Zemlja ravna ploča?

Sve ono skriveno, tajnovito i misteriozno...
AFX
Moderator
Zahvalio/a: 255 puta
Prim. zahvala: 265 puta

Re: Zemlja ravna ploča?

PostPostao/la AFX » 09.12.2016, 10:36

Zato jer su bili stari. :D
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
SmrtNaKonju
rank2
Zahvalio/a: 26 puta
Prim. zahvala: 20 puta

PostPostao/la SmrtNaKonju » 12.12.2016, 01:28

Narod je i dalje uffff neobrazovana stoka. To plus internet plus demokracija i, jebiga, dobijemo svega. Barem nije dosadno.
EnricoTavoli
rank2
Zahvalio/a: 10 puta
Prim. zahvala: 3 puta

PostPostao/la EnricoTavoli » 25.01.2017, 19:23

Zdravo drugari moji eto se ja relativno vratio. Samo da iznesem neke relativne cinjenice, naime sredinom novembra sam letio iz Istanbula (ataturk) do Singapura (changi) i let je odnosno vrijeme provedeno u vazduhu je iznosilo relativno 10h 57m. Prekjuce sam se vracao doma, istim putem relativno ista aviokompanija, znaci od aerodroma changi do ataturka, vrijeme 11h 12m. Ili je sve relativno ili treba da budes ovca cak i pored zdravog razuma.
None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free.
shroomko
rank14
Zahvalio/a: 139 puta
Prim. zahvala: 200 puta

PostPostao/la shroomko » 25.01.2017, 19:26

Nadam se da je bilo lijepo :)

Kako ti tumacis tu razliku? Kolika razlika u brzini zrakoplova treba biti na toj duljini leta da se dogodi razlika od 15 minuta?
EnricoTavoli
rank2

PostPostao/la EnricoTavoli » 25.01.2017, 19:28

Svaka cast kakav fokus imas, pa tebi nista ne moze da promakne. Bilo je ok.
antoniopavaroti
rank14
Zahvalio/a: 359 puta
Prim. zahvala: 328 puta

PostPostao/la antoniopavaroti » 25.01.2017, 21:19

EnricoTavoli je napisao/la: Prekjuce sam se vracao doma, istim putem relativno ista aviokompanija, znaci od aerodroma changi do ataturka, vrijeme 11h 12m. Ili je sve relativno ili treba da budes ovca cak i pored zdravog razuma.

...nisi li možda želio nešto drugo reči ? Osim da je bila razlika u trajanju leta ? Imam takav osječaj :ymhug:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Chegi
rank8
Zahvalio/a: 44 puta
Prim. zahvala: 63 puta

PostPostao/la Chegi » 18.02.2017, 06:29

Na temu:

https://www.youtube.com/watch?v=_ZyiKvwQSlQ

Ne mogu da se setim pre pola godine sam gledao ovaj snimak, ali mi je nesto u glavi da su studenti vise puta(mozda jednom,ne secam se :D ) dali argumente zasto zemljna ne moze da bude ravna ploca koji su bili vrlo validni(u smislu da fizicar sa snimka nije uspeo da ospori to sto su govorili)
EnricoTavoli
rank2

PostPostao/la EnricoTavoli » 18.02.2017, 16:08

Ljudi ja samo kažem da mi znamo ono što smo naučeni, a ni za jednu teoriju nemamo čvrste čak ni proste dokaze.
HypnoToad
Moderator
Zahvalio/a: 403 puta
Prim. zahvala: 965 puta

PostPostao/la HypnoToad » 18.02.2017, 16:39

Da li bi vama pravilo razliku u praktičnom životu da li je zemlja ravna, kuglasta, stožasta ili kockasta? Ja iskreno mislim da u mome ne bi. Ali sam siguran da bi mi pravilo razliku da li se na svakom koraku opterećujem "teorijama zavjere" ili me jednostavno nije briga ako ne utječe na moj život. Kopanje po internetu cijele noći, gledanje stotina videa, onda slaganje i objavljivanje svojih videa, uvjeravanje drugih ljudi u svoju teoriju, emocionalna investiranost u svaku raspravu, žućne svađe sa "skepticima" i td., sve to iziskuje ogromne količine naše pažnje, vremena i energije. Da li je zaista vrijedno toga?
Ovo nije namjenjeno da ikoga vrijeđa ili omalovažava, samo želim reći, pazite da svoju energiju i na što je trošite, da li je vrijedno toga ili ne, da li utjeće na vas i da li možete time na koji način pomoći svijetu..
I want to say I’ve had it, and fuck what might have been
I want to say the battle’s done and we just couldn't win
That we could not prevail verse the world we’ve been given
I didn't just not ask for this, I wasn't asked permission
gotta
rank7
Zahvalio/a: 42 puta
Prim. zahvala: 31 put

PostPostao/la gotta » 18.02.2017, 17:14

HypnoToad je napisao/la:Da li bi vama pravilo razliku u praktičnom životu da li je zemlja ravna, kuglasta, stožasta ili kockasta? Ja iskreno mislim da u mome ne bi. Ali sam siguran da bi mi pravilo razliku da li se na svakom koraku opterećujem "teorijama zavjere" ili me jednostavno nije briga ako ne utječe na moj život. Kopanje po internetu cijele noći, gledanje stotina videa, onda slaganje i objavljivanje svojih videa, uvjeravanje drugih ljudi u svoju teoriju, emocionalna investiranost u svaku raspravu, žućne svađe sa "skepticima" i td., sve to iziskuje ogromne količine naše pažnje, vremena i energije. Da li je zaista vrijedno toga?
Ovo nije namjenjeno da ikoga vrijeđa ili omalovažava, samo želim reći, pazite da svoju energiju i na što je trošite, da li je vrijedno toga ili ne, da li utjeće na vas i da li možete time na koji način pomoći svijetu..

da...slazem se..bas sam htjela rec da me boli briga da li je zemlja ravna, kockasta, stozasta...znam da zivim ovdje i da je masu informacija neprovjereno... i stizu iz razlicitih nepouzdanih izvora, samo se opterecujem kad naidem na takve clanke..ali moram priznati da me jako interesiraju, pa rado bacim oko... ali sve se svodi na cisto filozofiranje koje jos nitko nije potvrdio...
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:

Natrag na “Tajnoviti Planet”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.