@anacorn: Ovo što si rekao o "gradskom" drveću, ta poruka koju si dobio.. je ista poruka kakvu sam ja nekad znala dobivat kad bih se povezala s nekim drvetom u gradu. Osjetila sam samo tugu, osjećaj osamljenosti i odbačenosti... Drveće u šumi bar ima neku vlastitu zajednicu, ne samo međusobno već i sa životinjama i drugim bićima, i tvore svoj vlastiti mali eko-sustav. Drveće u gradu je često zanemareno jer ljudi uglavnom (to je nažalost istina) prolaze pored njega kao da uopće nije živo. Kako bi se osjećao neki čovjek koji je konstantno među ljudima, a njega nitko ne primjeti, nikada ga nitko nije pitao kako je.. nikada mu se nitko nije obratio. Pa sigurno bi se osjećao tužno...
Eto, ništa nije slučajno.. baš dok ovo pišem dođe mi na playlistu prikladna pjesma: http://www.youtube.com/watch?v=GDYh4M2It9c :bigsmilee:
Auta luonto
anna voima
tee vereni vahvemmaksi
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la Devil'sChase »

Zahvalil sam ti se na postu zbog pjesme, koja mi je predobro sjela uz jutro ovo prekrasno :D
Ostalo se spodrazumijeva :thumbsup:
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la Kadulja »

@ Beyond Ra - nije li to područje religije, vjerovanja, ali da je činjenica baš i ne stoji, zar ne?
@ Ruskinja, zaliješ ih, staviš na sunce (ili hlad s dovoljno svjetla) pratiš kako rastu, povremeno uslikaš i okačiš fotke na fejs. Poznato je da su biljke veliki pozeri. :D
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Ne, nije područje religije i vjerovanja, to nije nešto što sam pročitao, naučio i odlučio slijepo vjerovati jer mi se eto sviđa ideja.
To je percepcija i interpretacija, iskustvo, realnost, realno baš kao i dok pričaš ovdje s nama. Samo što je duhovno neopipljivo, vrlo subjektivno, osobno, duboko i suptilno. I zbog toga ne postoji način na tvom intelektu dokažem tu realnost, ona se može iskusiti samo kroz osobno iskustvo svijesti.

Fizička realnost samo je jako mali dio sveukupnosti realnosti svemira, u kojem su večina ljudi zaglavljeni. Kad bi usporedio fizičko kao dio sveukupnosti energija i dešavanja u svemiru sa prostorijom jedne sobe, onda bi fizičko bilo končić na tepihu, a nefizičko sve ostalo što se nalazi u toj prostoriji.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la Kadulja »

Ali kako znaš koliko je fizičkog u svemiru, a koliko nefizičkog? Isto percepcija, iskustvo?
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

da. fizičko je "zaleđena" gusta troma energija, i takva je samo na "periferiji" svemira. Evo još jedna analogija... zamisli da drvo rascvjetale trešnje predstavlja čitav svemir, latice njenih cvijetova bi bile fizička energija, ostali dio drveta nefizička. Tvoje biće predstavlja cvijet, i kao takav možeš se razviti da osjećaš čitavu svoju granu pa i čitavo svoje drvo.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la Kadulja »

Lijep je svijet, život, ali ne osjetim energiju osim one direktno koja dođe do mene, u oblicima o kojima učimo na satu fizike.
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la Beli mag »

Za sve postoji vrijeme i mjesto :)
Ne treba da te brine neiskustvo jer ono po potrebi dođe te kada počmeš iskušavati suptilnije ravnine ovog svijeta onda tek shvaćaš koliko je svijet divan. Sve je energija, to je čak i znanost dokazala, samo ovisi koliko si baždaren da osjećaš tu energiju oko sebe. Ako te zanima znanstveniji pristup, pročitaj rad i knjigu "Polje" od Lynne McTaggart
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Avatar
Morgan Le Fay
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 06.02.2013, 14:03
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Mogu li ljudi „razgovarati“ s biljkama?

Post Postao/la Morgan Le Fay »

Energiju možeš naučiti osjetiti, tj, prisjetiti se. S obzirom da nas ovaj svijet uči da vidimo samo fizičko, zaboravili smo ono što je ispod fizičke ljuske.
Preporučam ti, ako želiš raditi na tome, da za početak nabaviš kristale - oni su odlični za početnike, jer s njima možeš pratiti svoj napredak u osjećanju energije.
Ja sam npr u početku samo osjetila "nešto" kad sam primila kristal u ruke, a nisam znala što je to. I svi kristali su mi bili isti. Zatim (zahvaljujući i psihodeličnim iskustvima koja sam imala kasnije), samo počela razlikovati energije između kristala - počinješ osjetit da npr ametist ima drukčiju energiju od hematita, jednostavno osjetiš. Onda tako malo po malo daljnjim radom, skužiš da ni unutar iste vrsti nije svaki kristal isti, pa počinješ primati njihove poruke itd itd... to samo navodim ko primjer. Možeš raditi s energijom i na druge načine. Kreni od meditacije... jer da bismo osjetili energije oko nas prvo moramo naučiti utišati svoj um, da nam ne smeta, i malo po malo će doći i ostalo... s biljkama je meni osobno malo teže, ali i kod njih lagano počinjem osjećati razlike, npr orhideja mi baš budi neke lijepe osjećaje, baš je pozitivna i totalno voli pokazivati tu svoju ljepotu. Ali eto, ako ću se odlučiti da se neko vrijeme povezujem s energijom orhideje, sigurno ću naučiti još štošta o njoj. :D
Ili probaj npr. prelazit rukom iznad nekog dijela tijela, npr stavi ruku izpred čela ali ne dotiči ga i zatvori oči. Normalno je da osjetiš toplinu na čelu tamo gdje ti je ruka, a ako ju ne osjetiš, eto ti dobre vježbe... :bigsmilee:
Ili zamisli da između ruku (staviš ruke tako da dlan bude prema dlanu okrenut ali ne dotiču se) držiš loptu ili kuglu. Vizualiziraj si tu kuglu između ruku i probaj ju osjetiti. S vremenomm ćeš ju sve više osjećati, jer zapravo i radiš na taj način energetsku kuglu. Vizualizacija poprilično olakšava posao. Recimo ako želiš da ta energetska kugla bude topla zamisliš ju u crvenoj boji, ako želiš da bude hladna u plavoj boji itd... to je samo par primjera. Dakako, i psihodelici otključavaju mnoga vrata. :bigsmilee: :mushroom:
Auta luonto
anna voima
tee vereni vahvemmaksi
Odgovori