Rez effect

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
pacov
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 28.03.2010, 16:11
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la pacov »

može li se ova metoda raditi sa kukuruzom i vlažnom zemljom, umjesto vermikulitom?
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la mandelbrot »

Mislim da ti je to losa ideja jer zemlja ne drzi vlagu kao vermikulit. Osim toga i sam kukuruz isto nije toliko dobar kao raz.
z = z*z +c
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la mandelbrot »

Evo ja sam danas pomjesao 3 tegle rezi s 3 tegle verma...bukovace u jednom i transkei u drugom boxu...planiram raditi bez casinga, ne znam..cini mi se nepotrebno jos stavljati i casing kad je ionako sve pomjesano s vlaznim vermom....cini mi se previse zafrkancije a mislim da ne bi nista bolje bilo...ako ne uspije bas najbolje sljedeci put cu stavit casing..malo eksperimentiram..
z = z*z +c
Avatar
drvo.bor
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 23.07.2010, 22:07
 pohvaljen: 4 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la drvo.bor »

Stavi odmah casing, nemoj experimentirati. Ima nekoliko važnih funkcija.
Osim što služi kao rezervoar vode koju micelij može ( i sigurno bude) iskoristiti, pospješuje stvaranje pinova i simulira povoljnu mikroklimu oko micelijske mase. Ukratko manje abortusa i više sočnih gljiva.
Gotovo je obavezan na Cubama ( PC), A primjetio sam veliku razliku i kod bukovaća koje, nakon što su kolonizirale supstrat, iz šake samo posipam s suhim vermom i nakon pola sata ( kad se verm zaljepi ) dobro našpricam s sprejom. Nakon toga ih odmah treba staviti frutat inače će za dan dva kolonizirati verm pa opet sve ispočetka.
U svakom slučaju, stavi ga i nećeš požaliti.
Follow the white rabbit...
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la mandelbrot »

Jel ok staviti onda samo suhi verm i naspricat ga vodom? U ovom slucaju mislim da nije potrebno da bude full vlazan kad samu vlagu micelju daje vlazni verm s kojim je pomjesan(cijeli smisao tog rez effecta).
z = z*z +c
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la mandelbrot »

Wow, jucer sam pomjesao koloniziranu raz s vlaznim vermom i danas je vec skoro sve bijelo. Ne mogu vjerovat kako je brz ovaj micelj bukovace. Probuso sam 10 rupa na inkubatoru i provuko filter vatu kroz rupe pa cu probat sad uopce ne otvarat dok nece bit spremno za branje. To ce biti kombinacija rez effect teka i monotub teka, u principu nista posebno ali zanima me kako ce ispasti. Danas sam stavio i Transkei pa ce i to ici istim principom. Mislim da cu ipak stavit casing kad se ovo sve kolonizira. Buduci da ovdje casing ima funkciju izolacije i zastite od kontaminacije a ne da pruza vlagu(raz je vec mjesanja sa vlaznim vermom), da li je u redu staviti suhi vermikulit za casing?
z = z*z +c
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la mandelbrot »

Imam lagani problem sa bukovacama. Cijeli casing je skoro koloniziran i na nekim mjestima imam vec prave nakupine micelja, pretpostavljam overlay. Nisam uopce cekao da se kolonizira casing nego sam stavio casing i odmah stavio na cvjetanje, dakle svjetlo + luftanje. Sve to ok izgleda i mirisi ali nikako da krenu pinovi. Ima tko neki savjet? proslo je vec mislim 2 tjedna skoro od kad sam ih stavio na cvjetanje. Da li bi pomoglo da ih stavim u frizider na 24 sata?
z = z*z +c
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Rez effect

Post Postao/la Red »

ne znam kako je sa bukovacama ali inace do overleja dolazi radi visoke vlage, visoke temperature i nedostatak svjezeg zraka, eee sada...

mozes opet staviti tanak sloj casinga i pokusat ponovo.

zbilja nemam pojma nista o bukovacama i nacinu uzgoja i uvijetima koje one trebaju, pa nemam pojma sto da ti savjetujem osim generalnih informacija :D

nema Žabe da nam uleti sa kojom pametnom :P tko zna, mozda netko drugi znade
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la mandelbrot »

Da...eto...ista metoda sve isto , isti timing, Transkei raste normalno i krecu pinovi dok se bukovaca pretvorila u overlay....nista, ostavit cu pa mozda bude neki pinning ipak...bit cu strpljiv...
z = z*z +c
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Rez effect

Post Postao/la mandelbrot »

Ovaj rez effect je stvarno daleko bolji od standardne metode. Sad sam vec poceo brati gljive(one koje su vec pocele pustat spore) i puno su vece(imaju oko 10g) nego inace a i broj pinova je neusporedivo veci. Ne znam, mozda je samo meni takva razlika ali sad mogu reci da sam zadovolkjan sa growom. :D
z = z*z +c
Odgovori