Kako napraviti tajno društvo

Sve ono skriveno, tajnovito i misteriozno...
Avatar
NONAME
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 01.02.2015, 18:12

Kako napraviti tajno društvo

Post Postao/la NONAME »

razmisljo sam kako bi biloo fora napraviti neko tajno drustvo ,neznam kako bi smo se zvali ,nesto sam razmisljao kao neka grupa ljudi koja tripuje po sumi ,poslije 1000 tripovanja dobijes cin master wizarda ,istrazivali bi svjest i tako ,samo treba smislit neka pravila i kako bi to islo ,meni frend je rekao da bi prvo pravilo najbolje bilo ime drustva se ne izgovara ,tako da bude ful misticno ko u heri poteru
sta vi mislite o toj ideji ,neka pravila ,kako bi islo vrbovanje ljudi i sta bi uopce radili osim jeli tripove i tako?
.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Kako napraviti tajno društvo

Post Postao/la antoniopavaroti »

netreba tajno društvo..treba osnovati vjersku zajednicu...sve legalno ..U Sloveniji , čini mi se ima takva zajednica koja štuje aju pa u Nizozemskoj itd . Sve legalno..sve po zakonu..Ja sam slično predložio prije na ovim stranicama ali nije bilo razumjevanja ..makar vrjeme neumitno pokazuje potrebu i nužnost jedne takve udruge , udruženja , gdje bi se članovi okupljali , razmijenjivali iskustva u svakom pogledu ..organizirali izlete u inozemstvo , meditacije ..vipasane , alternativne pristupe nauci i liječenju..pozivale u goste različite osobe rubnih znanosti i djelovanja ...organizirali različiti seminari...možda pozvalo neke prosvetljene ličnosti iz Indije itd itd. Siguran sam da će se jednog dana i to uskoro desiti nešto takvo a kolike bi koristi bilo za sve nas uopče netreba govoriti . Nebi to bilo nikakvo druuštvo narkića ili nešto slično nego baš suprotno ..društvo koje bi svoje djelovanje temeljilo na ljubavi i samorazvoju u bilo kojem smislu..Eto..čekamo odaziv i mišljenja..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Ronin

Re: Kako napraviti tajno društvo

Post Postao/la Ronin »

Ima jedan dobar filmić na ovu temu :)

http://www.imdb.com/title/tt1063669/
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Kako napraviti tajno društvo

Post Postao/la SmrtNaKonju »

Možda ovaj bolje ilustrira neke stvari :P
http://www.imdb.com/title/tt1865425/
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Kako napraviti tajno društvo

Post Postao/la Ninti »

Problem je što sve te vjerske zajednice u nekom trenutku mahom postaju sekte i izgube svoje prvobitne ciljeve i pozitivne namjere.. Ali teoretski je sve to.. :thumbsup:
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Kako napraviti tajno društvo

Post Postao/la antoniopavaroti »

Ninti je napisao/la:Problem je što sve te vjerske zajednice u nekom trenutku mahom postaju sekte i izgube svoje prvobitne ciljeve i pozitivne namjere.. Ali teoretski je sve to.. :thumbsup:
Moguće , ali ne mora biti da se neko udruženje pretvori u sektu . Sve zavisi od članstva i ustroja iste ...kao i od tematike koju propovjeda . Jednu sveobuhvatnu organizaciju koja bi se bazirala ne na vjeri ili nekim dogmama religijskog i inog sadržaja nego na samopoštovanju i vlastitom duhovnom razvoju putem zajedničkih izmjena iskustava kao i prihvačanje tuđih teško je pretvoriti u sektu . Sekta ponekad sama po sebi pretpostavlja isključivost . Naravno , uvjek bi bilo onih koji nebi nešto odobravali ali i to je vid demokracije . U svakom slučaju prednosti druženja i razmjena svih vrsta iskustava po meni ipak imaju prednost nego od pretpostavke da će se nešto izroditi u sektu.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Kako napraviti tajno društvo

Post Postao/la Ninti »

Jedno je druženje, a drugo je vjerska zajednica (što si predložio par postova iznad).
Za druženje sam uvijek, ali za neprofitnu (ali ipak profitnu) udrugu čija je svrha promicanje neke od religija.. etiketa koju na to druženje ne bi rado lijepila iz već dobro znanih razloga stereotipa koji se uz tu "kvaziinstituciju" vežu (sekta ili vjerska zajednica, ne vidim preveliku razliku)
Ako je samo druženje u pitanju, zapravo ti ne treba "pravni oblik" da bi to ostvario.. samo malo organizacije i dobre volje. Ako pak to druženje želiš začiniti ilegalnim radnjama - onda osnuj vjersku zajednicu ..
Sadržajno pozdravljam tvoju ideju, samo ne vidim potrebu za pravnim oblikom/etiketom? :-?
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Kako napraviti tajno društvo

Post Postao/la Čiča »

Ideja s drustvom kao u Heri Poteru mi se mnogo dopada.Što jest jest.No, u tom svijetu zna biti podosta luđaka s zlim namjerama.Što bi s njima uradili?Bi li bilo za njih mjesta u drustvu ili bi oni bili u posebnoj skupini?
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Kako napraviti tajno društvo

Post Postao/la antoniopavaroti »

Ninti je napisao/la:Jedno je druženje, a drugo je vjerska zajednica (što si predložio par postova iznad).
Za druženje sam uvijek, ali za neprofitnu (ali ipak profitnu) udrugu čija je svrha promicanje neke od religija.. etiketa koju na to druženje ne bi rado lijepila iz već dobro znanih razloga stereotipa koji se uz tu "kvaziinstituciju" vežu (sekta ili vjerska zajednica, ne vidim preveliku razliku)
Ako je samo druženje u pitanju, zapravo ti ne treba "pravni oblik" da bi to ostvario.. samo malo organizacije i dobre volje. Ako pak to druženje želiš začiniti ilegalnim radnjama - onda osnuj vjersku zajednicu ..
Sadržajno pozdravljam tvoju ideju, samo ne vidim potrebu za pravnim oblikom/etiketom? :-?

pravni oblik je gotovo nužan ...ako se želi postiči raznolikost i neka "masovnost" kao i sigurna egzistencija u okrilju zakona . Mogu se štampati razni bilteni , novine , i ostali prop. materijal ,boriti se za legalizaciju određenih stvari a ako bi ta naša zajednica bila moderno ustrojena i imala pravi sadržaj imala bi i puno članova . To nije zanemarivo za bilo koju stranku na vlasti . Ne kažem da bi trebala biti sloboda kao u Nizozemskoj ..ali i zašto ne ? Kao Češka na primjer? Sve to može se postiči samo kroz organizaciju a kad kažem vjersku zajednicu ne mislim na nikakvu bogomolju ..no vjerska zajednica pruža pravno puno više slobode i mogučnosti nego udruga. Vjerska je zajednica oslobođena plačanja PDV-a na sve svoje usluge , ne mora izdavati račune itd itd..
naravno..sve ovo što pišem znam da je čista utopija..ali..jednog dana..Pa , sve i počinje iz mašte , iz utopije...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Kako napraviti tajno društvo

Post Postao/la AFX »

Ironija u tome je da bi volio biti član tajnog društva čisto jer bi se imao s kim družiti.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori