Astralna projekcija

Sve ono skriveno, tajnovito i misteriozno...
Avatar
Lesnik_iz_Dzindzovci
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 25.05.2014, 17:18
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 9 puta

Astralna projekcija

Post Postao/la Lesnik_iz_Dzindzovci »

Do sad nigde nisam uspeo da nadjem nekoliko tehnika sa detaljnim uputstvima za astralnu projekciju, mozete li da ustedite malo vremena da otkucate nesto na brzinu jer bih stvarno voleo da probam? Zanima me i da li postoje odredjene stvari koje ne bi trebalo da radim ovde i na astralu, kao i da li postoje neke stvari koje bi mi olaksale odlazak na astral? Postoje li zla bica tamo (pitam jer neki ljudi govore da ne postoje, drugi kazu da ih ima ali nam ne mogu nista, a treci kazu da je celo astralno putovanje jako opasno)? Sta ja mogu da radim u astralu osim da letim i lutam negde besciljno, kakve su koristi od toga? :D
„Ljudi? Ima ih, verujem, pet ili šest. Spazio sam ih pre mnogo godina. Ali nikad se ne zna gde su. Nestali su kao vetar. Nemaju korena i to im mnogo smeta." :D
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la antoniopavaroti »

...pohvalno je što želiš istraživati nove mogučnosti i nove svjetove..Za početak bi ti preporučio knjigu Carlosa Castenede " Umijeće sanjanja " makar opet , nije na odmet da pročitaš i sva ostala njegova djela , prva knjiga mu se zvala " Učenje Don Huana" pa onda po redu ..ja se ne sjećam svih naslova niti redosljeda . Ako nisi čitao njegova djela ... obavezno to učini pogotovo imaš li namjeru učiti o dimenziji postojanja . Carlos je gotovo neizostavan pisac u toj tematici a njegova objašnjenja postojeće stvarnosti su suprotna uvriježenom mišljenju...On pruža sasvim nove poglede na bit svega kroz oči jednog šamana a tebi će njegovo učenje izuzetno dobro doći prije svega da sakupiš dovoljno moči kako bi se upustio u nove svjetove i nove spoznaje . Bez moči ..sile..nije moguće postići ništa a pogotovo na putu na koji se ti spremaš i za koji je potrebno imati nepokolebljivu namjeru ..
Ja sam pohađao školu lucidnog sanjanja ..davno..voditelj je bio Gordan..imali su stranice http://www.nia.hr , neznam dal to još egzistira , uglavnom i ukratko ..počinjalo se vježbama itd a ujutro si morao zapisivati sve snove koje si sanjao i tako malo po malo...uostalom vidjet češ ..moja iskustva ne moraju biti identićna tvojima...ili nekim drugim .Ipak jedno je sigurno..postići svjesnost u sanjanju lakše je nego postići svjesnost u dnevnom življenju ...zašto je to tako neznam ,i da li je to pravilo također neznam ,no to je samo moje iskustvo .Naravno , upuštati se u nešto bez nekog osnovnog znanja ne preporućam i naravno da astral za neke može biti itekako opasan a za neke izvor novih spoznaja ,mogućnosti i znanja a sve zavisi od nivoa i količine tvoje energije od moči koju imaš ....Pa , sretno.. :ymhug:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
SleppyInHead
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 09.01.2013, 16:54
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la SleppyInHead »

Dobra knjiga je i Izvantjelesna iskustva od Anthony Peaka. On je probao to znanstveno istražiti i piše o tome.
shaman330
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 31.05.2014, 00:11
 pohvaljen: 1 put

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la shaman330 »

MOŽDA VAM MOŽE OVO POMOČI....:
shaman330
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 31.05.2014, 00:11
 pohvaljen: 1 put

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la shaman330 »

TUUNNEELL VVRREEMMEENNAA --- TTTuunneell vvrreemmeennaakoji pojedini ljudi doživljavaju prostorno kao trodimenzionalnu tvorevinu, kao nešta upečatljivo kao stvarnost sa oštrim i kroz pogled jakim osečanjem stvarne čvrstine njene površine, kroz koji lagano lebdedi laki kao perce, pri tom potpuno gubedi osečaj za težinu svoga tela (nekog tela sastavljenog od možda ovih a možda i nekih drugih dimenzija u kome se nalazi njihovo misaono ja, njihova svest), putuju na onaj svet za vreme kliničke smrti, koju preživljava njihovo materijalno telo. JA, pisac ovih redova mogu snagom volje svoga uma da taj tunel stvorim sa lakočom i prođem kroz njega, tako da zađem u taj neki novi svet i sve to da uradim za najviše potrošenih petnaest minuta. Ljudi koji prežive kliničku smrt, mogu pričati samo o belom svetu, o svetu duhova. Oni kroz tunel dospevaju samo do toga sveta, do područja gde če se nekada u budučnosti smestiti oni sami kada se preobraze u duhove. Retko ko uspeje zadi u njega, obično ga posmatraju sa praga kraja tunela, zbog kratkoče vremena, koja je dozvoljena duhu da bude van tela. Samo se tim istim putem, kojim su i otišli, mogu vratii u svoje vreme i svoje telo, što leži na planeti Zemlji... Samo od dušine dobre volje zavisi, dali če ona duha poneti u svoj svet... ---
FILOZOFIJA JEDNOG NEOBUZDANOG UMA
STANJA SVESTI STANJA DUŠE
176
176
VVVi čitaoci, verujem da če te mešati pojmove: Tunel vremena, i Kula vremena. Bolje če biti, ako vam na samom početku razjasnim razliku u preživljavanju pri posetama oba mesta. Kula vremena je početak i kraj vremena. Tu su počeci i krajevi svih dimenzija, tu vreme nema prolaznost... Tunel vremena je put, kojim može, da prohodi naša svest (ne duh) bez dobijenog tela u svoj bududi svet, da smotri svet duhova. Međutim mene tunel odnosi na mesta u svemiru, koja su daleko i po nekoliko stotina svetlosnih godina. Lično ja te svetlosne godine u jednom slučaju doživim kao da su jedinica za merenje vremena, a u drugom osetim kao mera za dužinu. Toliko sam se dobro usavršio u putovanjima kroz taj tunel, da ne moram da izvršim (potpuno) odvajanje duše od tela, tako ostajudi ja kao svest celo vreme putovanja te boravka i povratka u kontaktu i sa ovim za nas ljudsku vrstu prostorno stvarnim trodimenzionalnim materijalnim svetom. Do pre nekoliko godina tunel vremena mogao sam da stvorim i putujem kroz njega samo u toku nodi i to samo u periodu vremena od ponoči pa do dva sata ujutro. U to određeno vreme samo sam morao i mogao da ga stvorim i čvrsto formiram, te da uđem u tunel i krenem da putujem. Samo putovanje te boravak tamo negde u nekom drugom prostoru i vremenu pa zatim i povratak kudi na svoju rodnu planetu mogao je potrajati sve do svitanja i izlaska sunca. Do sada se ispostavilo da sa tih nočnih putovanja najupečatljiviji, najsvetliji i jasno slikoviti otisci ostaju u mom sečanju.
FILOZOFIJA JEDNOG NEOBUZDANOG UMA
STANJA SVESTI STANJA DUŠE
177
177
DDDo sada sam upoznao i dobro izvežbao tri načina formiranja tunela a samim time i oblikovao, što je moguče više pojednostavio putovanja kroz nešto što ja zovem tunel vremena. Za mene nijedan od tih nadina nije nikakav problem. Dovoljno mi je da se samo spustim odmah ispod površine svesti, pod sami vrh prvog nivoa podsvesti, i, ili na njegovo samo dno, pa da na neki način nađem ili ja sam da formiram jaki izvor svetlosti. Za njegovo što lakše i brže formiranje potrebno mi je puno svetla, ali mogu da ga napravim i u potpunom mraku, stvarajudi svoj izvor svetla tu negde u prostoru na pola metra ispred glave. Kada ga stvaram u mraku, nije mi dovoljno da se samo spustim ispod nivoa svesti, več moram da dodirnem dno prvog nivoa podsvesti. BBBez izvora svetlosti stvaram ga na dva načina. Nije bitno dali su kapci sklopljeni ili ne, i dali je dan ili noč. 1.- Prvo moram da mu formiram izvor svetla na oko metar ispred očiju. Iz očiju u impulsima šaljem snopove svetla u valovima kao pucnjeve iz puške. Mogu da podešavam ugao ukrštanja na odrešenoj razdaljini ispred očiju. Kada se iz svakog oka ta blicanja svetla, kao svetlosne kugle dodirnu u žiži ukrštanja, stapaju se, formirajuči nešto za mene kao zvezdu, koja se sa svakim sledečim dotokom svetla u valovima, povečava i dobija na jačini svetla. Kada smatram, to vidim i osetim, da blještavost postaje toliko jaka, da ne mogu više gledati u tu žišku, da se dovoljno skupilo svetla, da ta formirana svetleča kugla ima
FILOZOFIJA JEDNOG NEOBUZDANOG UMA
STANJA SVESTI STANJA DUŠE
178
178
