Rez effect

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Rez effect

Post Postao/la mandelbrot »

http://shroomotopia.net/index.php?showtopic=275

Cini mi se kao jako dobra varijanta...razmisljam na ovaj nacin sljedecu turu probat...
z = z*z +c
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la kontaminacija »

ja neznam kako mu je uspio ovakav pinning! pod kakvim svjetlom, vjerovatno suncem ?

nisam se baš bavio detaljnim proučavanjem,, no u čemu je razlika ?
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la mandelbrot »

Sve isto samo se ne stavlja raz i gore casing nego se kolonizirana raz pomjesa sa istom koicinom vlaznog vermikulita i onda se to ostavi da se kolonizira(3 dana) i tek se onda stavi casing gore....vise manje sve isto samo na ovaj nacin ima puno vise vlage koja je pogtrebna i vjerojatno zato je takav nevjerojatan pinning....nista komplicirano a kako vidim jako dobar rezultat....u biti slicno kao kod cakeova gdje se koristi brasno i verm ...ovdje se mijesa raz i verm...svjetlo nije uopce bitno ali uglavnom svi koriste obicnu 18w neonku koja je najbolja opcija jer ima dobar spektar a ne proizvodi toplinu(jako malo)
z = z*z +c
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la kontaminacija »

totalno sam se zapalio za ovu metodu. imam četiri staklenke potpuno kolonizirane i upravo mi se sterilizira vermikulit.

šta misliš kakav bi gornji sloj valjalo staviti na ovo, potpuno kolonizirano ? odnosno šta staviti gore ?
konjskog dreka malo ?

isto me zanima, šta ako bi npr. stavio jednu staklenku raži a dvije vermija, jel bi to značilo da će duže vremena biti potrebno da moj vermi bude potpuno zaražen s micelijem ?

ili da se neupuštam u takov eksperiment nego da radim po PS-u :)
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la mandelbrot »

:D ..drago mi je da ti se svidja ova metoda...nazalost ne mogu ti nista savjetovati jer isto planiram probati ovu metodu po prvi puta...mislim da je bolje da se drzis originalnog teka...dakle za svaku teglu razi ide jedan tegla vermikulita...omjer 1:1..razlog ovog mjesanja je sto vermikulit daleko bolje drzi vlagu od razi..tako da vjerojatno i omjer 1:2 ne bi bio greska ali kazem..ne mogu radit usporedbu jer nisam probao...drzi se ovog 1:1 ;) .i onda kad se to sve kolonizira stavis 0.6 - 1cm casing gore i sve po standardu dalje...sretno, ja sam stavio 6 tegli prije 3 dana i proklijale spore pa sad cekam.. :)

P.S.
Za gornji sloj je najbolje vermikulit...najbolje drzi vodu i nije hranjiv...casing bi trebao biti bez hranjivih tvari
z = z*z +c
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la kontaminacija »

ali i dalje mislim da je to previše gljiva za sami čisti vermikulit.

jel ovdje osim ovog neutralnog vermija nema ništa ali baš ništa osim raži koja će pomoći gljivama da imaju potrebnu energiju za rast.

neznam, ali mislim da bi tu trebalo još malo nečega da to ide kako treba.
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la mandelbrot »

Ako hoces ti probaj dodat neke dodatke a ja cu se drzat teka pa mozemo usporedt rezultate :D ..inace ako sam dobro shvatio raz ima i vise nego dovoljno hranjivih tvari za rast gljiva, jedino sto vali je voda...nadam se da ce mi tegle za 2 tjedna biti gotove...temp. u stanu mi je 29 stupnjeva...nije bas ugodno @-)
z = z*z +c
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la kontaminacija »

evo ja sam sterilizirao oko 20 staklenki od 370ml a 4 komada staklenki od po 720ml su spremne za rezz efekt.

samo nešto da kažem. pošto sad prvi put radim s prosom, našao ju jeftino a i reko zašto da neprobati.

htio sam reći da pazite da ostavite dovoljno mjesta u staklenci jel proso naraste puno više nego npr. raž.
tako da sada imam mnogo staklenki koje se baš i neće dati mućkati :ymhug:

nema veze,, koji dan više će se nekako preživjeti :D
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la mandelbrot »

Super, ako ti uspije imat ces par kila :D ...ja imam 6 tegli, to ce mi biti taman za 2 inkubatora...isto tako cu slozit jos jedan inkubator s bukovacama(3 tegle) i isto cu probat sa rez effectom....sad samo treba pricekat...ali kojom brzinom ide, za nekih 10ak dana mislim da ce sve biti spremno...jedva cekam :D
z = z*z +c
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la kontaminacija »

probaj negdje potražiti po internetu metodu kasnijeg kejsinga. late casing ili tako nešto..
isto su rezultati fenomenalni a i više ljudi to radi nego ovu metodu pošto sam ja praktički nigdje naišao na nju.
Odgovori