Zemlja ravna ploča?

Sve ono skriveno, tajnovito i misteriozno...
EnricoTavoli
rank2
Zahvalio/a: 10 puta
Prim. zahvala: 3 puta

Re: Zemlja ravna ploča?

PostPostao/la EnricoTavoli » 20.02.2017, 00:44

antoniopavaroti je napisao/la:Treći razlog je pitanje zašto bi nekom to uopće palo na pamet da laže vlastiti narod a i čitav svjet ? Koji bi se predsjednik usudio da postane povjesni lažac i pljune vlastitom narodu u lice...

Ovo je jedna jako bitna rečenica i hvala što si je napisao antoniopavaroti mada me strašno brine ako je ovo tvoje mišljenje, ne lično zbog tebe već radi statistike.

Mogu da razumjem ljude poput nekih od vas, da je neko digao ruke od svega, da nekoga nikad nije ni zanimalo itd. Medjutim ja a vjerujem da nas ima još se ne svrstavam u tu grupu. Sve teorije zavjere priče špekulacije, ništa od toga ne shvatam lično niti me mori niti me boli glava, ja samo istražujem, provjeravam, razmišljam i to je moj life style, u tome uživam. Očekivao sam da ću naći sagovornika sa istim predispozicijama, ne razumjem zašto se neko javlja da troluje.

Ok vidim da ima podjeljenih mišljenja u vezi spuštanja na Mjesec. Koriste se teorije zavjera kako kome legnu i kako koga zadovoljavaju.
''Teroristički napad'' na WTC - 9/11 šta mislite sa tim u vezi? Valjda se slažemo oko toga, evo isplivavaju svako malo novi dokazi o cjeloj toj farsi, i siguran sam da više svi znaju da je iscenirano ali tome se ne pridaje pažnja, javna tajna bukvalno, kao što je i to spuštanje na Mjesec po meni.
Toliko se žestoko pozivate na zdrav razum i logiku kada polemišemo o ravnoj zemlji, pa gdje su onda razum i logika kada pomislimo na to aham dakle 1969 smo bili sposobni da se dosegnemo Mjeseca a šta je od tada? Sve je napredovalo tehnika tehnologija najvise, pa nikom ništa?
Pogledajte skorije izjave ''naučnika'' povodom Van Alenovih pojaseva radijacije, nemogućnosti prolaženja kroz njih. Video može pomoći:
https://www.youtube.com/watch?v=IV86iIdrLUw&t=453s
Kako su mogli prije više od 40 godina da stignu do tamo ako sada izjavljuju da nisu riješili problem prolaska, eto i da izuzmemo sve nelogične i sumnjive stvari tipa evo npr ova je najtransparentnija i svima poznata - AMERIČKA zastava vijori na Mjesecu (da se pravimo da ne vidimo i nastavimo dalje)

HypnoToad je u predhodnom postu izrazio sumnju kako bi nas ultraljubičasti zraci spržili da nema zaštitnog omotača i ja se slažem donekle, tačnije slažem se sa time da bi bili uništeni. Kada bi ste samo malo bolje htjeli da razmislite shvatili bi da je sve ovo povezano, sletanje na Mjesec-Antarktik-''Van Alenovi pojasevi radijacije''-NASA-vladajuća elita-depopulacija. Da se vratim na citiranu rečenicu, ljudi generalno ne mogu da shvate o čemu je riječ, odbijaju da povjeruju na šta je sve ljudski um spreman, pogledajte stvarne snimke razaranja u WW2 i opet nikome nije jasno da je to moguće da se dogodi a eto iza nas je samo par decenija. Konstantno izazivanje neke krize, ratnih žarišta, sve se to radi planski i nema slučajnosti u toj njihovoj politici. Kome bi palo na pamet da laže vlastiti narod? Pa svima i to je od uvjek tako. Zašto to rade? Zato što postoji viši cilj, a to je depopulacija. Zbog čega? Jer resursi na Zemlji su i te kako potrošivi i nema nigdje da se pobjegne, skraćen je prostor i oni to dobro znaju a za široku masu se plasira potpuno drugačija priča. Zašto je ovo bitno, zato što ljudima treba da se manipuliše kako bi bili bukvalno zombiji koji ne razmišljaju, ne mare, i ne bore se. Ti kad imaš neku informaciju automatski si u prednosti naspram nekog ko nema, e sad samo prenesite to na velikom nivou.
Kako je povezana teorija ravne Zemlje sa svime ovim? Tako što na taj način oni diskriminišu i omalovažavaju život na Zemlji i sve ljude koji su u njemu. Sve što mislimo da znamo učeni smo u školi, uče nas kako je svemir prostranstvo gdje ima milijarde sazvježđa sličnih našim u kojima se predpostavlja gledajući statistički milioni civilizacija itd. Isto to i sve ostalo slično nam konstantno plasiraju kroz medije bombarduju nas time. Pogotovo mi je muka od tih ''naučnika'' koji barataju ciframa i lupaju gluposti koje narod upija. Žele od nas svih da se osjećamo malim i ne bitnim. Najveća greška je u tome što nas svi od malena uče da učimo, a malo ko je učen da preispituje!
Mene lično baš briga je li Zemlja ravna ili okrugla, svakako da to neće uticati na moj život fizički, ali mi je bitno da sam svjestan stvarne situacije i samim tim ne podložan malipulaciji.
None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free.
EnricoTavoli
rank2

