Zemlja ravna ploča?

Sve ono skriveno, tajnovito i misteriozno...
gotta
rank7
Zahvalio/a: 41 put
Prim. zahvala: 32 puta

Re: Zemlja ravna ploča?

PostPostao/la gotta » 18.02.2017, 21:41

antoniopavaroti je napisao/la:
shroomko je napisao/la:
antoniopavaroti je napisao/la:
To su tvoji neki filteri preko stvarnosti. Ili dokazi suprotno citatom.

I

Evo Tomo ,

JutarnjList

Naslovnica
Vijesti

Life
Zdravlje

UGROŽAVANJE DJECE
EPIDEMIJA ZBOG STRAHA OD CIJEPLJENJA Zaraženo više djece nego u prošlom desetljeću

Jutarnji.hr

OBJAVLJENO:

LOS ANGELES - Prema američkom saveznom Centru za suzbijanje bolesti, Sjedinjene Američke Države izložene su rekordnom broju slučajeva ospica ove godine, najvećem od kad su ospice u cijelosti iskorjenjene 2000. godine.

- Sadašnji porast slučajeva ospica posljedica je ljudi koji se nisu cijepili, rekla je Dr. Anne Schuchat, šefica nacionalnog Centra za imunizaciju i bolesti dišnih puteva.

Od početka ove godine, u SAD-u je zabilježeno 592 slučaja obolijevanja od ospica. Već u u svibnju, broj je dosegao 288 slučajeva - više nego ukupni broj slučaja u cijelom prošlom desetljeću.

Ospice su još uvijek uobičajena bolest u nekim dijelovima svijeta, uključujući i neke zemlje u Europi, Aziji, na Pacifiku i u Africi. Putnici prenose zarazu u razvijene zemlje, gdje dolazi do epidemije među zajednicama u kojima postoji veći broj ljudi koji nisu cijepljeni.

Ospice nisu prva epidemija koja se može pripisati strahu od cijepljenja - u SAD-u je već došlo i do pojave znatnog broja oboljelih od hripavca - opasne bolesti koja je cijepljenjem bila gotovo u potpunosti iskorijenjena.

Znanstvenici upozoravaju da oko 950 vrtića u Kaliforniji već imaju više od 8% djece čiji su roditelji odbili cijepljenje. Taj postotak smatra se kritičnom točkom - kada više od 8% djece nije cijepljeno, cijela škola ili vrtić gubi takozvani ‘imunitet stada’ i postaje izloženo opasnosti od izboja epidemija.

Sve veći broj škola upozorava kako je više od 50% njihovih učenika odbilo cijepljenje, pa je realno za očekivati da će u doglednom vremenu dolaziti i do novih epidemija bolesti koje su se smatrale istrijebljenima.

- Veliki saveznici zaraznih bolesti u današnje vrijeme više nisu siromaštvo ili prljavština, već globalni pokret protiv cijepljenja, rekao je Keren Lansman, jedan od vodećih svjetskih stručnjaka za epidemiologiju i javno zdravstvo, komentirajući najnoviju epidemiju ospica.
Tagovi

zdravlje epidemije

Evo i ovaj članak ;
18.02.2017. u 20:25

NEMA UBODA, NEMA UPLATE
VIŠE OD 140.000 OBITELJI OSTALO BEZ DJEČJEG DOPLATKA JER NISU CIJEPILI DJECU 'To je strogo pravilo jer se radi o javnom zdravstvu i sigurnosti djece!'

17.02.2017. u 05:17

zagreb 040504 djecja bolnica gornja bistra snimio oleg moskaljov -zag-

NEMA UBODA, NEMA UPLATE
VIŠE OD 140.000 OBITELJI OSTALO BEZ DJEČJEG DOPLATKA JER NISU CIJEPILI DJECU 'To je strogo pravilo jer se radi o javnom zdravstvu i sigurnosti djece!'

18.02.2017. u 16:35

i šta znače ti članci??? pogotovo od dotičnih autora retardiranih portala... ja sam pročitala milijun članaka na temu ZAŠTO NE CIJEPITI DJECU...iii...šta sad...
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
gotta
rank7
Zahvalio/a: 41 put
Prim. zahvala: 32 puta

PostPostao/la gotta » 18.02.2017, 21:52

...slika
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
antoniopavaroti
rank14
Zahvalio/a: 358 puta
Prim. zahvala: 330 puta

PostPostao/la antoniopavaroti » 18.02.2017, 22:39

gotta je napisao/la:

i šta znače ti članci??? pogotovo od dotičnih autora retardiranih portala... ja sam pročitala milijun članaka na temu ZAŠTO NE CIJEPITI DJECU...iii...šta sad...

Zlato , pa čitala si krive članke...uhhh...pa sad počni da čitaš ispravne članke. Ok..ok...nemoj mi sad zahvaljivati.. :D , ma sve u redu..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
EnricoTavoli
rank2
Zahvalio/a: 10 puta
Prim. zahvala: 3 puta

PostPostao/la EnricoTavoli » 19.02.2017, 01:30

HypnoToad je napisao/la:A teorija ravne zemlje za sobom povlači stotine problema koji bi se morali nanovo objasniti ali se vrlo prikladno zaobilaze, od gravitacije, preko navigacijskih i komunikacijskih satelita do činjenice da nas ultraljubičasta zračenja ne spale u par sati zbog elektromagnetskog ogrtača.

Postavio bih pitanje HypnoToad-u i antoniopavaroti-ju, molim vas da budete iskreni jer je vaš odgovor krucijalan za nastavak mog izlaganja dakle, ako možete da odgovorite koje je vaše uvjerenje.

Da li je čovjek sletio (kročio nogom) na Mjesec?

DA ili NE
None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free.
Chegi
rank8
Zahvalio/a: 44 puta
Prim. zahvala: 63 puta

PostPostao/la Chegi » 19.02.2017, 04:45

@EnricoTavoli nastavi izlaganje, bas me zanima sta imas da kazes na tu temu :)

Od nekud sam pokupio pricu da na mesec verovatno nikada krocili nismo, i da niko nece da se zeza sa mesecom, pod izgovorom da nema tamo nista specijalno da se trazi. A zapravo se plase da pridju mesecu (vanzemaljska neka vrasta baze ili tako neko sranje je bilo u pitanju) u glavi mi je da je to bila neka teorija koja je poticala iz Rusije :-?

Nisam se upustao u to da trazim po guglu sta se sve zna o mesecu i svemirskim programima koji ukljucuju mesec, jer kao sto je Hypno pomenuo, ne isplati se upustati se u te teorije zavere, ali bih voleo da u prolazu iskoci neka vest o skorijem sletanju na mesec, poprilicno je blizu i ne bi trebalo da pravi problem istraziti ga malo vise, sobzirom na sve mnogo kompleksnije i skuplje svemirske programe koji su aktivni + oni koji se spremaju, tada bih zapravo mogao sebi da kazem da je ova prica sto sam cuo totalno sranje :D

edit: u teoriju mislim da je bila i ukljucena neka prica o van zemaljskom ratu za mesec, i kako su zapravo krateri po mesecu tako nastali,a ne od udaranja asteroida :sad:
AFX
Moderator
Zahvalio/a: 277 puta
Prim. zahvala: 294 puta

PostPostao/la AFX » 19.02.2017, 10:59

Ja obozavam te price, volim dobar storytelling..znam da je vecina tih prica bullshit ali uzivam u samoj prici. :D
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
HypnoToad
Moderator
Zahvalio/a: 404 puta
Prim. zahvala: 985 puta

PostPostao/la HypnoToad » 19.02.2017, 12:08

EnricoTavoli je napisao/la:Postavio bih pitanje HypnoToad-u i antoniopavaroti-ju, molim vas da budete iskreni jer je vaš odgovor krucijalan za nastavak mog izlaganja dakle, ako možete da odgovorite koje je vaše uvjerenje.

