Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la Malbasha »

a 70w grijač koji je radio konstantno oko 3 mjeseca, nakupilo se. i ja sam imao isti problem pa sam im rekao da je to potrošila pećica jer je bila zima...vjerojatno i je neki dio, mozda i pola, al opet puno potrosi taj grijac. treba ga gasit po npr po danu jer ostane topline u vodi, jos ako imas zarulju ona također odrzava toplinu unutra.
Avicularia je napisao/la:pa gljive je loše sušit na toplini ne?
gljive je loše sušit na zraku :) jer psilocibin oksidira (toplina nije problem jer se raspada tek oko 130c), a fora je da zrak struji brze kad je topal.
e sad, meni se gljive kad ih zamotam u maramicu i stavim na GPU osuše za 24 sata, a kad ih ostavim samo na zraku treba im 3 dana, tako da ti dođe na isto.
ma mislim nece one izgubit nista ni da stoje tjedan dana na zraku, tj neosjetno malo, al za neko duze cuvanje svakako ih lišit dodira sa svjezim zrakom.
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la 314 »

imam pitanje.

zašto voda? i dal' ja mogu koristiti isti sistem za stvarnjae mic. i kasnije za razvoj gljiva.
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
In The Clouds
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 08.08.2011, 13:23
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la In The Clouds »

Zato jer je voda odličan toplinski vodič.

Tehnički, trebao bi moći, ali neznam nikoga tko je to radio...
Life is good...
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la Malbasha »

:cheesy: pa ako kupiš grijač za akvarij di bi ga drugo trebao stavit nego u vodu? nesmije radit na suhom. Iako sad kad pogledam ima vjerojatno bolji rjesenja od vodenog grijaca, samo eto, svi su uzimali tako pa i ja.
Zasto nebi mogao koristit inkubator za razvoj mice..zato i služi, za stvaranje pogodne klime ako ti vec u kući preko ljeta nije ~25c
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la 314 »

razmišljo sam o grijaču kojeg već imam doma, pa da koristim jednu zajedničku plastičnu posudu u kojoj bi bio i grijač zajedno sa posudama za koloniziranje i kasnije za razvoj i rast gljiva. dal bi taj grijač previše isušivao zrak? ako se to tako može, koje dodatne korake treba poduzimati?

jer najlogičnije je da zagrijana voda bude ispod posude u kojoj se nalaze tegle i ostalo, jer je ravnomjernija raspodijela topline i brijem da se tako zadržava vlažnost u drugoj pl. posudi. jasno mi je to.

ali me zanima dal bi funkcioniralo ono prvo?
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la Shanti »

Sad sam slučajno opazio, ovo u vezi struje...
Recimo ja sam prije računao, grijač od 50 W koji bi radio konstantno 90 dana bi potrošio maximum 112 kuna.
Ali s tim da sam uzeo u obzir kilovat-sat da je cijena 1 kuna, BEZ niže tarife, koja je ja mislim oko 60 lipa jednu trećinu dana... :thumbsup:
pivanp
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 03.11.2011, 08:12
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la pivanp »

grijač od 100 w mjesecno potrosi 54 kune, racunato skupa i jeftina tarifa
Hihaha Hi haha Hi ha ha
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la jackal83 »

kolko minimalno vode treba ic za grijac tetru 50,,i dali se moze jecam koristit ,znam da je on dosta hranjiv ?!........
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
BigJoe
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 26.11.2011, 11:55

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la BigJoe »

Bok!
Ja imam 2 tetratec ht 50 grijača.Po uputama trebali bi biti korišteni u rasponu od 25-60 l.Iako ja skoro uvijek stavljam manje vode,jer nemam tako velike posude,i sve štima i sljaka bez beda. :D

Ja iskreno koristim svašta.Ječam,proso,zob,ptičiju hranu,heljdinu kašu,kukuruz..I sve mi je barem jedanput uspilo...
Ona živi duboko u meni,jedan vječni šapat unutar vječnog sna...
i više ne razlučujem granicu svoga tijela,raspršen sam
ona se smije,ona voli kad sam zbunjen
i ne pokušava mi pomoći,postaje dio mog ludila
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la jackal83 »

hvala kolege :mushroom:

imam ovaj grijac grijac e sad dali on treba dio virit vani il ga mogu cjielog stavit pod vodu,(((jel mjenjam vrstu ""akvarija"" prije mi je bio grijac vani to jest kabel ,a sad pravim drugu vrstu "akvarija" radi gostiju, tako da ga nevidi svatko tko ulazi mi u stan ((sam zivim u garsonjeri)),,,,,
jel mi je nesto nejasno na certifikatu koji dodje uz grijac pise; da mora bit dio vani;;;""osigurajte da je razina vode uvjek iznad oznake markirane na grijacu""" (minimum water line,,a ako cemo gledat po toj oznaci onda nemoze cjeli u vodu je ta oznaka je skroz na vrhu grijaca odakle ide kabel za u struju)
a nadrugom mjestu pise da ""grijac mozete uroniti do maksimalne dubine od 80cm""" :questionn: :questionn: :questionn: :blinkk:

a i po uputama koje sam gledao vidio sam da ima grijaca koji su skroz uronjeni u vodu....
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Odgovori