Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Strike 2.0
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 12.05.2011, 19:05
 pohvaljen: 1 put

Re: Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Post Postao/la Strike 2.0 »

Izgleda da molekula psilocibina/psilocina jako tesko stvara kristale,
prije ces ju potrgat u procesu...sensitive bitch!

Pokusat cu nac neku prikladnu metodu pa vas obavijestim,obicna A/B ekstrakcija definitivno ne
bi mogla.

Zadnje sto bi mogli napraviti je oprati dobro cake u etanolu(metanol je otrovan i tesko ga je nabavit,definitivno nije nesto s cime bi pocetnici smjeli raditi a voda se bude usmrdila prije nego ispari),filtrirati,filtrat pustiti da ispari bez grijanja i onada ono sto ostane pomijesati sa cokoladom
jer petpostavljam da bi to bilo gnusno izgledom i okusom.
Doza je uistinu na blef kao sto HypnoToad kaze.
Tako spravljenu cokoladu drzati podalje od djece. @-)

Ako dobijete ikakve kristale to su uglavnom seceri iz gljive,nisu stetni.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Post Postao/la HypnoToad »

Da, tako je, kristale psilocybina nije moguće uspješno ekstraktirati. Može se napraviti vodena ili alkoholna otopina, reducirati s ventilatorom na niskoj temperaturi, i onda koristiti. To se često prakticira s plodovima.
Ali zašto to radit ako ste već dobili gljive iz toga?? Ako vam ih treba više, radite pravilno pa nećete znat kud s njima.
I opet ću ponovit, najbolji način za iskoristiti potrošeni supstrat je sterilizirati ga i koristit kao gnojivo za biljke!!
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
recycler
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 29.07.2011, 03:14
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Post Postao/la recycler »

Dal' je neko pokusao da "prihrani" iscrpljeni cake? Pricam totalno napamet, ali recimo naliti ga (i odmah posle toga ocediti) rastvorom skroba, ili necim slicnim, npr, izmiksovanim kuvanim kukuruzom u dosta vode...mozda sa jednim prstohvatom nekog djubriva za cvece...ako je neko raspolozen nek proba, ja nemam na chemu :sad:
As Above So Below
As Below So Above
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Post Postao/la wizard.hannah »

Cake ti može dati pokoju gljivu nakon što potpuno izdahne tako da ga dunkaš 2-3 dana. Ali mixanje sa novom rižom...ne radi. Jer se micelij neče djeliti više. Napamet neznam nazive za "štapiće" koji se spajaju i tvore gljive. E ti štapići neče se stvoriti iz gotovog iscrpljenog cake-a, možda 2 cakea plus sterilizirana riža....možda. Jedino ga možeš razdrobiti i zakopati u posebnu komoru. Nije dovoljna samo zemlja. Te uz prave uvjete gljivice bu izašle!
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
recycler
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 29.07.2011, 03:14
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Post Postao/la recycler »

Meni se cini da ukoliko se postojeci istroseni cake zdrobi, time ustvari zdrobimo i citavo telo gljive, pa njoj tako raskomadanoj vise nije do razmnozavanja - u smislu da ce napraviti :mushroom:
Zato sam i pomislio da bi mozda imalo efekta da se nekako doda novi hranljivi materijal, ali da pri tome sama gljiva ostane citava?
As Above So Below
As Below So Above
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Post Postao/la wizard.hannah »

Neče da radi....jer razlomljeni cake je u biti nešto kao spora-e. Treba vrijeme da kolonizira dodani supstrat. Ali problem je sterilitet. Zato se lakše i uvijek radi sve iz početka od spora. A finito cake zakopa u pomješanu mixturu lišča-bobica-kuruze-zemlje-drveća trulog i trave u dubini od 30-40cm. Te na taj način dobiš outdoor growth..
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Post Postao/la sometimes »

:YMPEACE:

evo ja sam isprobao malo bacat kejkove po sumi, pa sta bude....

par njih (mislim 4) sam razlomio i pobacao u iskopanu rupu, nisam imao konjskog govna pa sam radio sa sjenom i zemljom, a neke kejkove sam onako samo bacio, to je gusta suma puna vlage i hlada pa da vidim sta se desava, jadan sam cak pustio u teglici i napunio teglicu sa vodom (bez poklopca).....

neki kejkovi su bacili samo 2 flusha ali posto mi je trebao kontejner za novu turu sa razi morao sam kejkove izvadit, a i imao sam dosta problema sa moldom pa sam i dosta spricao sa peroksidom tako da sam prepustio sve prirodi da odluci.....

volio bi ici u setnju sumom i brati male pensacole... :))

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Što uciniti sa iskoristenim kejkom?

Post Postao/la sometimes »

uglavnom nista od mog sumskog eksperimenta, niti gljiva, a sta ovi puzevi vole kejkove, pih, nisu ni oni ludi :))
....it didn't make any sense.....
Odgovori