PostPostao/la EnricoTavoli » 20.02.2017, 01:08

Samo još nešto, ajde već ako vjerujemo da postoje te nastanjive planete i ako vjerujemo da je putovanje kroz svemir moguće (kolonizujemo Mars uskoro) zašto se svi resursi ne upute ka tome? To bi bilo logično i zdravorazumski. Ali ne, sav novac je u vojnim budžetima i koristi se za masovno naoružavanje i pronalaženje najboljih načina destrukcije. Zbog toga što mi nismo riješili ovdje ništa, tek će stvari da se dešavaju, čemu toliko prisiljavanje za opredeljenjem ka Zapadu ili Rusiji (pogotovo kod nas na Balkanu). Najsmješnije je što ti ljudi koji vladaju i spremaju za nas haos nisu uopšte neprijateljski raspoloženi jedni prema drugima, već će to biti naša bitka, bitka običnog narodna (99% populacije). Zbog čega? Zato što nikad niko nije došao do Mjeseca niti je pokušavao na onaj način nama prikazan, zato što su svemirski programi zatvoreni a zvanično po medijima kao rade punom parom i to što su bez rezultata nikoga briga nije (jeste malo Amerikance u zadnje i bune se gdje im procenat novca ide), zato što nema šanse da se prodju ''Van Alenovi pojasevi'', zato što su isti ti u stvari Nebeski svod i naša granica koju su pokušavali da probiju slanjem atomskih bombi koje su izazvale neku vrstu štete nazvanu kasnije Ozonska rupa (sjećate se vjerovatno da su pominjali kako su ljudi krivi i kako je to skup svega od korištenja dezodoransa do zagađenja iz fabrika i automobila), zato što odavde nema bježanja i zato što je ovo jedini prostor gdje postoji život i inteligencija. Zbog toga manipulacija. Zbog toga borba. Kad bi to svi znali mnogo bi se drugačije postavili i drugačije razmišljali.

Pozdravite vanzemaljce kad ih vidite. :questionn:
EnricoTavoli
rank2

PostPostao/la EnricoTavoli » 20.02.2017, 04:53

Evo samo još ovo i to je kraj mog izlaganja i cjele priče.

slika

Da li je ovo slučajnost? Ozonska rupa se nalazi tačno iznad Antarktika? Ma vidji čuda.
Evo samo da uprostim kako se ona nalazi tu gdje jeste, odnosno samo moje mišljenje.

1946 - 1956 - Operacije na Antarktiku (Highjump - Deep Freze)
1958 - Osnivanje NASA
1959 - Potpisan Antarktički sporazum
1961 - Sporazum stupio na snagu (i dan danas na snazi)
1962 - Nuklearni ''testovi'' nad Pacifičkim okeanom, iznad Antarktika
1970 - 1979 - Plasiranje prvih vjesti u javnost o Ozonskoj rupi
1979 - Zabilježen prvi porast prosječne temperature na ''južnoj'' hemisferi

Ovo ja ne izmišljam, samo povezujem neke stvari sa nekim stvarima. To što su zasuli sa atomkama (Rusi i Amerikanci zajedno) je po mom subjektivnom mišljenju sasvim opravdavajuće, mislim da bi svako postupio isto jer je to potpuno ljudski i razumljivo u takvim okolnostima.
Pod istim tim okolnostima vjerovatno je opravdavajuće i ovo što planiraju da rade sa čovječanstvom, ali ipak...
Svjesni smo da jedina stvar oko čega su sve nacije (sve države) na svijetu složne je globalno zagrijavanje, jel se slažete? Je li i to slučajnost?

Nije mi cilj da ja ikoga ubjeđujem niti imam koristi od svega, pozadina je mnogo veća, poenta pokretanja ove teme kao što vidite uopšte nije bila dal je Zemlja ravna okrugla kockasta i nije toliko ni bitno šta ko generalno misli o tome kao pitanju, niti hoće li ko ovo uzeti u razmatranje i prići sa ikakvom ozbiljnošću sada, super mi je osjećaj da je ovo napisano i ovako bleji na ovom odličnom forumu i da će možda jednoga dana biti korisno nekome. Bitno je samo da ne vjerujemo u sve što nam kažu, u sve što nas uče i što smo naučili. Bataliti mainstream. Samo svojom glavom, svoj razum koristiti.
HypnoToad
Moderator
Zahvalio/a: 396 puta
Prim. zahvala: 943 puta

PostPostao/la HypnoToad » 20.02.2017, 11:40

antoniopavaroti je napisao/la:Zato ti nemaš pravo da ručnik baciš u ring , jer se borbe uvjek vode i za sebe i kroz sebe a najviše za nekog drugog , ma koliko bili umorni i možda izgubili vjeru u bilo kakvu mogučnost iskupljena i "prosvijetljenja" čovječanstva kao što ti kažeš . Borba svakog od nas ,ako je imalo borac ne smije prestati dok god smo živi

Ali kako? Šte više reći kada sve te 'alternativne' grupacije, tj. ljudi bez cilja i smisla sa pristupom internetu, imaju jednaki 'blanket defence'? Od 'nju ejđera', anti-vakcera, kvazi šamančića i teoretičara zavjere, svi imaju jednaki način obrane, bez obzira na količinu argumenata, dokaza, čak i praktičnih demonstracija, "da, naravno da ćeš ti to reći jer si glupa ovca koja slijepo vjeruje 'znanosti' i svemu što su te "oni" učili". I što ti tu više možeš napraviti? To pokriva sve a oni zabiju prste u uši i vrište "lalalalalala" da im ne puniš glavu sa svojom ovčjom znanosti... Pa i sam znaš koliko sam ja puta ovdje pokušao ukazati na nečije rupe u logici, samo da bi bivao brutalno izvrijeđan. Samo u nekolicini slučajeva je osoba prihvatila što joj želim reći, samo da napravi korak unazad i otpusti tvrda vjerovanja i kritički razmisli, pa smo oboje mogli nešto korisno naučiti iz te interakcije. I nije da je mene zabolio ego od uvreda ili nešto slično, nego jednostavno više ne znam kako ali i zašto se boriti protiv toga kada je takvo razmišljanje postalo većinsko. Puno je bolje i zdravije za mene da se maknem od takvih rasprava. Možda dođe do nekih velikih promjena kada će ta borba opet imati smisla. Ali u ovakvom svjijetu? Nema šanse.
I want to say I’ve had it, and fuck what might have been
I want to say the battle’s done and we just couldn't win
That we could not prevail verse the world we’ve been given
I didn't just not ask for this, I wasn't asked permission
antoniopavaroti
rank14
Zahvalio/a: 356 puta
Prim. zahvala: 327 puta

PostPostao/la antoniopavaroti » 20.02.2017, 17:11

HypnoToad je napisao/la:
antoniopavaroti je napisao/la:Zato ti nemaš pravo da ručnik baciš u ring , jer se borbe uvjek vode i za sebe i kroz sebe a najviše za nekog drugog , ma koliko bili umorni i možda izgubili vjeru u bilo kakvu mogučnost iskupljena i "prosvijetljenja" čovječanstva kao što ti kažeš . Borba svakog od nas ,ako je imalo borac ne smije prestati dok god smo živi

Samo u nekolicini slučajeva je osoba prihvatila što joj želim reći, samo da napravi korak unazad i otpusti tvrda vjerovanja i kritički razmisli, pa smo oboje mogli nešto korisno naučiti iz te interakcije. I nije da je mene zabolio ego od uvreda ili nešto slično, nego jednostavno više ne znam kako ali i zašto se boriti protiv toga kada je takvo razmišljanje postalo većinsko. Puno je bolje i zdravije za mene da se maknem od takvih rasprava. Možda dođe do nekih velikih promjena kada će ta borba opet imati smisla. Ali u ovakvom svjijetu? Nema šanse.