jačinu svetla dovoljno jaku, da mogu pokrenuti formiranje tunela a da ona svojom veličimom, širinom i gustinom ipak ima neku mjernu razdaljinu od mojih očiju, započinjem vrtnju prstom. Stavim jedan prst u tu svetleču kuglu i zapodinjem da ga vrtim prvo polako pa sve brže i brže. Isti efekat postignem okretao prst u levo ili u desno. Mogu taj vrtlog da stvorim i sa odima. Centar dva snopa svetla koji izlaze iz odiju, podesim na ivicu sjajnog kruga i zapodinjem okretanje odiju. Kada osetim, da če masa u tom svetlečem krugu nastaviti sama da se vrti, povladim prst ili spuštam pogled. Ubrzavanjem vrtnje masa iz tog kruga pomjera se na ivicu, stvarajudi otvor. Dvodimenzionalna slika svetlečeg kruga pretvara se u trodimenzionalnu, jer njegova unutrašnjost dobija dubinu i malo po malo poprima izgled vijugavog sve dužeg creva, koje sve dalje odlazi negde u mrak. 2.- Drugo formiranje, tunela bez izvora svetla, donekle ide na isti način. Da bi primenio ovu metodu, moram da se spustim na površinu prvog nivoa podsvesti. I ovde moram da formiram svetleču kuglu ali kojoj ne zaustavljam njen rast, da bih je zavrtio, zarotirao i tako formirao i otvorio tunel vremena, več je napajam i dalje svetlečim impulsima iz očiju, dopuštam joj da mi svojim rastanjem ispuni sav horizont pred očima. Kada mi je jako osvetljeno sve pred očima, ja i dalje napajam energijom onu početnu žišku svetla, udarajudi jakim blicevima svetla u nju. Kao da se nakon izvesnog vremena to mesto previše ugrije i počinje postepeno da progorjeva, sa svakim sledečim impulsom svetla, da se malo po malo sve više širi
FILOZOFIJA JEDNOG NEOBUZDANOG UMA
STANJA SVESTI STANJA DUŠE
179
179
to nagorjelo mesto, otkrivajudi polako prostor koji sam poželio, tražio da vidim, zacrtao da posetim. Čim počinjem da nazirem to nešto u tom otvoru, ne moram da više šaljem impulse svetla. Kako se otvor u pulsiranjem širi, tako formira prsten, koji zatim nastavlja sam da pulsira, koji sa svakim svojim gašenjem pa paljenjem postaje malo vedi. Kako prsten, sa svakim svojim samostalnim impulsom postaje pomalo veči, tako se ja, polako lebdedi, pomalo pomičem napred, prema mestu gde sam počeo sa formiranjem kugle, i tako mi se čini da prolazim kroz njega, kroz prsten, odnosno u tunel i ulazim u taj traženi svet. NNNajlakše ga formiram u po bela dana, kada sunce najjade sija. Pri primeni ove metode, dovoljno mi je da se spustim samo odmah ispod površine svesti, tako da ovo svoje materijalno telo, njegov rad potpuno osetim u ove tri prostorne dimenzije. Pri njegovom formiranju, da bi dobio najviše svetla, obično gledam direktno u sunce, ali sklopljenih kapaka, da ne bi spalio odi. Kad tako gledam direktno u jaki svetledi izvor, kroz njih samo vidim u žiži gomilu svetla. Sada to svetlo treba pokrenuti. Ispružim koju bilo ruku sebi ispred očiju i bilo kojim prstom ruke počnem vrtiti kružno. Uopšte nije važno dali prstom zavrtim desno ili levo. Probao sam mnogo puta na oba načina i svaki put uspevalo mi je da formiram tunel vremena. Iako kroz kapke ne vidim ruku i prst kako kruži ali osetim sjenu na njima, meni se to svetlo što ga vidim, odmah uskomeša i podinje polako da se krede kao gusta masa u pravcu kretanja prsta.
FILOZOFIJA JEDNOG NEOBUZDANOG UMA
STANJA SVESTI STANJA DUŠE
180
180
Sa povečanjem ubrzanja, krečudi se sve brže i brže, nakon izvesnog vremena, usljed sve veče brzine, ta svetleča kugla formira u svojoj žiži, u svom centru prazninu, koja vremenom postaje sve veča, stvarajudi sve tanji prsten, sve bržeg kružečeg svetla. Kako prsten širinom, svojim vanjskim zidom postaje sve tanji, on dobija u dubini, izdužujudi se sve više negde napred, dobijajudi oblik creva. Što je svetlost dobijala veču brzinu okretanja, tunel je bio bistriji i sve više dobijao na širini. Ja sam i dalje gledao u sunce, koje sada više nisam vidi, več samo tunel stvoren unutar njega. Za vreme formiranja i putovanja kroz tunel vremena, ja moram gledati u sunce, jer je ono izvor iz koga stalno napajam svetlošču od koje je građen njegov zid. Tunel nakon par minuta je bio toliko puno širok, da sam samo mogao da vidim njegovu unutrašnjost. Meni ispred odiju sada je izgledao, kao da ima prečnik stotinjak metara a lagano vijugajudi, izdužio se u beskraj, gubedi svoj kraj, negde daleko u dubinu. Nakon izvesnog vremena, kada je za to samo od sebe došlo vreme, taj svetledi tunel, počeo me je polako usisavati. Prvo sam lagano ulebdio, pa podeo da dobijam na ubrzanju, krečudi se sve brže kroz njega. Pošto sam se samo spustio ispod same površine svesti i dalje sam osetio svoje telo kako radi, njegove promene i svim svojim čulima osetio dešavanja sredine u kojoj se telo nalazilo. Istovremeno sve slično tome osetio sam sa dušinim telom u samom tunelu. U isto vreme osetio sam svoju prisutnost u prostoru unutrašnjosti tunela i prisutnost svog tela u ovom našem trodimenzionalnom svetu. ---
