Zemlja ravna ploča?

Sve ono skriveno, tajnovito i misteriozno...
EnricoTavoli
rank2
Zahvalio/a: 10 puta
Prim. zahvala: 3 puta

Zemlja ravna ploča?

PostPostao/la EnricoTavoli » 29.08.2016, 14:54

Vjerovatno ste već čuli za sve više pogovora o teoriji zavjere da je u stvari zemlja ravna ploča i da nas obmanjuju sa sfernim oblikom, koja su vaša mišljenja?
None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free.
shroomko
rank14
Zahvalio/a: 139 puta
Prim. zahvala: 200 puta

Re: Zemlja ravna ploča?

PostPostao/la shroomko » 29.08.2016, 17:22

Ja vjerujem u dosta teorija zavjera, u dosta njih nisam siguran, ali ovo mi je preglupo.

Prvo pitanje zasto bi netko lagao da je zemlja okrugla?
Cuo sam samo jedan odgovor: da se pobije biblija. Ali biblija je puna proturjecja tako da nema potrebe za bilo cim izvan biblije da se pobije.

A kao drugo, pogledaj malo koliko traje let avionom da iz Australije do New Yorka a koliko iz Australije do Los Angelesa. Kad bi zemlja bila ravna ploca, ne bi mogao iz Australije putovati na istok, jer bi na istoku bio ponor, svemir, vec bi morao na zapad i duze bi trajalo doci do LA-a nego do NY.
EnricoTavoli
rank2

PostPostao/la EnricoTavoli » 29.08.2016, 18:19

Najkraća vazdušna udaljenost (što znači da treba da se krećes u smjeru rotacije Zemlje) Sydney - New York iznosi 16000 km dok je prosječna brzina putničkog aviona 950 km/h što daje od prilike 17 h. Objasni mi kako se taj let postiže ukoliko zemlja rotira 1670 km/h odnosno 28 km po minuti?
antoniopavaroti
rank14
Zahvalio/a: 358 puta
Prim. zahvala: 328 puta

PostPostao/la antoniopavaroti » 29.08.2016, 19:36

EnricoTavoli je napisao/la:Najkraća vazdušna udaljenost (što znači da treba da se krećes u smjeru rotacije Zemlje) Sydney - New York iznosi 16000 km dok je prosječna brzina putničkog aviona 950 km/h što daje od prilike 17 h. Objasni mi kako se taj let postiže ukoliko zemlja rotira 1670 km/h odnosno 28 km po minuti?

Jojjj Enrico .... ajojjjj #-o
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
EnricoTavoli
rank2

PostPostao/la EnricoTavoli » 29.08.2016, 21:28

Tebe sam čekao pavaroti mirođijo :D imaš li koji argument iz rukava da potvrdi teoriju Zemlje kao lopte/sfere?
SleppyInHead
rank4
Zahvalio/a: 25 puta
Prim. zahvala: 43 puta

PostPostao/la SleppyInHead » 30.08.2016, 07:04

Enrico, kupit ćemo ti teleskop da za sebe pogledas okolne planete i zvijezde. Možda baš ti budeš prvi i pronađeš ravnu planetu, a kasnije ce se nazvati po tebi jer eto, ti si je otkrio.
E i reci mi di je rub svijeta da ne padnem
antoniopavaroti
rank14

PostPostao/la antoniopavaroti » 30.08.2016, 08:49

SleppyInHead je napisao/la:Enrico, kupit ćemo ti teleskop da za sebe pogledas okolne planete i zvijezde. Možda baš ti budeš prvi i pronađeš ravnu planetu, a kasnije ce se nazvati po tebi jer eto, ti si je otkrio.
E i reci mi di je rub svijeta da ne padnem

Bravo Sleppy ...ajojjj , Kolko me Enrico razočarao tvoj odgovor me nasmijao...auhhh :)) :)) =)) =)) :x
predlažem i ime novootkrivenog ravnog planeta : " Terra Enrica " ....aahha ha ha =; =;
antoniopavaroti
rank14

PostPostao/la antoniopavaroti » 30.08.2016, 09:17

EnricoTavoli je napisao/la:Tebe sam čekao pavaroti mirođijo :D imaš li koji argument iz rukava da potvrdi teoriju Zemlje kao lopte/sfere?

Dragi , ti mi uljepšavaš dan i poput mirisnih štapića smiruješ dušu ... znam da me željno čekaš da ti "mirođijom" začinim Um .
Nažalost , nemam nikakav argument iz rukava kao što očekuješ ... Tvoju evidentnu žeđ za znanjem te vrste niko ne može ugasiti . Moji argumenti su iz razuma ...a ako ih budem sipao iz rukava bojim se da će ti argumenti biti "kratkih rukava"...Volim te :x
EnricoTavoli
rank2

PostPostao/la EnricoTavoli » 30.08.2016, 14:26

Baš mi je drago da ste se zabavili, očekivao sam od ovog foruma mnogo više do par dokonih šarlatana. Temu sam postavio sa namjerom da raspravljamo i djelimo mišljenja po sistemu kako je to prije teklo koliko sam mogao da vidim i pročitam. Temu možete zatvoriti ukoliko nema ozbiljnih pretendenata za raspravu sa logičnim argumentima, ne treba da se javljaju ljudi koji se usko drže svog neću reći uvjerenja već ubjeđenja i koji nisu sposobni da otvore svoj um za pitanja koja na prvi pogled (a i na drugi) nisu da kažem "normalna" jer smo svi mi vjerovali i li ne šablonisti, pa hajde malo da izađemo iz imaginarne umne kocke ili balkona štagod. Ja sam prvi za heliocentrični sistem ali ne mogu da nađem opipljiv dokaz za to, premda tome želim razmisliti i o ostalim solucijama. Druže Pavaroti ti odmori malo, a ima dosta nerazjašnjenog počev od poslednjeg "sletanja" na Mjesec 1972. godine, do Antarktičkog sporazuma potpisanog 1961. godine. Mene je najviše nasmijala ta priča padanja sa litice, nadam se da se šališ.
AFX
Moderator
Zahvalio/a: 255 puta
Prim. zahvala: 264 puta

PostPostao/la AFX » 30.08.2016, 20:58

Ta teorija je poprilično popularna u zadnje vrijeme. Inače, osobno ne smatram da je zemlja ravna ploča, ali me zanima koja je teorija iza toga i otvoren sam po tom pitanju, tako ako tko ima jos sta za napisati, samo dajte.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"

Natrag na “Tajnoviti Planet”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.