Općenita rasprava oko uzgoja

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
Zumzo
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 08.02.2011, 00:05
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 3 puta

Re: Vermikulit i gdje ga nabaviti?

Post Postao/la Zumzo »

Trebao sam biti precizniji :D Dakle, čitavo sam vrijeme planirao PFtek, jer sam posvuda pronašao da je najlakši za početnike. Konjski izmet sumnjam da mogu naći, kokosov treset također [nisam u HR]
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Vermikulit i gdje ga nabaviti?

Post Postao/la dr.manijak »

Netacno je to sto si procitao, totalno je isto u ''tezini'', ako lepo sterilises nema problema, jer nece te PF tek odbraniti od bakterija ako ti nesto uradis lose u vreme ubacivanja spora u spric.
Cak sta vise ja sam razocaran u pf tek.
Ja ti preporucujem da se ne zamlacujes sa PF-tekom, nego napravi sa kukuruzom ili sa razi, imaces vise gljiva, u isto vreme ce ti se pojaviti micelj i sve ostalo.
To ti je moja preporuka ja sam skoro napravio PF tek i razocarao se, a sa razi odusevio.
Opet ponavljam nema razlike u ''tezini'' izmedju razi i pf-teka. ISto se kuva u loncu, drzi se na istoj temperaturi. Ma totalno, totalno isto.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Otto Grunf
rank3
Postovi: 82
Pridružen/a: 26.09.2010, 16:04
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Vermikulit i gdje ga nabaviti?

Post Postao/la Otto Grunf »

Cinjenica Je Da Pf-Tek Ne Daje Impozantne Rezultate, Ali Ja Sam Bio Odusevljen I Kejkovima.
Od 5 Kejkova Sam U Prvom Flush-u Dobio Skoro 20g Suvih Gljiva. Ja Zadovoljan.
Nisam Trebao Prskati, Zaljevati I Vjetrio Sam 2 Puta Dnevno.
Nisam Imao Ni Jednu Kontaminaciju Kao Sto Mi Se Javljalo Sa Razi U Teglama.
Dakle, Vermikulit Je Raja... :ymhug:
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Vermikulit i gdje ga nabaviti?

Post Postao/la dr.manijak »

Meni je licno PF los, i sa njim sam imao napad bakterija par puta, kao i sa razi, sto znaci da ako ne pazis imaces sa oba napade bakterija.
Znaci ako pazis ences imati probleme ni sa razi ni sa Pf-tekom, a ako vec planiras da gajis i da budes oprezan u svemu po meni je bolja raz, iznad sam naveo razloge.
Tako da nema ''lakse'' i ''teze'' ako pazis sve je lakse.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Otto Grunf
rank3
Postovi: 82
Pridružen/a: 26.09.2010, 16:04
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Vermikulit i gdje ga nabaviti?

Post Postao/la Otto Grunf »

Moras Uzeti U Obzir Ucinak Verma Na Kontaminante I Odrzavanje Vlaznosti.
Nije On Bez Veze Tu.
NajBolja Je Kakica :D Kao Sto Je Rekao Zabac...Pa I Slama Je Dobra Sa Kokosom, Ali I Puno Veca Sansa Za Ukenjati Sve.
Ja Ostajem Vjeran Vermikulitu I Kejkovima Dok Mi Tegle Ne Dodju Do Vrhunca 'micelizacije'.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la HypnoToad »

Dobro, da ne zatrpavamo ostale teme, tu pišite sve što želite vezano za kultivaciju, pitanja vezana direktno za neki vaš uzgoj bolje pitajte negdje drugdje, u vašem dnevniku ili gdje god, ovo bi mogla biti tema baš za generalnu raspravu, mada nije sad da nesmijete pitat ništa.
Za sad prebacujem postove iz teme o vermikulitu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la wizard.hannah »

Uzgoj sa vermitom je puno lakši. Ali ja sam svoje prve sam uzgajao bez vermita-perlita. Tako da če ti uspjeti i to bez problema. Samo nemoj raditi velike cakeove. Da ti se riža ne zlijepi. Manje od 1,2dcl-2dcl.
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la dr.manijak »

Naravno misljenja i iskustva su podeljena, meni licno PF-tek ne odgovara, verm za gajenje sa razi mi je skroz ok mada i zemlja mi ne bi smetala, sve jedno moram da luftam i po nekad prskam.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la wizard.hannah »

Da...vic je napraviti puteve gdje če micelij rasti...probijati se...što se mene tiće i sitan šoder bi učinio tu ulogu....da se riža ne sljepi
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la wizard.hannah »

Ovo je off topic..al tko od vas trga cake i stavlja ga u posudu...a tko samo cake kakav je stavlja u terarij.
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Odgovori