Općenita rasprava oko uzgoja

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la dr.manijak »

Kazete da gljive izgube na potenciji kada stoje na temperaturi preko 35/40C*, a kako onda moze da bude logicno da se cas od gljiva pravi sa prokljucalom vodom, zar onda ne bi trebale da izgube na potenciji?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Malbasha »

gdje je to receno..kolko ja znam psilocibin se raspada tek negdjde na 120-130 stupnjeva, nije problem temp nego sta oksidira kad se gljive dugo drzi na zraku (2-3 tjedna i više)
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la dr.manijak »

O kako nije, svi napominju da se pecurke ne izlazu temperaturi vecoj od 50c* jer gube na potenciji, imas na 300 mesta na themajci i shroomery-u.
Red je napisao/la:hmmm..preko 40° (oko 30° najbolje) ne bi trebala biti temperatura susenja, smanjuje potenciju gljiva, steta bi bila :|

drvo.bor je napisao/la:Sve su to pretpostavke bez konkretnih dokaza. :-?
Jedni kažu da je gornja granica 93°c (200f), drugi 60°c... Puno je knjiga napisano i svaki autor ima svoju teoriju.
Potencija se razlikuje od flash-a do flash-a, od gljive do gljive. Svaka je jedinstvena i u mreži micelija nikad ne znaš koja će povući više hranjivih tvari.
Po meni je sve to relativno.

To su ti dva primera, i to me totalno buni, jer stepen kljucanja vode je 100c*.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la HypnoToad »

To su stare pogrešne informacije.
Nije važna temperatura, važna je temperatura zraka, kako je rekao Malbasha.
I psilocin i psilocybin imaju talište iznad 120 stupnjeva, ali psilocin jako lako oksidira. Tako da temperatura vode može bit 100 stupnjeva, alkaloidi su topljivi u vodi ali se ne razlažu, ali topal zrak jače struji i lakše uništava aktivne spojeve.
Mada kratkoročno ni to nije važno, gljive se može sušit na temp bar do 60*C, pod uvjetom da ih se spremi u nešto bez strujanja zraka odmah nakon.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la wizard.hannah »

Daj se ekipo riješite muke....slobodni O2 je problem! Vrući O2 uništava alkaloide...sve poznate a ne samo psilocibin. Dok kuhanje u vodi na visokoj temperaturi nije isto....nema slobodnog kisika da se poveže i napravi oksid. Vic je u visokoj temperaturi sa slobodnim kisikom. On se veže...Dok u vodi je spojen sa vodikom..Ilti nije slobodan...
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Psyborg
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 01.12.2010, 14:31

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Psyborg »

Ja svoje sušim u pecnici na nekih 50-60 stupnjeva i sve je ok.

Psilocin nastaje u probavi kad tijelo ukloni fosfor iz psilocibina. :thumbsup:

¨I psilocin i psilocybin imaju talište iznad 120 stupnjeva, ali psilocin jako lako oksidira. Tako da temperatura vode može bit 100 stupnjeva, alkaloidi su topljivi u vodi ali se ne razlažu, ali topal zrak jače struji i lakše uništava aktivne spojeve.¨
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

uzgoj na kravljem izmetu?

Post Postao/la Horos »

ovako drugari nesto sam ja razmisljao. psilocybe c. u prirodi rastu na kravljem izmetu, onda bi i unutra na njemu trebale rasti ko lude? ili nisam u pravu? ja sam mislio, odradim razvoj micelijuma na tritikalu, a kao kejsing da upotrebim pomesano vermikulit i ogorelo kravlje djubrivo, naravno sterilisano u rerni. sta mislite o ovoj mojoj ideji?
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: uzgoj na kravljem izmetu?

Post Postao/la Malbasha »

epka
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 23.02.2011, 11:28
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la epka »

prvi put gljivarim pa ne znam jesm to sve kul ucinila,, :-s
imam kejkove coco-verm 50-50, teglice sam uzela male od 1dcl, zbog brze izmjene plinova, to nekih 5dana stoji al ne vidim nikakvog pomaka, jel im mozda prevruce :questionn: ?
Naš je cilj otkriti da smo oduvijek bili tamo gdje trebamo biti.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Red »

temperature su velike, ali ne bi trebalo smetat. kejkovi su inace mjesavina brasna, vode i vermikulita.
ova mjesavina koju ti spominjes se koristi za kejsanje a ne kao baza za kejkove. nema na sto da se micelij razvije bez imalo hranjivih tvari kao brasno ili zrnje.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori