Rez effect

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Rez effect

Post Postao/la Red »

Treba pokusati svakako! drago mi je da ti je sve ispalo kako si zelio i da nisi razocaran :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la kontaminacija »

jesi stavljao suh vermi ili si ga močio

ja sam ga ostavio pra sati da se moči, onda šakom iscjedio al' ne jako, pa sterilizirao pa pomješao.
2X720 raži (proso koju b+ myc truje ko nenormalan) i 2X720 tog vlažno/steriliziranog vermija.

e sad treba to nečim "zaliti" pa sam vidio da si pitao šta ako staviš suh vermi pa me zanima jel šta od toga ?

kako izmjenjuješ zrak, ja sam probušio 12 rupa promjera 1 cm i stavio vate, jel to dovoljno, mislio sam ugraditi mali pc ventilator za izvlačenje tog zraka par puta dnevno.

mnogo hvala,,,
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la mandelbrot »

Stavio sam ipak vlazni verm za casing. Sto se tice izmjene zraka, izbusio sam 10 rupa(5 sa svake strane) i napunio ih filter vatom ali ipak jos uz to svaki dan jedno 5 puta otvorim i malo prozracim. Inace planiram kupiti veci box i izbusiti rupe veceg promjera(ove sad koje imam su recimo promjera oko 2, 3mm) pa onda niti necu otvarati box. Ovako me bilo malo strah da ih ne zagusim. To bi bilo bas koma kad vec tako dobro rastu.

P.S.
Vermikulit nisam nikad stavljao da se moci nego sam samo ulio vodu u njega u malo rukama promjesao i poceo istitkivati visak vode van i trpati u tegle, pripremati za sterilizaciju. Vlage imam i vise nego dovoljno, svaki put je cijeli box pun kondenzacije. Inace mislim da ti nije potreban ventilator, samo nepotrebno kompliciranje. 4 rupe veceg promjera sa svake strane boxa su vise nego dovoljne. Mozda je najbolje da probas jedan grow tako i vidis kakvi ce biti rezultati. Tako cu i ja sljedeci put probat ne otvarat box.
z = z*z +c
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la kontaminacija »

evo sterilizirao sam baš vermi jedan i pol sat pa čekam da se malo hladne da ga roknem u škrinju.

palo mi je na pamet da kad stavim vermikulit po ovom miceliju bijelom sada što se napravio u zadnjih 4-5 dana, da umjesto poklopca stavim vlažan ručnik kako bi podigao vlagu.

šta mislite/misliš dali je to potrebno jel previše vlage može naštetiti ? ili da se držim ovog dosadašnjeg kao i do sada dakle samo vermikulit je dovoljan za vlagu.


a neznam, ja imam te rupe al budem ipak za svaki slučaj otvorio svako malo a ni to nije dobro jel se onda stvore abortusići... tko će ga znati više hheheheheeeeee

1cm gore vermikulita ? jel tako :)
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la mandelbrot »

Mislim da je ipak bolje pustit vise zraka nego pre malo...na kraju krajeva u prirodi gljive rastu na otvorenom pa mi nema smisla gusit ih. Jedini razlog zasto je kontejner zatvoren je da ne dode do isusivanja(ipak ne zivimo u tropima :D ) i upravo zato je super napraviti one velike rupe i staviti filter jer onda se zadrzava vlaga a ulazi svjez zrak kroz gornje rupe odnosno co2 izlazi kroz donje buduci da je tezi, barem bi to tako u teoriji trebali biti a koliko vidim iz tutoriala i slika ne netu, ocito stvar dobro funkcionira. Cek, ako si radio rez effect onda ces imati i vise nego dovoljno vlage, mislim da je bolje bez tog vlaznog rucnika...mozda netko ima iskustva s ovakvim nacinom? Po meni je 1cm za casing max. Ne znam koliko je moj casing visok ali znam koliko ga ima. Za rez effect sam stavio 2 tegle razi + 2 tegle vlaznog vermna a za casing jos 2 tegle vlaznog verma. To mi je taman ispalo negdje 1cm za casing u ovom kontejneru koji koristim.
z = z*z +c
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la mandelbrot »

Mali update vezano za bukovace. Micelj se i dalje razvija pa cu danas uliti ledene vode u box, ostavit preko noci i sutra staviti novi casing(suhi vermikulit, necu ga ni steriliyirat tek toliko da pokrije malo) i hope for the best.
z = z*z +c
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la mandelbrot »

slika

Evo kako mi izgleda drugi flush, jednostavno nevjerojatno kako su velike te gljive, potpuno drugacije od prvog flusha. Razlika je sto sam prije drugog flusha potopio cijeli box i eto, imam sto vidjet. Gljive su jedno 3 puta vece od onih iz prvog flusha koji mi je ispao jedno 50g susenih. Ovaj ce s ovom velicinom gljiva i tempom rasta biti sigurno jos 50g susenih ako ne i vise. Moram rec da sam jako zadovoljan :D
z = z*z +c
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la krasta-zg »

Nije bas tako..one jesu ogromne zbog vode ali kad se osuse ta voda nestane.Ja sam danko jednom i dobio lubenice od gljiva,klobuk skoro ko CD a visina oko 30 cm,fakat mrcine ali kad se osuse nebudu hrskave nego zilave i to mi se ne svida..Al naravno, drago mi je da ti je uspjelo!
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la mandelbrot »

Jasno ..znam...ispadne 10 puta manje...recimo gljiva od 10g ispadne oko 1g ili nesto manje kad se osusi....ma ja samo kazem koliko mi je ovaj flush dao puno vece gljive od prvog...ja zadovoljan hehehe...evo jos jedne mega Transkei

slika
z = z*z +c
Avatar
drvo.bor
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 23.07.2010, 22:07
 pohvaljen: 4 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la drvo.bor »

Ne samo da su veće, nego su i potentnije.
Čitao sam studiju o razlici u količini alkaloida od flusha do flusha.
Uglavnom jačina gljiva raste do 3 flusha i onda počinje drastično padati.
Tako da budi nježan s porcioniranjem da se ne bi iznenadio @-) 8-}
U svakom slučaju prekrasna gljivica :ymapplause:
Follow the white rabbit...
Odgovori