Općenita rasprava oko uzgoja

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la 314 »

može, stavi ti poklopac sa rupom i filter vatom i pokri sa folijom :thumbsup:
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Ouroboros »

Ljudi, imam jednu situaciju, pa bi vas molio za pomoć ako netko zna.
Naime, prvi pokušaj uzgoja mi je i sve je išlo dobro, ali čini mi se da sam zapeo, a ne znam di je tpčno problem.

Napravio u staklenkama kombinaciju vermikulita i rižinog brašna, uspiješno mi prošla kolonizacija, u smislu nije bilo kontaminacije i onda preselio u kutiju s podlogom od perlita natopljenog vodom.

I sad, stoje tamo gljive već više od tri tjedna, ali se ništa ne događa. Ono što primjećujem da mi vlaga varira između 86 i 89%, temperatura varira između 26 i 27,5 C. Ako se ne varam to nisu idealni uvijeti, vlaga bi trebala biti veća, ali svejedno bi trebali biti barem ok ako ne idealni.

Isto tako čini mi se da je malo micelj počeo mjenjati boju, budem označio na fotkama niže. I na jednom se pojavila neka crna točka, nisam 100% dali je bila prije.

Neki kejkovi su mi pukli prilikom vađnja iz staklenke, ne znam dali to utječe na mogučnost rasta.
Kutija inače ima rupe za CO2 i prozračim ju dva do tri puta dnevno.

Fotke - na nekima sam označio promjenu boje i tu crnu točku:

slika

slika

slika

slika
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la HypnoToad »

Ti kejkovi su ti suhi ko barut, naravno da ne može ništa rasti iz njih, baci ih u vodu na 12 sati i vrati nazad.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Ouroboros »

Opet hvala Hypno.
Misliš da su uvijeti vlage i temperature optimalni?
Zadnja izmjena: Ouroboros, dana/u 24.05.2017, 09:35, ukupno mijenjano 2 puta.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la AFX »

Vidim da imas rupu na boxu bez neke zaštite..stavi na to micro-pore traku ili sintetsku vatu
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Ouroboros »

Da, zbušio sam samo rupe da malo odlazi CO2.
Iskreno nisam mislio da treba zaštiti ih. Budem stavio.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la AFX »

Ekipa ima naviku staviti, jedim dijelom da ti nečistoće ne ulaze, a i mozda malo i dobijes na postotku vlage.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Zephyrus »

Imam ja jedno pitanje u vezi BRF kolača.
Koristim onaj shotgun FC s puno rupa, kako da broj abortusa svedem na minimum?
I još me zanima u vezi provjetravanja i vlage, koliko često na dan moram koristiti ventilator, koliko dugo, a kada ih prskam vodom (imam onu prskalicu koja fino rasprskuje vodu), da li da prskam samo po plastici growboxa sa strane ili da prskam kolače i perlit direktno?
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la ljacve55 »

Zephyrus je napisao/la:Imam ja jedno pitanje u vezi BRF kolača.
Koristim onaj shotgun FC s puno rupa, kako da broj abortusa svedem na minimum?
I još me zanima u vezi provjetravanja i vlage, koliko često na dan moram koristiti ventilator, koliko dugo, a kada ih prskam vodom (imam onu prskalicu koja fino rasprskuje vodu), da li da prskam samo po plastici growboxa sa strane ili da prskam kolače i perlit direktno?
Prskaj po stranicama boxa,možeš i po miceliju al onako sitno maglovito(da pada maglica na supstrat)!Nakon prskanja poklopcom boxa provjetravaj(FAE)oko minute i to ti je sva mudrolija.Ako se bojiš prskat po supstratu prskaj po stranicama boxa.Ventilator ako ga želiš koristiti neka se pali svaka 3 do 4 sata na 10/15 minuta.
Ja prskam svaka 4 sata kad nisam na poslu,dakle 3 do 4 puta dnevno,abortusa nemam uopće
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Zephyrus »

ljacve55 je napisao/la:
Zephyrus je napisao/la:Imam ja jedno pitanje u vezi BRF kolača.
Koristim onaj shotgun FC s puno rupa, kako da broj abortusa svedem na minimum?
I još me zanima u vezi provjetravanja i vlage, koliko često na dan moram koristiti ventilator, koliko dugo, a kada ih prskam vodom (imam onu prskalicu koja fino rasprskuje vodu), da li da prskam samo po plastici growboxa sa strane ili da prskam kolače i perlit direktno?
Prskaj po stranicama boxa,možeš i po miceliju al onako sitno maglovito(da pada maglica na supstrat)!Nakon prskanja poklopcom boxa provjetravaj(FAE)oko minute i to ti je sva mudrolija.Ako se bojiš prskat po supstratu prskaj po stranicama boxa.Ventilator ako ga želiš koristiti neka se pali svaka 3 do 4 sata na 10/15 minuta.
Ja prskam svaka 4 sata kad nisam na poslu,dakle 3 do 4 puta dnevno,abortusa nemam uopće
Veljac, kako to misliš s ventilatorom?
Upaliti ga na 15 minuta i usmjeriti ga direktno na box izvana ili ga samo upaliti i usmjeriti da puše kraj boxa (indirektno)?
Znam da je mutavo pitanje, ali čitao sam da direktno puhanje u box na dulje vrijeme zna rasušiti kolače.
Ja sam do sada radio tako da bi otvorio box, jedino što bi umjesto provjetravanja poklopcem koristio ventilator na nekih minutu-dvije, ali pri tome bi zrak usmjerio direktno u box.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Odgovori