Liquid Culture

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Odgovori
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Liquid Culture

Post Postao/la pecurko »

Tecna kultura je dobar nacin da brzo dobijete veliku kolicinu micelije.
Ja sam mislio da probam sa medom i sladom u kombinaciji neku probnu(experimentalnu) teglu.
Jedino sto me brine je mesanje sadrzaja tegle kako bi se micelij lepo rasporedio.Ljudi to rade sa magnetnim mesalicama pa cak uspeva i u uradi sam izvedbi, ali meni se to ne da praviti.

Jel radio neko sa tecnim kulturama i na koji nacin je resavao mesanje, neke ideje, predlozi? :-?
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Nihillist
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 09.09.2010, 15:59

Re: Liquid Culture

Post Postao/la Nihillist »

ja sam lc radio u sprici. dok se razvio uzeo sam novu vrecicu za zamrzavanje, i nism ju otvarao nego sam ju uspio nekako probiti ali samo na jednos strani, onda sam pustio onaj micelij koji se razvio unutra kroz iglu, treba malo jace stisnut, i dok bi izasao na drugoj strani bio bi razmrvljen, onda samo opet sve usisao u iglu i zapalio vrh igle - prije i poslije toga.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Liquid Culture

Post Postao/la HypnoToad »

Tekuća kultura dobro zvuči u teoriji, al je noćna mora u praksi. Najveća mana je to što do samog kraja neznaš je li kontaminirana ili ne.
Može se ubacit unutra par kuglica, najbolje da su od neke tvrde gume, kao one kuglice iz starih miševa, staklene ili porculanske mogu razbit teglu.
http://www.shroomery.org/forums/showfla ... n/0/page/0
Pogledaj ovo, na ovaj način se izbjegnu sve loše strane standardne tekuće kulture.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Liquid Culture

Post Postao/la mandelbrot »

Mislim da je agar daleko bolje rjesenje...nista puno kompliciranije ali bar znas na cemu si u roku od jednog dana...
z = z*z +c
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Liquid Culture

Post Postao/la pecurko »

Agar mi se zasad uvek kontaminirao :( ,ali pokusavam i dalje.Evo bas sam sinoc prebacio u 8-mu petri solju po redu...
Ovo mi takodje izgleda zaminljivo za probati.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Odgovori