Općenita rasprava oko uzgoja

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
ljacve55
rank5
Zahvalio/a: 46 puta
Prim. zahvala: 40 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

PostPostao/la ljacve55 » 06.06.2017, 01:54

Zephyrus je napisao/la:
ljacve55 je napisao/la:
Zephyrus je napisao/la:Imam ja jedno pitanje u vezi BRF kolača.
Koristim onaj shotgun FC s puno rupa, kako da broj abortusa svedem na minimum?
I još me zanima u vezi provjetravanja i vlage, koliko često na dan moram koristiti ventilator, koliko dugo, a kada ih prskam vodom (imam onu prskalicu koja fino rasprskuje vodu), da li da prskam samo po plastici growboxa sa strane ili da prskam kolače i perlit direktno?

Prskaj po stranicama boxa,možeš i po miceliju al onako sitno maglovito(da pada maglica na supstrat)!Nakon prskanja poklopcom boxa provjetravaj(FAE)oko minute i to ti je sva mudrolija.Ako se bojiš prskat po supstratu prskaj po stranicama boxa.Ventilator ako ga želiš koristiti neka se pali svaka 3 do 4 sata na 10/15 minuta.
Ja prskam svaka 4 sata kad nisam na poslu,dakle 3 do 4 puta dnevno,abortusa nemam uopće
Veljac, kako to misliš s ventilatorom?
Upaliti ga na 15 minuta i usmjeriti ga direktno na box izvana ili ga samo upaliti i usmjeriti da puše kraj boxa (indirektno)?
Znam da je mutavo pitanje, ali čitao sam da direktno puhanje u box na dulje vrijeme zna rasušiti kolače.
Ja sam do sada radio tako da bi otvorio box, jedino što bi umjesto provjetravanja poklopcem koristio ventilator na nekih minutu-dvije, ali pri tome bi zrak usmjerio direktno u box.

Staviš ga na tajmer,a budući da mislim da ga nemaš nemoj se zajebavat s njim.Bolje ti je sa poklopcem provjetravat nakon prskanja 1 minutu i to ti je to.Maši laganim ritmom i pripazi da bude donekle čisto oko prostora gdje to radiš da nebi nešto uletilo unutra.
Peachy202
rank1

H E L P!!!! :( (pocetnik)

PostPostao/la Peachy202 » 25.05.2018, 20:31

Hej ljudi!molim vas pomozite mi!znaci dobila sam za rockas print gljive i spore u tekucini.sto trebam uraditi da prebacim print u zemlju?please please spasite me!hvala !!!
antoniopavaroti
rank14
Zahvalio/a: 358 puta
Prim. zahvala: 330 puta

Re: H E L P!!!! :( (pocetnik)

PostPostao/la antoniopavaroti » 26.05.2018, 17:10

Peachy202 je napisao/la:Hej ljudi!molim vas pomozite mi!znaci dobila sam za rockas print gljive i spore u tekucini.sto trebam uraditi da prebacim print u zemlju?please please spasite me!hvala !!!

Trebaš pročitati na ovom saitu sve o uzgoju gljiva..i to više puta...Sve drugo neće imati uspjeha..Tek onda kad shvatiš 90% napisanog , možeš pitati nešto što ti nije jasno.. :D
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
CroOyster
rank4
Zahvalio/a: 23 puta
Prim. zahvala: 35 puta

Re: H E L P!!!! :( (pocetnik)

PostPostao/la CroOyster » 26.05.2018, 20:31

Peachy202 je napisao/la:Hej ljudi!molim vas pomozite mi!znaci dobila sam za rockas print gljive i spore u tekucini.sto trebam uraditi da prebacim print u zemlju?please please spasite me!hvala !!!

za pocetak uskladisti print i spore u urednim uvijetima po mogucnosti u frizideru, saznaj koja je vrsta gljive i na kojim se temperaturi skladisti.. nakon toga proucavaj po forumu sve ti je zapisano.
Spunk
rank5
Zahvalio/a: 32 puta
Prim. zahvala: 49 puta

PostPostao/la Spunk » 13.03.2019, 18:19

Slucajno sam naisao na agro pelete. Navodno su napravljeni od slame, ali kontaktirati cu sutra proizvodzaca tijekom radnog vremena i vidjeti o cemu je rijec. Ako su zbilja samo od psenicne slame, ima li razloga da ne valjaju za uzgoj cubensisa? Kad bi valjalo bilo bi to dosta prakticno. Pakirano, suho, izrezano na pravu mjeru...
ποταμοῖσι τοῖσιν αὐτοῖσιν ἐμβαίνουσιν, ἕτερα καὶ ἕτερα ὕδατα ἐπιρρεῖ.
Spunk
rank5
Zahvalio/a: 32 puta
Prim. zahvala: 49 puta

PostPostao/la Spunk » 17.03.2019, 08:37

Dobri ljudi, nemojte biti skrti. Znam, dosadan sam sa pitanjima, ali dobro je kad ti neko tko zna i iz prve ruke nesto kaze.
Sto se tice posta iznad, nisam dobio nikamve informacije.
Uglavnom, evo pitanje
Pripremam vanjski grow. Slama i gnoj. Mozda uspijem nabaviti cisti konjski...
Necu pasterizirati nista, ali razmisljam da slamu potopim na desetak dana u vodu. Tzv. Cold water fermentation.
Mogu li ista zafrknuti tim postupkom? Ima li razloga ne raditi to?
Hvala
ποταμοῖσι τοῖσιν αὐτοῖσιν ἐμβαίνουσιν, ἕτερα καὶ ἕτερα ὕδατα ἐπιρρεῖ.

Natrag na “Najčešće Rasprave”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.