Sterilizacija

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Sterilizacija raži

Post Postao/la mr. gljiva »

Nemojte davat drugima savjete kako da gube svoj trud,vrijeme i novac ako to sami niste probali. Znači netko je pročitao..negdje.. i savjet je: ako imaš spora,5 kila raži i vremena probaj rernu dok ne nađeš pravi omjer?? :sad:

I ja sam čitao da su ljudi u mikrovalki znali sterilizirat pa nisam to nikad ni pokušavao :ymdevil:
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Sterilizacija raži

Post Postao/la Red »

da skratimo: Mozes ti sterilizirati raz na Marsu ako mozes, a mozes i u rerni a i u mikrovalnoj a i u loncu, mozes svasta ali... expres lonac je majka i tu se nema sto dalje diskutirati.

snadi se sine sa cime god mozes :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
psyshroomer
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 07.10.2013, 23:25
Ima zahvala: 2 puta

Re: Sterilizacija

Post Postao/la psyshroomer »

prvi pokušaj sterilizacije propao skroz...
imam neki old school express lonac,na dno lonca stavio sam one željezne poklopce s tegli i prekrio ih alu folijom i na njih stavio tegle
vode sam dodao do dna tegli,neznam jel sam smio više,npr.do trećine tegli i kuhao tako nekih sat i sitno
kada sve sve ohladilo,otvorio sam i vidio da su tegle napuknute,poklopci s dna su bili zagoreni,kao i sami kukuruz na dnu tegle,a u ostatku je bilo dosta vode (vlage),a alu folija je bila sva rastrgana
sad me zanima gdje sam pogriješio,jesam li trebao tegle još malo odići od dna (što bi mi bio problem jer je lonac mali)ili je bila prejaka temperatura (kuhao na struji na najjačem do pištanja,nakon toga smanjio na najslabije)
i zanima me dali je voda u tegle ušla kroz napuknuća ili filter vatu jer nju nisam dodatno prekrio folijom (jel to uopće treba prekrivati) :-?
Avatar
Homunculus
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 06.05.2013, 09:27
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 38 puta

Re: Sterilizacija

Post Postao/la Homunculus »

Ili si stavio premalo vode ili ti lonac ne valja. Ja uvek stavim onako odokativno 2-3cm vode i sve bude ok, čak i kada sam sterilisao sat i 45 min. To sve baci i pokušaj ponovo. E da, filter vatu moraš prekriti alu-folijom za sterilizaciju ;).
“Stop consuming images and start producing them.”
Terence McKenna
psyshroomer
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 07.10.2013, 23:25
Ima zahvala: 2 puta

Re: Sterilizacija

Post Postao/la psyshroomer »

bilo je nekih 2cm vode...jel bi bio problem da stavim nekih 5,tj. da je tegla malo uronjena u vodu?
i koji je najbolji način za odići tegle od dna lonca?
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Sterilizacija

Post Postao/la Gorda »

Možeš smotat ručnik, natopit dno vodom, tako da je ručnik mokar i tako stavit tegle na to. Ili stavit kamenje, samo pazi da je površina onda ravna, da se ne desi da tegla ode u krasni prilikom kuhanja.
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Sterilizacija

Post Postao/la 314 »

bilo ti definitivno premalo vode, dva centa brzo ispari dalje samo pečeš tegle :) bez brige možeš staviti cca 7 cm vode i onda kad još stvaiš tegle tazina se podigne i nema veze ako su tegle uronjene. tak budeš bil ziher da ti ne bude voda isparila.
na dno možeš staviti tanjur, krpu, novine, poklopce...kaj ti je zgodno pri ruci i filter vatu u rupu i prekrij sa folijom.
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Sterilizacija

Post Postao/la mr. gljiva »

metalni poklopac za tegle mi je praktično rješenje,samo treba biti probušen u sredini da ga mjehuri koji se prave prilikom kuhanja nebi podigli/prevrnuli
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
advict1
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 07.09.2011, 17:10
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Sterilizacija

Post Postao/la advict1 »

Da li je bezbezno da se casa tj "shot glass" sa vodom u koju se ubacuju spore sa printa, sterilise samo 70% alkoholom? Nisam na mnogo mesta nasao nesto vezano za to,u onom pdf guide-u Uzgoj PC gljiva na razi,pise da se sterilise u express loncu,shvatam da je tako najbezbednije,ali video sam na youtube-u snimak gde lik casu lepo prebrise alkoholom,ispred flowhooda,nadam se da je to dovoljno :/
To fathom Hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Sterilizacija

Post Postao/la HypnoToad »

Nije.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori