Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la Beyond Le Fov »

a pa da, ima onih koji se smiju uroniti cjeli i onih koji se nesmiju, ili se bar nebi smjeli. Ja recimo imam dva koji moraju biti na suhom onim djelom gdje izlazi kabel, znači vertikalni položaj... e sad ja neznam zašto piše oboje kod tebe, možda je ovo što si reko 80cm dubine zapravo 80mm koliko ide u vodu a da mu je ostalo na suhom, ako se radi o nekom malom grijaču. Ja sam u početku ne znajuči da dio treba bit na suhom, uronio cjeli na dno, tak je radilo dan dva dok nisam skužio, stavio kak treba biti i još radi.
BigJoe
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 26.11.2011, 11:55

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la BigJoe »

Ovi tetratec ht 50 su full immersion grijači.Ja postavim nosač koji sam dobio u paketu s njim na dnu,fiksiram ga na sredini donje kutije,i samo nataknem grijač gore. :D
Ona živi duboko u meni,jedan vječni šapat unutar vječnog sna...
i više ne razlučujem granicu svoga tijela,raspršen sam
ona se smije,ona voli kad sam zbunjen
i ne pokušava mi pomoći,postaje dio mog ludila
Avatar
drimena
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 31.07.2011, 12:42
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la drimena »

ljudi,napravio sam inkubator po ovom tutorijalu i stavio sam tegle unutra.sve sam to fino sklonio u ormar i poklopio box u kojem su tegle s tim da sam na njemu probusio 2 male rupe.unutra je temperatura oko 28 pa me samo zanima oce li se ugusit unutra.da li da maknem poklopac ili da stoji?
Download complete
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la orbit »

drimena je napisao/la:ljudi,napravio sam inkubator po ovom tutorijalu i stavio sam tegle unutra.sve sam to fino sklonio u ormar i poklopio box u kojem su tegle s tim da sam na njemu probusio 2 male rupe.unutra je temperatura oko 28 pa me samo zanima oce li se ugusit unutra.da li da maknem poklopac ili da stoji?

nece se nista ugusit, sada cekaj...

jedino ce ti trebati vise zraka kada stavis na pinanje... a do tada, ima vremena ;)
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la 314 »

samo prati temp par dana i ako treba podesi grijač da ti ne prelazi 28 stupnjeva za vrijeme koloniziranja, na 28 ide brže ali je i veći rizik od razvoja kontaminacije....bilo bi dobro da držiš na 26 stupnjeva pa se strpiš možda koji dan duže. ponekad temp u boxu nije ko ona koju podesiš na grijaču, zbg toga malo prati ponašanje temperature.
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
drimena
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 31.07.2011, 12:42
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la drimena »

e,vazi,pratim stalno.a znaci da ipak smanjim malo temp,ok.nadam se da im nece smetat to svjetlo ako ih cesto provjeravam,trudim se da ih sto manje uznemiravam.fala,pozdrav
Download complete
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la orbit »

drimena je napisao/la:e,vazi,pratim stalno.a znaci da ipak smanjim malo temp,ok.nadam se da im nece smetat to svjetlo ako ih cesto provjeravam,trudim se da ih sto manje uznemiravam.fala,pozdrav
nece im smetat svijetlo uopce... nema to veze..
prrrrpa
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 14.02.2012, 13:40
Ima zahvala: 2 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la prrrrpa »

Preletio sam ovaj forum, možda je to negdje i objašnjeno, al ja stvarno nisam vidio. sve mi je manje-više jasno, samo me zanima ova stvar, kako održat vlažnost u tom box-u, da li je jedina vlažnost to što ću poprskat možda jednom-dvaput dnevno, ili osim sto moram ispod box-a nasut vodu za grijače moram malo i u box i poklopit?
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la 314 »

znači vlaga u boxu ti je bitna kod pinjanja, da ne ide više od 80%; sama vlaga se dobiva od isparavnja vode iz supstrata koje uzrukuje samo pinjanje. voda koja je spod boxa služi samo za grijanje, a u box ne trebaš nalijevati vodu.
ako nema dosta vlage, tj. ako supstrat ne može prozvoditi dovoljnu vlažnost, a to je tek nakon što se izmori (nakon 2. flusha) onda moraš sam održavati vlažnost špricanjem, natopljenim maramicama ili čaom vode koju staviš pokraj posuda u box da isparava. jaosobno nisam trebao ništa raditi osim špricanja kad ocijenim da je supstrat već lagano suhlji.
kontra, ako je vlaga prevelika, nju smanjuješ većom izmjenom zraka.

nadam se da sam dobro objasnio, ako nisam - ispravite me :)
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
drimena
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 31.07.2011, 12:42
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la drimena »

ej braco,treba mi opet savjet u vezi temperature.naime,tegle su u boxu,cekam da se pojavi micelijum a temperatura varira izmedju 26 i 28,znaci nije konstantna.jeli to problem?
Download complete
Odgovori