DA ili NE

Pročitaj moj prethodni post, sasvim iskreno mogu odgovoriti da me nije ni najmanje briga. :) Stvarno ne bi napravilo nikakvu razliku u mome životu, a jedino što mogu je VJEROVATI u jedno ili drugo, jer istina teško da će ikada biti znana i apsolutna, a vjerovanje iziskuje ogromne količine energije. Prije bih se mogao prikloniti 'NE' strani, ali mi ne pada napamet istraživati, tražiti dokaze za to, slušati teoretičare zavjere ili uvjeravati i svađati se s onima koji slijepo vjeruju u to da jesmo. Što bih uopće time dokazao? Da su ameri (njihova vlada tojest) lažljiva manipulativna gamad? Reci mi nešto što ne znam.
I want to say I’ve had it, and fuck what might have been
I want to say the battle’s done and we just couldn't win
That we could not prevail verse the world we’ve been given
I didn't just not ask for this, I wasn't asked permission
antoniopavaroti
rank14
Zahvalio/a: 358 puta
Prim. zahvala: 330 puta

PostPostao/la antoniopavaroti » 19.02.2017, 12:22

EnricoTavoli je napisao/la:
HypnoToad je napisao/la:A teorija ravne zemlje za sobom povlači stotine problema koji bi se morali nanovo objasniti ali se vrlo prikladno zaobilaze, od gravitacije, preko navigacijskih i komunikacijskih satelita do činjenice da nas ultraljubičasta zračenja ne spale u par sati zbog elektromagnetskog ogrtača.

Postavio bih pitanje HypnoToad-u i antoniopavaroti-ju, molim vas da budete iskreni jer je vaš odgovor krucijalan za nastavak mog izlaganja dakle, ako možete da odgovorite koje je vaše uvjerenje.

DA ili NE

Iskrenost nije upitna u mom odgovoru a pogotovo tebi , prema tome , mislim da se jesu spustili na Mjesec , jer previše je ljudi bilo angažirano u čitavom tom projektu da bi neka velika laž mogla samo tako da se proguta i plasira . Drugi razlog što mislim da su se spustili , je u činjenjci da je u to vrjeme postojala strahovita utrka između Amera i Rusa u svemirskom programu ..tko će biti bolji ...i tko će prije da se spusti. Rusi su veoma , veoma pažljivo pratili čitav taj tehnički poduhvat a i niz drugih opservatorija i službi , što vojnih što civilnih . U to vreme , Rusi bi veoma ,veoma rado dočekali da storniraju i ponište čitav taj američki projekat da su imali i najmanji znak sumnje. O, da ..Rusima je to bio gadan udarac , maltene su proglasili dan žalosti a politička šteta je bila nemerljiva.Oni to nisu učinili jer su znali da se to desilo pa nisu htjeli sami sebi skakati u usta.. Treći razlog je pitanje zašto bi nekom to uopće palo na pamet da laže vlastiti narod a i čitav svjet ? Koji bi se predsjednik usudio da postane povjesni lažac i pljune vlastitom narodu u lice za objavu sletanja na Mjesec a da se ona nije desila??
Četvrti razlog je u činjenici da su Ameri za mjesec dana pretekli Ruse sa spuštanjem i da to dokazuje da su tehnički uvjeti spuštanja na Mjesec realno postojali . Eto , vjerojatno bih nabrojao još podosta razloga u prilog toga da se spuštanje zaista desilo , no , nisam se oko toga nikad nešto posebno interesirao pa ni ne raspolažem momentalno još nekim pažnje vrednim informacijama .
Želio bih reči još i to , da se već pomalo spremamo na Mars i da nema nikakve ni tehničke ni bilo koje druge logike putovati na Mars a da se nema iskustvo slijetanja na Mjesec. To bi bilo kao da neznaš voziti biciklo a sutra ti daju da voziš motor ili avion .
Naravno , sve gore izneseno je samo moje mišljenje i ništa više . Daleko od toga da je ono istinito ili lažno , prema tome ne mogu ti odgovoriti na pitanje eksplicitno sa DA ili NE , jer nisam bio na licu mjesta i osobno se uvjerio u događaj ...nažalost B-)
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Bamakhepa
rank8
Zahvalio/a: 52 puta
Prim. zahvala: 74 puta

PostPostao/la Bamakhepa » 19.02.2017, 14:45

Ma ove su teorije ionako vec malo passe i ne osjecam se dovoljno posebno od njih.. Da bih bio ultraalternativan odlucujem vjerovati kako je zemlja spirala, a mjesec u stvari ne postoji.
AFX
Moderator
Zahvalio/a: 277 puta
Prim. zahvala: 294 puta

PostPostao/la AFX » 19.02.2017, 21:57

Ja sumnjam da smo bili na mjesecu i brijem da im je to sve lijepo zbuksao Kubrick. :)
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"

Natrag na “Tajnoviti Planet”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.