Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Post Postao/la wizard.hannah »

Ja sam se uvijek pitao što bih mogao napraviti sa gotovim cakeovima?
Dobio sam i zadnji 16 flush...OK zadnjih 11 su bile po 7 do 1 gljiva. I vidi se da nema više..nema tu energije za niš. Ali ima micelij! Zdrav, bez kontaminacija...što učiniti sa njime?

Dali ga koristiti za kloning?
Dali ga pojesti?
Dali napraviti outdoors growing spawn?

Volio bih čuti iskustva ljudi kojima je cake došao do te točke da nema đusa u sebi ali je jebački zdrav!
Što ste učinili? Dali imate neka zer good iskustva od XPerimentiranja?
DAJTE!!!!!!!! Pišite ljudi....

Kopirajte sa neta, ideje vaše bubajte, sve što bi mogli ili bi napravili sa depelted cakom! :thumbsup:

Ovo je vrlo jaka tema jer pravom groweru uvijek ostanu cakeovi..bez sranja..bez prikrpa like molds or bacteria te miriše na gljive.

Pišite što bi učinili, što ste čuli, što bi probali...sve!

PEACE
LIGHT
LOVE
KISS
BLESS

BY GOGY_SEA :lovee:
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Post Postao/la HypnoToad »

Micelij nakon neke 3-4 generacije ('flusha') gubi svoju vitalnost i polako slabi. Tada je podložan napadima fungicidnih plijesni i nema snage širiti se dalje na novi supstrat. A do tada je i hranjivost supstrata na kojem je rastao gotovo potpuno iscrpljena. Sva živa bića umiru, pa tako i micelij. To je razlog zašto se uopće proizvode plodna tijela ('gljive').
Jedino što možeš napraviti je baciti istrošene kejkove u kompostište, iz velike količine micelija možda nešto izađe, ali iscrpljeni micelij nije za nikakvu drugu upotrebu. Nakon što se iscrpe, napravi nove i to je to.
A najbolje je iscrpljeni supstrat sterilizirati i koristiti kao gnojivo za biljke, jer gljive učine minerale iz biljnog materijala (u ovom slučaju riže) dostupne za apsorpciju drugim biljkama. Najbolje prirodno gnojivo.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Post Postao/la wizard.hannah »

Mora biti i nešto više! Sječam se da sam umotao stari cake u WC papir. iz papira mini gljive su masovno počele rasti....ima tu još toga...samo da čujem...ja znam ali zar si ti jedini hypno? Nitko drugi? :sad: :sunn:
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Otto Grunf
rank3
Postovi: 82
Pridružen/a: 26.09.2010, 16:04
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Post Postao/la Otto Grunf »

Ma Nabij Ga Nogom Kad Odradi 3. Flush. =))
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Post Postao/la Malbasha »

neznam bas dal ga je dobro umotat...
definitivno bi ga trebao pojest

:delicious:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Post Postao/la Red »

najjednosavnije Vanjska kultivacija gljiva, Psilocyba cubensis sa iskoristenim kejokovima :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Strike 2.0
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 12.05.2011, 19:05
 pohvaljen: 1 put

Re: Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Post Postao/la Strike 2.0 »

Kejk je navodno pun psilocibina.
Definitivno ne izgleda kao nesto jestivo ali se iz njega lako izolira cisti psilocibin/psilocin uz jako malo znanja i opreme.

Vise o tome kad uhvatim malo vremena.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Post Postao/la HypnoToad »

Da, ako si baš toliko očajan možeš napraviti vodenu ili alkoholnu ekstrakciju (tj. čaj ili tinkturu) i popit to. Sad koliki su postotci unutra, to nemam pojma, ali doziranje bi definitivno bilo na blef.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Kzfn
rank3
Postovi: 76
Pridružen/a: 11.03.2011, 21:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Post Postao/la Kzfn »

Pa ne čini mi se toliko očajno, mislim da je Strike mislio na dobivanje kristalića psilocibina.
Ako se radi o tome, izgleda mi kao zanimljiv način iskorištavanja.
Doduše, meni je i najobičnija ekstrakcija kodeina uzbudljiva, ali, eto.
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Post Postao/la wizard.hannah »

U miceliju od 4dcl Jara----nakon 4/5 flusha ima psilocibina za jedan osrednji voyage...recimo max 2grama suhih. Jeo sam više puta micelije...zato pitam kaj bolje učiniti od njih...jer to low je pojesti.
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Odgovori