Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Sve ono skriveno, tajnovito i misteriozno...
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Ninti je napisao/la: Što se mene tiče po čem sam ja drugačija od bilokojeg drugog napaćenog bića ulovljenog u mrežu prolongirane patnje zvane život.
po sposobnosti da voliš, na kraju sve se svodi na to. svi ljudi pred smrt i oni koji su vračeni u život reči će ti to, da je ljubav jedino što je bitno u životu i što su propustili, žale što nisu voljeli više, svoje bližnje i sebe, i žele još jednu priliku, još jedan život, samo da bi mogli volit više. Sva opravdanja za imati zatvoreno srce koja možeš smisliti postanu ništavna, koliko god racionalna bila. Svo znanje, djela, inteligencija i svijest postanu ništa i skužiš da je jedino što se računa koliko je ljubavi u tome.

inteligencija i svijest su najveće prokletstvo koje množi patnju i zapliće u mrežu prolongirane patnje, ako su bez ljubavi, ako je srce zatvoreno, skamenjeno. makar bombe padale oko tebe, ako si sposobna da voliš, bar mrvicu, vrijedno je života. ako nekome možeš poslati makar malu zraku ljubavi iz svog srca, to je vrijednije od sveg zlata na svijetu. Olakšati nekome patnju, pokazati mu da nije sam u svemiru i da ti je stalo, to je ono što se računa, u duši, u podsvijesti, u onom šta ostane nakon svega.

uči iz raja u pakao gdje se strelice odapinju iz svakog smjera i iskreno reči diskonektanom ranjenom drugu; razumijem tvoj gnjev, tvoju patnju, suosjećam s tobom, volim te unatoć svemu... za to je vrijedno živjeti stotinu godina u najvećoj bijedi, jer ta mala stvar ostati će kao sjeme koje je sposobno slomiti najčvršće lance, sposobno je prosvijetliti najveće crnine... i onda, kad nam je stalo jednih do drugih i kad si to možemo izraziti, bez obzira kakve vanjske okolnosti bile, iznutra je lako, ispunjeno i potpuno, nebitno koliko život traje, vrijeme više ne postoji, trasformirano je u vječnost, bezvremenost. vrijeme postoji samo u umu, sati, minute i sekunde teku sve sporije ovisno koliko je prisutne patnje, a bez iskustva patnje nemožeš znati kako je onome tko pati, i bez iskustva ljubavi nitko nikad neće naći razlog za život.

zato transformirajmo svo to smeće koje nam blokira otkucaje srca, udah i izdah, snagu i sjaj. volim vas sve, jer znam tko ste ispod svih tih sranja crne odjeće. mozda je i poanta ove bolesne igre ne znati tko si jer kad svatko upozna što je to ljubav, bez požude i uvjeta, spoznat će svoju srž, sebe i sve oko sebe kao sebe. tada više nema pitanja, nedostataka, praznine, molitva, težnji, vremena i prostora. sve jednostavno jest, potpuno, savršeno takvo kakvo je. nećemo imati s čime dramiti a drama nam je ipak najdraža stvar na svijetu.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la Perun »

Zephyrus je napisao/la:Raditi na sebi je dvosjekli mač, neizbježno je da pri tome dolazi do nekih ružnih spoznaja.
Perun je napisao/la:Pa uzmi kredit (posudi lovu, ustvari) i ajde na Velebit. Ili u Plaško.
Zephyrus je napisao/la:Velebit ili Plaško jednostavno nisu Montana.
Nisu. Bolji su. Jednostavno znaš sa kime imaš posla.Nema ljudi u crnom samo onih u plavom. Sto Eura i nisu oni našli nikakav orgonski akumulator, ni gljive, ni vjetrenjaču. U USA takve stvari ne prolaze.
PS: Isprika, prika, što mi je trebalo 20 dana za odgovor.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la Zephyrus »

[quote="Perun"PS: Isprika, prika, što mi je trebalo 20 dana za odgovor.[/quote] Zagužvan sam bio (i još uvijek sam) s milijun stvari.
Samo još ovu godinu progurati, a onda otići negdje na kraj svijeta i baviti se nekim normalnim, manualnim poslom.
Nabijerm banke, urede, strku, frku i sve ostale nakarade modernoga svijeta.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la Perun »

Eeee, znam kako ti je, mada je meni još i dobro -nemam posla ni sa kime i trudim se da bude tako i obratno.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la AFX »

Zephyrus je napisao/la:[quote="Perun"PS: Isprika, prika, što mi je trebalo 20 dana za odgovor. Zagužvan sam bio (i još uvijek sam) s milijun stvari.
Samo još ovu godinu progurati, a onda otići negdje na kraj svijeta i baviti se nekim normalnim, manualnim poslom.
Nabijerm banke, urede, strku, frku i sve ostale nakarade modernoga svijeta.

Nije ti to ni neki spas, ja gulim svoju kaznu u rafineriji..nije ni u manualnom radu rjesenje.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la luther7hrol »

U zadnjih nekoliko mjeseci vrlo intenzivno "radim na sebi" kako bi se to reklo. Ne volim izraz "rad na sebi", no ne znam koji drugi da upotrijebim. Prije gotovo pet mjeseci prestao sam pusiti, potpuno sam se i zauvijek oprostio sa alkoholom, i mnogim trivijalnostima opceprihvacenog zivota. Svakodnevno dva do tri sata bez iznimke, energetski radim na sebi. Bavim se ceremonijalnom magijom i studiram i prakticiram kabbalah i chaos magick. Radim sa sigilima, imam visokokvalitetnu okultnu literaturu koja se bazira na transformaciji sebe, u jednom od sustava radi se s 72 andela i 72 demona Goetije. LBRP (Lesser Banishing Ritual of the Pentagram) mi je svakodnevna i neizostavna praksa koja me uvelike osnazuje i centrira. Ne znam sto bih bez svojih rituala. Osjecam da mi snaga svakim danom sve vise buja i da svijetlim. Svaki dan naucim nesto novo o sebi, a osjecaj zadovoljstva koji dobivam na kraju svakog dana je neusporediv. Zahvalan sam na svakom momentu kojega imam, i nerijetko me obuzima preplavljenost emocijama i ljepotom ovog tajanstvenog svijeta. Uzivam u otkrivanju sebe i u svakoj novoj vjestini u koje ulazem sebe i uvidima koje me obogacuju i usmjeravaju. Nekad mi, kao sada, nedostaje o tome popricati, no nisam od onih koji o tim stvarima samo pricaju, ja sam prakticar i najvaznije za mene je temeljni i posveceni rad, alkemija duse.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

budi oprezan s cim se igras jer cijena je cesto skrivena, prati sta je u pozadini a ne ispred tebe, mudrost je vidjeti kroz stvari a ne znati o stvarima. dobro preispituj sve, tko su ti andjeli, ili mozda korporacijski entiteti, kojih je jako puno, budi sigiran da je duhovno znanje itekako kontaminirano, nakaceno na udice, mnogi su voljni uloziti nesto svoje energije da bi uzeti tvoju u veoma isplativoj investiciji, a po tebe veoma skupom iskustvu. primjeti sta se desava kad maknes sve to od sebe.
mnoge ljude zelja za znanjem i moci udalji od prirodne jednostavnosti i balansa u razna ropstva i ovisnosti.
sebe treba otkrivati, i znanja jesu svugdje samo je pitanje mozemo li ih vidjeti, no opreznosti nikad dovoljno, pogotovo s iskustvima visoke energije kroz tehnike i ugovore.
keep it simple
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la luther7hrol »