Ta borba o kojoj ja govorim je borba svakog od nas , naša esencija , mi sami smo ta borba jer smo takvi.Naš sadržaj je ta borba i ona je naša bitnost .
Kao što pjesnik piše pjesme a slikar slika platna tako svatko isijava neku svoju osobitost , osobnost , naboj sa nekim predznakom . Iz pjesnika teku riječi iz slikara teče boja i , to je njihova borba ,.... jednostavno iz njih teče , slovo , rječ , boja , svjetlost , utjeha ili bilo što drugo.Naravno , ne moraju se svima sviđati iste pjesme ni ista književnost ni isti slikar . I netreba. Svatko može da apsorbira samo onoliko kolika je njegova energija, snaga apsorbacije .Zato nije greška u slikaru ako netko ne razumije njegovu poruku ...
Zato se , mislim,ne može prestati sa borbom , prestati stvarati i zatvoriti nešto u sebe , umjetnost , znanje ...kako bi odustao od sebe samog?
Od svjetionika očekujem samo da svjetli u tamnim olujnim nočima neznanja , da se nepoznati putnik ne razbije na hridinama vlastite gluposti . Ne treba svjetionik nikoga spašavati , niti se sekirati ako netko plovi zatvorenih očiju , on samo treba da svjetli , to je njegova suština , njegova bitost i uvjek če biti mornara koji će to svjetlo vidjeti i spasiti se kao i onih koji će putovati zatvorenih očiju . Za ove druge sam siguran da će ih život kad tad temeljito razbiti o stjenje vlastitih krivih uvjerenja bez obzira na svjetionike .
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
HypnoToad
Moderator
Zahvalio/a: 396 puta
Prim. zahvala: 943 puta

PostPostao/la HypnoToad » 20.02.2017, 17:33

Hehe, to da, s tim se potpuno slažem. To je ustvari ono što ja i govorim, uvijek ću biti ja i uvijek ću na sličan način gledati na stvarnost, ali neću nikoga lupati fenjerom po glavi i vikati "krivi put!!". :) Ali opet, danas ljudi vole bacati kamenje na svjetionike, pa ipak treba malo bolje zaštititi lampu da je ne bi razbili, što znači da će se onda svjetlo malo slabije vidjeti, ali je svejedno tu. ;)
I want to say I’ve had it, and fuck what might have been
I want to say the battle’s done and we just couldn't win
That we could not prevail verse the world we’ve been given
I didn't just not ask for this, I wasn't asked permission
antoniopavaroti
rank14

PostPostao/la antoniopavaroti » 20.02.2017, 17:44

HypnoToad je napisao/la: Ali opet, danas ljudi vole bacati kamenje na svjetionike, pa ipak treba malo bolje zaštititi lampu da je ne bi razbili, što znači da će se onda svjetlo malo slabije vidjeti, ali je svejedno tu. ;)

Ne može se sunce dlanom zakloniti a i za dobrim konjima diže se prašina ..Da nije tako bio bih sam sebi sumnjiv ;)
Beyond Le Fov
Moderator
Zahvalio/a: 346 puta
Prim. zahvala: 1083 puta

