Općenita rasprava oko uzgoja

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la dr.manijak »

Izvadio sam, ali sam ostavio da stoji u tom frizideru to je ovaj stari model, ostavio sam malo otvorena vrata da se vrsi razmena vazduha, bolje?

A to sve radim jer nocu temperatura pada do 9c*

Evo kako je narednih 10 dana, ne znam da li je pametno da kao i uvek stavljam u sobi sve.

http://www.naslovi.net/vremenska-prognoza/beograd
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la HypnoToad »

Najbolje da staviš na otvoreno na neki ormar.
Ali dobro će biti ovako.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Khanabeast
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 12.10.2012, 03:40
Ima zahvala: 1 put

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Khanabeast »

Evo i ja sam se odlucio okusati u ovom, poslao pismo u FSRE i procitao dosta foruma i odlucio se za onu metodu sa razi jer ima opsiran guide pa mislim da je to dobro za poceti, kuzim vise manje sve, ali eto imam par pitanja u vezi svjetla.

1. Te zarulje koje imitiraju danje svjetlo (5600k ili kako vec), koliko kostaju otprilike, i ako su skupe ima li neka jeftinija varijanta koja moze posluziti bez bitne razlike u kvaliteti?

2. Mora li izmedu inkubatora (kao u guideu) i lampe postojati bilo kakva zastita, da svjetlo ne bude direktno, ako da od cega je najbolje to napraviti?

3. U biti stvar koja me jedina muci, imitiranje dana i noci 12/12, kako to mogu postici ako nekada nisam doma u vrijeme kada treba upaliti/ugasiti svjetlo? Koliko se mogu ne drzati tog 12/12 rasporeda da ne bude problema, iako ne bi htio? Znam da ima onih timera, postoji li neki koji radi na vrijeme od 12 sati da se pali i gasi sam od sebe, gdje ga nabaviti, koliko kosta otprilike, i tako dalje?

4. Ovo pitanje nema bas veze s uzgojem al eto ako se netko nade neka odgovori, naime ne bi bas htio imas produzni od uticnice na zidu, prek sobe, do ormara, pa postoji li neki nacin da taj cijeli sistem stoji u ormaru bez da ikakvi kablovi izlaze van, s tim da se zarulja i grijac moraju napajati? Pretpostavljam da ne bez da to kosta vise nego moze biti opravdano, al eto ako netko zna rjesenje neka odgovori

Eto hvala unaprijed nadam se da cete mi moci odgovoriti
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la pecurko »

1.Svetlo je o.k. od 4200k-6500k, to su dayligth žarulje i kostaju od 3-6e.
2. Mora posojati nesto providno između supstrata i svetla, da bi sprečilo preterano isušivanje supstrata, olakšalo kontrolisanje temperature...
3.Nije to 12/12 baš toliko bitno, rašće one i sa 3-4 sata dnevno i neće se buniti ako nije svaki dan baš isti fotoperiod.
4.Ne razumem baš pitanje, osim ako nemaš utičnicu u ormaru kablovi negde moraju ući...to je najbolje uraditi tako sto ćeš iseći kocku na lesonitu(zadnji zid ormara) i tuda provući produžni...ako te ne mrzi možeš rasklopiti produžni i provući sve kroz rupu 1x1cm...

Srećno :thumbsup:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la 314 »

timera imaš u elektro materijalima, bauhaus, baumax, pevec i sl. centri. postoje digitalni i analogni, digitalni ima bolju mogućnost i za jedno svjetlo je previše.

analogni su jeftiniji i jednostavniji za korištenje i to si kupi.
DIGITALNI TIMER
DIGITALNI TIMER
digitalni-timer-masterclear-slika-14506397.jpg (23.81 KiB) Pogledano 1622 puta.
ANALOGNI TIMER
ANALOGNI TIMER
index.jpg (8.33 KiB) Pogledano 1622 puta.
A kaj se tiće nevidljivih kabela. nađi iza ormara u zidu kablove od instalacije(uglavnom idu pri vrhu zida, pa češ morat malo proštemat kanal do dole....ili ne...) , tu ištemaj zid i ugradi jednu utičnicu, probuši rupu iza na ormaru i uvedi kablove :)
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Khanabeast
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 12.10.2012, 03:40
Ima zahvala: 1 put

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Khanabeast »

Evo hvala vam puno na odgovorima, samo koji materijal je najbolje staviti izmedu svjetla i gljiva? vjerovatno nije tolko bitno al eto htio bi da sve bude tip-top

I znaci taj timer namjestim na 12 sati i on se pali gasi tako unedogled ili moram svaki ciklus ispocetka namjestiti?
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la 314 »

ma on ide dok mu ne kažeš da stane, ali...ko i u svakoj kutiji tableta s tim dobiš i upustva koja moraš pročitati od A-Z jer znam iz vlastitog iskustva. za ovo drugo ti ne znam reč...
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
carbon
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 07.09.2012, 18:24

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la carbon »

Jel prskate vodom casing na koji je izbio micelijum dok cekate na pinove? I da li treba prskati kad se pojave prve male pecurke ili im to skodi?
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la dr.manijak »

Moze da se prsak nista ne skodi.
Cak ja mislim i da koristi
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
carbon
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 07.09.2012, 18:24

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la carbon »

Tako sam i ja radio do sad, pustim svez vazduh i onda kad zavrsim naprskam ceo fruiting box iz prskalice, racunam da se tako vlaznost vazduha brze dize na nivo koji je bio.
Koliko treba dana da prodje od kad se pojave pa do branja, u proseku?
Zadnja izmjena: carbon, dana/u 16.10.2012, 00:10, ukupno mijenjano 1 put.
Odgovori