Calcium Carbonate

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
drvo.bor
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 23.07.2010, 22:07
 pohvaljen: 4 puta

Re: Calcium Carbonate

Post Postao/la drvo.bor »

HypnoToad je napisao/la:Al šta sve je kasnije prošlo kako treba? Nije ti se tegla pretvorila u ciglu? :D
Sve ovisi koju količinu staviš. Po meni je zrnje puno rahlije kad ga se stavi. također odlično upija kondenzaciju koja se zna cijediti po staklenci uslijed nagle promijene temperature. Jedini minus je kad se pretjera to što zrnje bude obojeno tako da se teško uočavaju promijene ( kontaminacije i ostala sranja).
Follow the white rabbit...
Vision
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 17.10.2010, 00:24

Coco Coir u ZG

Post Postao/la Vision »

Bio bi jako zavalan kada bi mi netko reko di u Zagrebu ima za kupit Coco Coir, znam da navodno ima po pet shopovima bio sam tamo u Heinzlovoj u onom ogromnom i tamo nemaju pa ako netko zna di ima?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Coco Coir u ZG

Post Postao/la HypnoToad »

Pet centar ima skoro uvijek, tamo gdje je oprema za reptile, lingocel il tako nekako se zove.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Calcium Carbonate

Post Postao/la pecurko »

Posto se Ca2Co3 koristi za podizanja pH kejsinga, a dostupan mi je Na2CO3 koji ima ista svojstva i sluzi za dizanje pH u bazenima.Sta mislite da li mogu da koristim ovo kao pufer u kejsu...?
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Calcium Carbonate

Post Postao/la HypnoToad »

Nemam pojma, al ti to uopće nije potrebno.
Kalcijev HIDROXID (Ca(OH)2) se koristi za podizanje pH treseta, kojem je početni pH oko 3, na 6 pogodnih za gljive. Pošto je pH vermikulita kojeg većina vas koristi jako blizu 7, nikakav dodatak nije potreban.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Calcium Carbonate

Post Postao/la HypnoToad »

Uglavnom, kalcijev karbonat ti je dostupniji nego što misliš. Uzmi ljuske od jaja, prokuhaj da se odvoji kožica, osuši i samelji, i eto ti potpuno upotrebljivi kalcijev karbonat! Ali on je long-term buffer, djeluje teka nakon nekoliko tjedana, lagano podiže pH, ali mu ne dozvoljava da se pretjerano spusti.
Za brzo podizanje pre kiselih substrata služi gašeno vapno (kalcijev hidroksid).
Ali vjeruj mi kad ti kažem, u kejsingu od čistog vermikulita nemaju apsolutno nikakvu korist, samo mogu naštetit.
Ako želiš nešto dodati, dodaj gips, on je stabilizator pH-a, i jako je hranjiv gljivama.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Calcium Carbonate

Post Postao/la pecurko »

Mislio sam 50/50 kejsing da probam uskoro, coco coir je oko 4 pH, pa zbog radi toga :-$
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Calcium Carbonate

Post Postao/la HypnoToad »

pH coco coira je oko 6 - 6.5, netreba mu ništa dodavat, opet kažem, samo gips. I nemoj coco coir koristit u kejsingu, pusti ga da se potpuno kolonizira.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Calcium Carbonate

Post Postao/la mr. gljiva »

Ovisno kakav je micelij nekada je dobro staviti 10-20% kokosa u verm baš za kejs jer se bolje učvrsti površina i manje su šanse nastanka rupa. Prvi flaš neke male gljive,a kad se čupaju nemoš drukčije nego do raži ili čak ode van i zrno dva :D čak se nisu dale ni vrtit lijevo desno koliko bi pritom još gore razjebale kejs [-(
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Calcium Carbonate

Post Postao/la pecurko »

Evo sta sam ja mislio: Odraditi mesavinu pasterizovane slame, cocco coir-a i verma. U to dodati kolonizirana zrna, i pustiti 10-tak dana da se sve kolonizira, pa zatim kejsati sa 50-50 cocco-verm.

Mene zanima u ovaj spawn od slame, kokosa i verma po vasem misljenju da li treba da dodajem ista od tih stvari tipa ljuski, karbonata...?
Ili ce i samo ovako da radi.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Odgovori