PostPostao/la Beyond Le Fov » 20.02.2017, 17:58

Ljudsko biće je odjeća preko onog što jesmo ispod odjeće, trenutno ne u toliko duhovnom smislu već poput recimo da se mačka nalazi u tijelu psa, pa se ta mačka ponaša kroz nagone psa ali unutra je mačka i zapravo fejka svoje ponašanje jer kuži psihu psa i njegove prednosti u društvu drugih pasa ili ljudi. Tako ja doživljavam ljude, samo su mi izvana slični ali u njima žive najrazličitija bića u čitavom spektru svijesti i nagona, individue ili više klonovi određene grupacije bića.
Događaji i situacije nastaju iz našeg karaktera, aspekata, kuteva i nivoa svijesti, zato je vanjsko svojevrsna jeka, feedback nas samih kroz opet unikatni doživljaj zbog filtera od kojih smo sastavljeni. Ali negativni feedback ide i od svega što ne želi čuti za našu i/ili njihovu istinu, pa dođe do "razbijanja lampe". Ako nitko ne daje ljubav nitko ju neće primiti, samo će svi jadikovati kako je teško i beznadno. Znači jeka, tipa ono izvoliš - hvala, evo i tebi jednako na bazi svojih mogućnosti, iz zahvalnosti,,, samo u kontekstu kompleksnije, ne prazno isforsirano nego srčano prirodno. Ne treba biti istomišljenja niti slaganja, samo prisustvo žive duše u čovjeku i kompleksne harmonije su tu, dubinsko drmanje, rezoniranje i time međusobna podrška,rast, tada se svaki problem može riješiti. Sve se može raditi s ljubavlju i tada se radi u skladu sa svojom najčišćom dubinom koja život daje, a sve niže od ljubavi je fejkanje iz koristoljublja i to je jasno ko dan onome tko osjeti i to treba destimulirati. Nema smisla niti ikakve koristi "organskom portalu", kako ponekad nazivaju prazne ljude, odnosno one kod kojih "nema nikoga doma", govoriti o ljubavi, istini, pravdi, duhovnosti, harmoniji, jedinstvu svih bića, to su čiste apstrakcije koje se jedino mogu biti, bivanje, zračenje, proživljavanje, iskusiti,, a ne učiti, ako se nije onda se može jedino fejkati pred onima koji isto nisu.
antoniopavaroti
rank14

PostPostao/la antoniopavaroti » 20.02.2017, 21:41

Beyond Le Fov je napisao/la:.... Nema smisla niti ikakve koristi "organskom portalu", kako ponekad nazivaju prazne ljude, odnosno one kod kojih "nema nikoga doma", govoriti o ljubavi, istini, pravdi, duhovnosti, harmoniji, jedinstvu svih bića, to su čiste apstrakcije koje se jedino mogu biti, bivanje, zračenje, proživljavanje, iskusiti,, a ne učiti, ako se nije onda se može jedino fejkati pred onima koji isto nisu.

ako sam te dobro shvatio....Kao prvo , ne vjerujem da su ljudska bića toliko "prazna" kao što ti veliš , prije bi rekao da su prikrivena , skrivena , iz razno raznih razloga , koji mogu biti namjerni ili nenamjerni , možda iz straha . Mnoga se bića ne usuđuju pokazati u svom pravom sjaju , punoći , iz straha da ne budu shvačena ili ismijana . Mnogo je razloga . Također sam se uvjerio u još jednu stvar , da mnogi od nas nisu ni svjesni kakvi su po prirodi , šta jesu i šta mogu biti . Ponekad neke nepredviđene okolnosti , događaji , mogu od nas učiniti herojima ili kukavicama .Ponekad kukavica postane heroj ili obrnuto . Onaj koji je pun ljubavi postane ubojica , ponekad ..ili obrnuto .
Zato ne mislim da nema smisla govoriti "o ljubavi, istini, pravdi, duhovnosti, harmoniji, jedinstvu svih bića, to su čiste apstrakcije koje se jedino mogu biti, bivanje, zračenje, proživljavanje, iskusiti,, a ne učiti" da ponovim tvoje rijeći , onima koji su " prazni organski portal" ...jer smo svi u datom momentu bili na neki način "prazni" . I baš smo se kroz učenje , razgovor , prenošenje iskustava "napunili" . ..narasli i omogučili sebi da smo jednog dana iz nečijeg iskustva a kroz njegovu priču i uz , možda, njegovu pomoć , sami došli do identičnog stanja ..iskustva.
Zato mislim da svatko treba da bude svoj , samo ono što jeste , fenjer i svjetlost a svaka svjetlost u noči kad tad privuče i svoje leptire i leptiriće mada to i nije a i ne mora biti namjera fenjera , jer u prirodi je svjetla da privlači , ne fenjera.
EnricoTavoli
rank2

PostPostao/la EnricoTavoli » 21.02.2017, 01:19

1965
slika

Zašto Mjesečeva gravitacija nema uticaja na jezera?

Natrag na “Tajnoviti Planet”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.