Općenita rasprava oko uzgoja

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
epka
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 23.02.2011, 11:28
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la epka »

:eeek: isse,., pa nij mi se vald to desilo #-o
jel mog to nekak spasit.,?
Naš je cilj otkriti da smo oduvijek bili tamo gdje trebamo biti.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la dr.manijak »

Ne, nikako, verm nije hranljiv nije ni coco coir, cisto sumnjam da nesto moze na tome da izraste, lepo kaze Red.
Ali mozes da pokusas da sterilizujes raz, onda ubacis taj vermikulit i coco coir u tegle, verujem da bi nesto preslo sa toga na raz ili kukuruz.
To mozes da uradis kao krajnju soluciju u slucaju da trenutno nemas vise spora.
A ako ih imas onda baci to i uradi lepo sledeci put, prvo procitaj pa onda sljakaj.
Ko pita ne skita.
:mini023:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
epka
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 23.02.2011, 11:28
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la epka »

aha.,.,aha,.
a brasno ne mogu dodati naknadno? bas raz mora bit?
Naš je cilj otkriti da smo oduvijek bili tamo gdje trebamo biti.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Red »

ne mozes sada nista dodavat. od toliko gajdova, ne znam gdje je doslo do zabune. sjedni, procitaj procedure na miru i odluci se za varijantu koja ti najbolje odgovara.

Sretno u drugom pokusaju :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avicularia

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Avicularia »

ne znam gdje drugdje postaviti ovo pitanje pa sam pisao u ovu temu... da li je moguće potpuno zaustaviti rast micelija (u staklenci na raži) ako ju stavim u frižider? Koristio bi ju kasnije nakon frutinga prve raži u inkubatoru...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Red »

mozes, ostavi ih u frizideru i mica ce stati. iskoristi po potrebi naknadno...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avicularia

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Avicularia »

ee tak sam si ja i mislio u svojoj lijepoj glavi. thnx Redica :thumbsup:
Strizimirov
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 04.02.2011, 11:53

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Strizimirov »

pozdrav ljudi. imam jedan problem, i nadam se da mi možete pomoći oko toga.

ovako. steriliziram kukuruz onako kako piše u vodiču (namočim kukuruz na 24h, napunim teglice sa 2/3 kukuruza, dodam vodu do vrha, steriliziram 1h i višak vode iscjedim nakon strilizacije) e sad, doagada mi se to da mi u dosta teglica ostane previše vode. stvar je u tome da ja nakon sterilizacije dobro procjedim sve teglice, pa ne kužim odakle mi ostaje taj višak vode. probao sam čak i staviti nakon sterilizacije malo vermikulita unutra da povuče višak vode, no ni to nije pomoglo. i usput me zanima, dal je ta procedura jednostavnija sa raži? koristio sam dosad kukuruz cijelo vrijeme, jer mi je najdostupniji, no sad mi zbog tog viška vode uspijeva sve manje teglica, pa mi to ide nekako na živce. nadam se da imate neke ideje, jer imam još nešto kukuruza doma, pa bi volio to potrošiti, pa mislim da ću nakon toga probat s raži.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Red »

pa ni meni bas nije jasno od kuda voda ako izbacis visak vode... :-? razumijem da se malo nakupi, ali opet toliko....
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Strizimirov
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 04.02.2011, 11:53

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Strizimirov »

nemam pojma. meni je jedino palo na pamet da se možda kukuruz previše napije vode (recimo ako stoji više od 24h), pa da onda kasnije tu vodu ispusti. ma da nekako glupo zvuči. mislim napravio sam tipa više od 10 teglica i u jedno 8 njih imam taj isti problem. počinje se raditi micelij, ali onda kasnije stane jer ima previše vode unutra. bezveze :-s
Odgovori