FILOZOFIJA JEDNOG NEOBUZDANOG UMA
STANJA SVESTI STANJA DUŠE
181
181
Ubrzavajudi sve više, lebdedi napred kroz tunel, negde na sredini puta postigao sam jako veliku brzinu, da više nisam mogao micati svoim udovima. U tunelu nije bilo vazduha, pa da bi mi usporavao pokrete. Nešto, meni nepoznato, me je kodilo usljed (verovatno) prevelike brzine. Ja to polagano ubrzanje i kasnije usporavanje kretanja tog nekog svog tela, prisutnog u tunelu, iz kog sam svo to događanje posmatrao, sa njime nisam osetio. Pri največoj brzini osetio sam samo njegovu ukočenost, kada je svetlost što je sadinjavala zid tunela, počela da trepde. Dok sam se kretao kroz tunel ubrzavajudi, svetlost koja ga je sačinjavala, bila je u jednom komadu, sva kružedi u jednom smeru. Sa povečanjem brzine, zid tunela se razdelio na kružne prstenove. U početku ih je bilo manje sa debljim zidovima. Nakon izvesnog vremena, sa povečanjem moje brzine kretanja, postajali su sve tanji a njihov broj povečavati. Kada mi je počinjalo telo da se kodi, ti svetledi prstenovi su prvo lagano, pa sve brže treptali, pa zatim da pristižu u valovima kao blicanje svjetla. Kada sam tu ukočenost počeo osečati kao težinu, tih treptaja je bilo strahovito puno u jednoj sekungi. Ovo brzo treptanje, blicanje prstenova, dešavalo se na samoj sredini tunela i nije dugo trajalo. Ubrzo je počelo usporavanje i sav proces poigravanja svjetlom prstenova se ponovio ali u obrnutom procesu. Taj svjetlosni tunel na samom ulazu bio je dosta širi , pa se lagano blago vijugajudi polako sužavao do svoje sredine, kada je opet podinjao postepeno da se širi. Več skoro sa same sredine mogao sam da vidim oštre obrise slike na izlazu tunela, koji je pomalo dobijao na širini. ---
FILOZOFIJA JEDNOG NEOBUZDANOG UMA
STANJA SVESTI STANJA DUŠE
182
182
Samo usporavanje trajalo je do pred sami izlaz , tako da sam iz njega, takoredi išetao, lagano lebdedi izašao vani u taj neki novi svjet.Celo vreme dok putujem kroz tunel do tamo nekog željenog mesta, bio sam na samoj granici dna svesti i vrha podsvesti. NNNi dan danas nisam siguran da li ja ovaj tunel koristim za putovanje samo kroz prostor, da ga brže premostim u ovom sadašnjem,trenutnom,tekučem vremenu. Ili možda za putovanja kroz vreme, u njegovu prošlost ili budučnost Ovo navodim zato što se nikada ne vračam na isti način u trenutno dušino telo. Ne vračam se kroz tunel vremena nego isplivavanjem iz podsvesti ali sa njenog trečeg nivoa. Na putovanje sam krenuo sa samog vrha prvog nivoa podsvesti a počeo se vračati sa samog dna trečeg nivoa podsvesti. Iako mi, (tamo negde dok boravim) provedeno vreme istom brzinom teče kao i ovo ovde naše trenutno tekuče, ja se najverovatnije, dok radnja traje, polagano spuštam a kada se spustim na treči nivo, kao da mi tada istekne vreme, vračam se (možda moram) nazad u telo. Treči nivo podsvesti uvek koristim, kada hoču da moja duša putuje kroz živote življenja njenih prošlih i budučih tela u sveopštem vremenu ali samo iz njenog tekučeg tela iz sadašnjosti u stvarnosti. Pri ovakvom putovanju kroz vreme, uvek moram prvo da izvršim odvajanje duše od tela i ostaviti ga životu, da kontroliše njegov rad i upravlja sa njime. Dok pri povratku, sa putovanja kroz tunel, imam osečaj kao da isplivavam iznutra, iz nekog dole centra unutar sebe, iz dubine podsvesti na površinu svesti.
FILOZOFIJA JEDNOG NEOBUZDANOG UMA
STANJA SVESTI STANJA DUŠE
183
183
KKada sam god putovao, koristio ovaj tunel za putovanje na neke planete u svemiru, iako sam želeo, dva puta nisam dospio na isto mjesto. Tako me je njegov zadnji kraj lelujajudi, lagano šarajudi levo-desno, negde odnosio i izbacivao u tom ogromnom prostranstvu svemira. Doduše, tri puta sam ga otvarao sa zadatim ciljem i uvek me je tada odvodio na planetu koja mi je trebala ali ne baš precizno na lokaciju gde sam želio. Skoro ga uvjek zavrtim iz dosade i njemu, tom novonastalom tunelu prepustim odabir mogučnosti nekog mjesta u svemiru: Jednom prilikom sam dospio na planetu, čije sam visoke planine do pola zelene a od pola smeđe boje, i tamno plavo nebo vidio mnogo prije izlaska iz tunela. Tunel je svoj zadnji kraj spustio na sami