Zasada, uzivam u medenoj mjesecu. Treba biti oprezan, kako si rekao, no bez eksperimentiranja i prakse mnogo toga bi ostalo na razini teorije. Volim isprobati i energetski osjetiti efekte raznih stvari. Pokusavam ukomponirati energije i iskustva koja imam u razne aspekte zivota. Generalno, zasada osjecam da postajem bolja i snaznija osoba. Radim na raznim aspektima svoje osobnosti koje zelim promjeniti, neke zelim poboljsati i podici na visu razini, neke koje smatram stetnim za sebe ili druge; utjecaj istih smanjiti. Jesi li imao kakva negativna iskustva s radom s nekim od tehnika ili evokacija andela? Na sto tocno mislis, kada kazes korporacijski entiteti? Kakvu ti oni stetu mogu napraviti, ukoliko u ritualu posvetis dio svoje energije entitetu, no on ti zauzvrat pomogne pojacati odredene kvalitete ili ugraditi odredene aspekte u svoj svakodnevni zivot?
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

luther7hrol je napisao/la:Jesi li imao kakva negativna iskustva s radom s nekim od tehnika ili evokacija andela? Na sto tocno mislis, kada kazes korporacijski entiteti? Kakvu ti oni stetu mogu napraviti, ukoliko u ritualu posvetis dio svoje energije entitetu, no on ti zauzvrat pomogne pojacati odredene kvalitete ili ugraditi odredene aspekte u svoj svakodnevni zivot?
kao sto je farmaceutska industrija ogromno podrucje profita za korporacijske entitete, a njihovi proizvodi vecinom samo instant skrivaju simptome, kreiraju nuspojave, a ne lijece uzrok, i to je veoma bitno za njihov biznis, tako je duhovnost jos vece podrucje profita gdje se eksploatira ljudska potreba za znanjem, moci, svijesti, zdravljem i spasenjem, a najbitniji dio cijene nije u novcu. dat ce ti nesto od cega ces se osjecati bolje, uzviseno, neko vrijeme, ali zapravo ces dobiti kaos, ovisnost i iscrpljenost na svim razinama, sta se onda pocne pretvarati u depresiju, mrznju, jad. znam puno ljudi koji se sad ciste od svih i svakakvih "znanja", inicijacija, reikija, teta hilinga, gurua, bogova, andjela, ideologija, poreba za znanjem i moci,... pokusavaju izbiti iz glave simbole i magije s kojima su se zapleli.

isprobao sam svasta, vidio sam svasta, bio u zanosima visoke energije gdje sam mislio da sam isus krist, naucio za mnoge zamke promatrajuci sta se desava u pozadini, u sta mi se um plete, gdje je tu moja volja a sta je tudja predstavljena mi za moje najvece dobro.... uglavnom, puno sranja, puno lazi i puno prijevare. komadi drevne i univerzalne istine vjesto sabotirani u multidimenzionalni mamac za sebicno eksploatiranje. iako u meni vristi "sranje" mislim da svatko mora nauciti na vlastitom iskustvu, pogotovo oni koje to privlaci. korisno je znati na koji nacin stvari funkcioniraju, ali igrati se kirurga je opasno. ...a stvar je toliko jednostavna, samo budi, i voli, pa se sva vrata otvore, sve dodje. duhovnost je skromnost i zahvalnost onim sta se ima.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la luther7hrol »

Lijepo si ovo napisao. Awareness i jednostavnost. Smatras li da su svi sustavi isto nevrijedni? Castaneda, put ratnika? Mislim da je svaki sustav koji te veseli i koji podize awareness i potice te da se razvijas, blago koje se treba njegovati. Isto tako, smatram da magija treba biti zabavna. Ja se zapravo sjajno zabavljam, iako mnoge stvari koje radim imaju realnu posljedicu na moj "realni" zivot, i to na dobar nacin. Da, nekad je tesko biti prisutan, nekad ulazem velike kolicine energije no imam dojam da dobivam jos i vise, od ulozenog. Nikakvi gurui mi ne trebaju, slijedim svoju intuiciju gdje me odvede i gledam to kao izazov i ravnam se prema feedbacku iznutra. Nitko drugi za nas ne moze osjetiti koliko je nesto nama vrijedno, kao sto ni mi ne mozemo za druge procijeniti, koliko je njihov rad uzaludan ili isplativ, barem tako vjerujem.
Odgovori