Raž i bakterije

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
kingpin

Re: Raž i bakterije

Post Postao/la kingpin »

ja imam express lonac od zeptera...ima kao crvena igla koja iskoci kad je pritisak na maximumu.,,i onda malo smanjim i tako steriliziram sati i pol...unutra stanu oko 4 tegle al stavio sam dvije da para bolje cirkulira i opet nista...mozda bi trebao promijeniti provider-a raži..
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Raž i bakterije

Post Postao/la mr. gljiva »

zadnji put prije kuhanja išle su tegle i poklopci u rernu na 150-200 celzija nekih 2h, ekspres lonac nemam pa se kuhalo 2 ipo sata i za sada nikakvih komplikacija, kuc-kuc /:) :))
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
whisperingwind
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 25.08.2010, 02:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Raž i bakterije

Post Postao/la whisperingwind »

@kingpin
baš čitam cijeli post.. nikad nisam imao problema sa raži, dapače dala je sjajne rezultate...
po procesu koji si naveo mislim da si odradi super...
a jesi li razmotrio proceduru prije? da nisi mozda nesto sa spricama zeznuo? :-?
"LSD is a drug which tends to cause psychotic behavior in those people who HAVEN'T taken it." Timothy Leary
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Raž i bakterije

Post Postao/la mandelbrot »

Ja bi reko da su ti sprice bile kontaminirane, ono..99%...to je jedan od razloga zasto ja preferiram agar...jer bar znas da ono sto ubacujes u raz je 100% sigurno..
z = z*z +c
kingpin

Re: Raž i bakterije

Post Postao/la kingpin »

to je moguce..ali s druge strane...spore su bile od krajnje respektabilnog providera..i radio sam ono..1000% sterilno...a koliko sam citao: sanse za kontaminaciju spora tijekom stavljanja u iglu ako se radi u gloveboxu koji je ociscen alkoholom te nasprejan "99.99% kills all bacterias,viruses etc." su relativno niske....takodjer..moj problem nije pljesan nego dobra stara baketerija koja je prezivjela..ISPRAVITE me ako sam u krivu (dal kontaminacija sa spora moze biti zasluzna za to) ..AGAr je definitivno the way to go...i namjeravam poceti s njim cim ga malo bolje proucim..problem je sto ima toliko na shroomery i mycotopia diskusija za svaki postupak za i protiv da treba igrati na zakone velikih brojeva i naci formulu......

ALI da spomenem..CRACKED CORN...8 dana-0.7l staklenka...potpuno kolonizirana...to je moji ljudi fascinantnije od izbora ljudi u nasoj vladi
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Raž i bakterije

Post Postao/la mandelbrot »

Ja ti samo mogu reci iz vlastitog iskustva da mi je prvi grow koji mi je usio bio iz agara....i nije uopce tesko...samo pitaj ak ti nesto nije jasno...ja se volim drzati KISS(Keep It Simple And Stupid) metode... :D
z = z*z +c
kingpin

Re: Raž i bakterije

Post Postao/la kingpin »

Krecem Mandelbrot sa agarom..evo danas/sutra cu staviti na papir postupak pa ti posaljem poruku sa eventualnim nejasnocama
Avatar
whisperingwind
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 25.08.2010, 02:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Raž i bakterije

Post Postao/la whisperingwind »

@Mandelbrot
imas kakav guide za agar?
i ja bih se volio pozabaviti time...
thnx
"LSD is a drug which tends to cause psychotic behavior in those people who HAVEN'T taken it." Timothy Leary
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Raž i bakterije

Post Postao/la mandelbrot »

Ima cijeli thread o Agaru ovdje na forumu, u principu sve pise, recepti, oprema, gdje kupiti, cijene...pogledaj tamo prvo pa onda sto nije jasno pitaj. Nije to nista komplicirano, eto meni je prvi uspjesan grow uspio s agarom. Ako ces raditi s agarom treba ti glove box. Ja sam samo na jednoj plasticnoj kutiji izbusio dvije ruke za rupe i to je to. Nisam ih cak ni lijepo zatvorio tipa fiksirao one gumene rukavice za rupe nego su otvorene pa ja navucem rukavice i radim unutra.
z = z*z +c
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Raž i bakterije

Post Postao/la kontaminacija »

probaj onda sa prosom, ja sam se oduševio kad sam vidio kako buja myc na tome.
Odgovori