ulaz u predivnu dolinu, sa mnoštvo malih jezera, obraslu sa predivnim rastinjem, okruženu jako visokim planinama, ali za divno čudo nisu bili njihovi vrhovi prekriveni snegom. Drugi put, tunel me je odveo na planetu izbušenu kao sir. Toliko je bila gusta mreža tih tunela,da bi se prije reklo, da je masa planete sadinjava samo zidove tih tunela. Njihov prečnik nije bio manji, ispod dvjesta metara. Ova planeta zbog svoje velike izbušenosti, nije imala pravu vanjsku površinu. Bila je naseljena bidima sličnim ljudima, koji su se samo kretali, hodajudi po njenoj unutrašnjosti. Iopšte nije imala orjentisanu vanjsku površinu. Planeta je bila jako blizu njihovom suncu koje je bilo skoro ugasla golema zvezda. Svojom velidinom zauzimala je skoro celo nebo.Bila je skoro potpuno tamno naranđaste boje. .... ---
FILOZOFIJA JEDNOG NEOBUZDANOG UMA
STANJA SVESTI STANJA DUŠE
184
184
JJednom sam prilikom tražio, želio da vidim i lidno da upoznam bida u našoj galaksiji, koja su slična nama, da imaju dve noge, dve ruke i glavu. Tunel me donio do neke planete, spustio u ogromni grad, na veliki kameni plato. Ta površina je bila sigurno na visini od najmanje jednog kilometra, jer sam sa nje mogao da osmotrim grad, koji se protezao svugde oko mene u nedogled, pokrivajudi sav slobodan horizont. Kao da je sva planeta prekrivena građevinama neobičnog izgleda, bez ijedne jedinke zelenila između njih. Taj plato, kao i sva zdanja ispod njega, izgrađena su od sivkasto-krem kamenih blokova podjednakih razmjera, koji su se do savršenstva uklapali jedan u drugi. Sve mi je to djelovalo kao da se održavao skup povodom nedega važnog, na kome su učestvovala samo čovekolika bida iz naše galaksije. Bilo ih je dvadeset i tri člana, kada su me čekali na izlazu iz tunela. Sečam se dobro da sam zastao pre susreta sa njima i prebrojao ih, jer to mi je bila želja. Kao da nisu htjeli da zapodinju, njima neki važan posao, koji se tiče samo nas dvonožaca, bez moje prisutnosti. Začudilo me, da niko od njih nije bio u skafanderu, što je znadilo da su svi koristili kiseonik i da je klima na planetu na koju sam dospeo najsličnija uvjetima, koji su vladali na njihovim planetama. U toku razgovora primetio sam, da se neki od njih razodevaju a drugi kazuju da im je prohladno. Zakljudio sam, da ipak nije velika razlika u proseku temperatura na svim planetama sa kojih su došli svi ovi učesnici. I dan danas se pitam, kako su znali da dolazim. Slučajno sam poželeo da ih vidim na jednom mestu a oni su bili obavešteni o mom dolasku.
FILOZOFIJA JEDNOG NEOBUZDANOG UMA
STANJA SVESTI STANJA DUŠE
185
185
Ja sam odabrao želju a tunel kao da je misaona ličnost, odabrao je vreme, kada su se oni skupili i mesto gde se to desilo. Ja sam tada sa jednog mesta odlazio na neko drugo mesto, istovremeno iz jednog određenog trenutka tekučeg vremena jedne vremenske dimenzije prelazio u drugu vremensku dimenziju u neki njen več zacrtani vremenski deo, u vreme kada se taj skup odvijao na nekoj planeti gore negde među zvezdama... U suštini, oblikom smo svi bili slidni, samo što smo se likom dosta razlikovali i svaki od nas imao je različitu boju površine svoga tela. Sa dvadesetak metara razdaljine svojim stasom i kretnjama tela, za svakoga od njih pomislio bih, da je čovek. Od nas dvadesetčetiri vrste čovjekolikih bida, tri su se isticale svojom visinom ne večom od tri metra, dve vrste nisu bile veče od metar i pol, dok sve ostale vrste približno iste visine nisu prelazile dva metra. I svi smo hodali na dvije noge, imali dva ramena sa ekstremiteta, koja su služila kao ruke, sa završecima u slicnom obliku i svrsi kao naše šake ali sa potpuno različitim izgledom kod svih. Svi smo imali dva oka, dva uha, jedna usta, jedan nos, tri vrste su imale po dva nosa sa po jednom šupljinom. Od svih delova tela oblik i lik glave svakog od nas razlikovao se najviše, po svom obliku i razmeštaju svih čula na njoj. Jedni su imali pljosnate glave sa odima sa strane ili sa jednim okom napred a sa drugim pozadi. O opisu ovoga skupa napisao sam posebnu knjigu, u njoj detaljno opisujudi izgled svakoga bida i njihova ponašanja. ----
FILOZOFIJA JEDNOG NEOBUZDANOG UMA
STANJA SVESTI STANJA DUŠE
186
186
BBilo je dosta razliditih putovanja kroz taj tunel, u razlidite delove galaksije. Sa svakog od njih doneo sam mnogo lepih utisaka i pretodio ih na papir. O svakom od njih napiso sam knjigu pod zajedničkim imenom: Putopisi iz Galaksije... ...
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la antoniopavaroti »

...ovo postojanje i bitak daleko je čarobnije nego što itko može zamisliti ..punije.. savršenije i bogatije od bilo kakve mašte..Ako bi rekao da je nešto nemoguće značilo bi ograničiti samog sebe ..ograničiti samu mogučnost koja je neograničena a ako bi rekao da je nešto takvo moguće bilo bi to iz mog ega , ne iz mog znanja ili iskustva..Pitanje glasi.."da li je vrč do pola pun ili do pola prazan"? . Mislim da je oboje...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la wonaabi »

u subotu je na istrakonu u pazinu, gordan topić održao predavanje o "kultiviranju snova i svjesnosti u prostoru sanjanja" i "hakiranju snova"...neznam jeli itko s foruma posjetio ovu konferenciju i da li ste upoznati sa temom dreamhackersa ali mislim da će vas ovo mozda zanimati s obzirom da su srodne teme (LS i AP). U hakiranju snova se za razliku od lucidnih snova induciranih u budnom stanju i mneumonički(?) induciranih lucidnih snova svjesnost u sanjanju dobiva postepeno kroz mapiranje snova. razlika od ostalih tehnika je u tome što je napredak puno sporiji ali navodno jednom kad se toga nakupi i pređe određeni prag, svjesnosti unutar snova postaje puno stabilnija i trajnija(što pomaže i kod AP). Ukratko tehnika mapiranja snova se sastoji od toga da se nakon buđenja skiciraju mjehurići percepcije(mjehurić percepcije se zove tako jer je ruska škola sanjača primjetila kako u snovima prostor percipiramo u određenoj sferi, znači kad pređemo kroz neka vrata ili vidljivi rub neke livade u parizu,naćemo se npr. na mjesecu umjesto na nastavku te livade ili u drugoj prostoriji) takvih različitih mjehurića percepcije ili snova imamo na 10ke svaki put kad spavamo, njih se pozicionira na globalnoj mapi sanjanja uglavnom po osjećaju i intuiciji tako da se na kraju ti različiti fragmentni snova ili podsvjesti sklapaju u sve cijelovitiju i smisleniju sliku.topić tvrdi da je poželjno osnovat grupe od po par ljudi i uspoređivat te mjehuriće jer osim što se na taj način igrate i potičete na kontinuirani rad postoje i arhetipske sličnosti(ima pristup lucidnom sanjanju kroz jungovsku dubinsku psihologiju).
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la antoniopavaroti »

..prije dosta godina pohađao sam njegovu školu lucidnog sanjanja..Vrlo interesantna predavanja sa praktičnim vježbama..Mapiranje snova je bilo zapamtiti što više detalja u snovima kao i pokušati odrediti stranu svjeta u snovima ..kolko se sjećam ..pa onda lakše ulaženje iz mjehura u mjehur snova ili događaj...Bilo je govora da će izdati knjigu o svom radu i snovima ..Neznam dal ju je izdao a ako jeste volio bi je kupiti . Ima li tko kakve informacije ?
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la wonaabi »

steta sto NIA vise ne radi, a mislim da bi na konferenciji spomenuo knjigu da je napisana.
mene su bas zainteresirali ti rusi, osobito te knjige travelers dreams od vladimira putnika ali to nema osim na ruskom i ćirilici pa sad nagovaram prijateljicu da uzmemo knjigu i prevedemo.doduse, malo sam razmisljo i nebi me čudilo da se radi i o ispiranju para s obzirom da ih je kgb tolko pratio, sumnjivo mi je da bi im bili tolko zanimljivi samo zato jer u javnost izdaju neke super tajne tehnike zanjanja.

@antonio da li ste kad grupno mapirali i radili kvestove?
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Astralna projekcija

Post Postao/la antoniopavaroti »

ne..nismo...imam ja jednu knjigu o astralnoj projekciji na našem..A sa kojeg bi jezika to preveo? Ruskog? Bila bi to sjajna stvar ...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori