Općenita rasprava oko uzgoja

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la dr.manijak »

Pa od kad vidis prve pinove, oko 4-5 dana.
Iznenadices se kako preko noci rastu ijaaa, ono ujutru kad otvoris box posle 12 sati, nema lepseg osecaja.
Videces
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Old_Harold
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 22.07.2012, 21:09
Ima zahvala: 9 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Old_Harold »

Pozdrav gljivari.. koliko sam procita vasih postova imam osjecaj kao da vas sve gotovo znam :)
procita san sve sta se dalo procitat o gljivama na ovom forumu..sad imam svo potrebno znanje u teoriji... hvala vam svima i onima koji su postavljali pitanja i naravno onima koji su davali odgovore.
pa da pocnem :)
prvi put sam napravio "kolac" sa rizom (bijelom) i rizinim brasnom (smedim) i od 4 tegle, jedna je donekle uspila - 50% kolonizirana, na ciju sam povrsinskom sloju (oko 1cm) naknadno prosuo preko "kolaca" (obicna zemlja pomisana sa gnjojem i drvenom pilotinom prokuvana 2 sata) se stvara paucina... e sad.. neznam jel to paucina koje je dobra ili ona standardna koja se stvara na ustajaloj hrani...
drugi put sam radio kolonizaciju na jecmu.. 3 tegle .. jedna je uspila i trenutno je na oko 70% kolonizacije (ovaj put cekam bar 90%) dok su druge dvije unistene wetspotom kao i kod prvog pokusaja...
pitanje je kako mogu razlikovat paucine koje se stvaraju ? jel to pozitivno ili negativno... nema nikakvih zarazenih dijelova ...cak se popunjava - na mistima je gusto gusto gusto :)
_________________________________________________
prirodne procese flore, ne može se prisiliti na ubrzanje
ali uz malo volje, može ih se nagovoriti!
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la sometimes »

paucina baca onako vise na sivo i nije gusto ko micelij i micelij stvara na dijelovima deblje niti dok je paucina svagdje ista....

kad si u nedoumici najbolje da slikas i okacis - netko ce sigurno znati sta je i dati savjet

ja sam do sad uspio uvijek uklonit paucinu sa hidrogen-peroksidom

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
Old_Harold
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 22.07.2012, 21:09
Ima zahvala: 9 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Old_Harold »

_________________________________________________
prirodne procese flore, ne može se prisiliti na ubrzanje
ali uz malo volje, može ih se nagovoriti!
Avatar
Leo montes
rank3
Postovi: 70
Pridružen/a: 03.11.2010, 10:39
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 20 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la Leo montes »

Mislim da te moram rastuziti, al ovo je baj baj situacija. Pricekaj par dana, al vec mozes razluciti i sam razliku u boji / kontrastu ... ta "paucina" uokolo bijelih centara bi uskoro, kroz 3-4 dana trebala posiviti.

Nikad, nikad, nikad... jos jednom, nikad... nemoj otvarati teglu koja je na kolonizaciji, dok se ne kolonizira do kraja. I onda isto otvaras u sterilnim uvjetima, dakle cistoj i dekontaminiranoj prostoriji ili jednostavnije glove-boxu. Goli micelij, dok god se nije ucvrstio na kejsanom substratu, nikad se nebi trebao izlagati sobnom zraku.

Cekaj jos par misljenja, al ja bih po slici rekao, vise srece (i pameti) dr. put.

Drzi fige da grijesim ;)

Lp !
Nature will persist without us. Will we without her?
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la sometimes »

posto je vec dosta toga, koliko sam skuzio, poslo krivim putem nebi ti preporucio da se uopce zafrkavas sa ovim nego krenes lijepo u novi pokusaj....

...ako bas zelis mozes pokusat pospricat to sa 3% otopinom hidrogen-peroksida i nadat se da ce mica preuzeti bojno polje ali sumnjam....
....it didn't make any sense.....
retrodelic
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 08.02.2013, 21:56

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la retrodelic »

poz..molio bih iskusnije da napisu nesto..stigao mi print ..e sad..nisam ga otvarao..ovako ne izgleda nesto velik..pa me zanima koliko sprica da napravim ..pise brasil na printu..neki kazu 5 sprica neki 3 pa sad nezz..hvala!
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la pecurko »

Od printa koji je povrsine nokta na palcu, mozes bez guranja 10 šprica d napuniš... ali ako se tripaš da je malo napravi 5, nećeš pogrešiti... :thumbsup:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la oseloth »

Ja sam pravio pet od tako malog. Mogao sam komotno i više. Tu ima neki tisuća spora.
putnik
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 07.01.2014, 23:49
Ima zahvala: 5 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

Post Postao/la putnik »

Pozdrav ljudi.... trenutno radim na svom prvom grow-u i imam jedan problem.... znaci ovako kada je micelij izbio na povrsinu i taman su gljive trebale pocet s rastom ja sam morao na put, zatvorio sam boks stavio ga na 28 stupnjeva i otisao.... e sad dosao sam nazad tek nakon 2 tjedna i kada sam otvorio boks vidio sam da micelij na nekim djelovima izgleda kao bala iz nosa :D ,a na nekim djelovima mi djeluje sasvim zdrav (naravno pojavili su mi se oblacici zbog manjska svjezeg zraka) ...e sad od kad sam tu (vec tjedan dana) micelij stoji na svjetlu i luftam svaki dan ali se nista ne dogadja :( sad neznam da li je moguce da je micelij mrtav ili bi trebao cesce luftat ili nesto... unaprijed hvala na pomoci i savjetima :)
Odgovori