Svjez zrak i spricanje vodom

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Svjez zrak i spricanje vodom

Post Postao/la Morpheus »

Ovo s temperaturama, primetih, jako je neobicno, jer na nizim temperaturama krenu da rastu, ali sporo. Slucajno kad sam ih preko noci ostavio na 27 stepeni, bas su lepo do jutra uznapredovale, uvrnuta stvar :D Mozda im cak i neki ciklus toplije-hladnije prija, valjda simulira dan-noc razliku, sta ja znam, valja eksperimentisati...
A,za svez vazduh me bune. Otvaram ih ko nenormalan 150 puta na dan, toliko cesto da moram konstantno da vlagu obnavljam, a opet sad dok se prvi flush privodi kraju, imam brdo abortusa i micelijum po stabljikama- oba znaka manjka kiseonika. Cudne gljive, cudne... Al' ih mnogo volim. :psy
I to bas mislim oko uzgoja i da pratim rast,hehe :D
A, i da se pojede posle :D
aljosha23
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 05.11.2013, 22:51
Ima zahvala: 5 puta

Re: Svjez zrak i spricanje vodom

Post Postao/la aljosha23 »

Imam pumpu za vazduh za akvarij i napravio sam sledeci sistem : pumpa->crevo za vazduh->spric u kojem se nalazi filter vata -> iz sprica na drugom kraju izlazicrevo i ide u tetarij.
Brzina protoka je nekih 1.5L/min. spric sa vatom filtrira vazduh koji ide u terarij.
Zanima me koliko bi trebao da drzim pumpu upaljenu i u kojim intervalima. tj. na koliko mora da dodje izmena vazduha. ili da stavim da bude stalno upaljena pumpa, tj da stalno bude izmena vazduha. imam rupice na poklopcu za izlazak vazduha,
Sto se tice vlaznosti mogu da upustima crevo u casu sa vodom i mehurice ce da podignu vlaznost.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Svjez zrak i spricanje vodom

Post Postao/la Beyond Le Fov »

drži pumpu stalno uključenu, neka ti izmjeni zrak u terariju jednom na sat, spoji pumpu na vreču za smeče i mjeri vrijeme koliko je potrebno da se vreča napuni na kapacitet terarija, ako se puni presporo skrati cijev, ako se puni prebrzo suzi kanal kroz cijev, napravi otpor zraku. Tom brzinom izmjene zraka netreba ti dodatno ovlaživanje jer se neće previše gubiti ona vlaga u zraku koja već je unutar terarija. bilo bi bolje da rupice imaš na stranicama terarija oko 5cm od površine kejsinga. ako gubiš vlagu špricaj po stranicama boxa.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
aljosha23
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 05.11.2013, 22:51
Ima zahvala: 5 puta

Re: Svjez zrak i spricanje vodom

Post Postao/la aljosha23 »

Imam timer , pa sam mislio da stavim na svakih pola sata da pumpa radi pola sata . Tj pola sata radi pola sata ne . Tako taman ce doci do izmene vazduha 1 put na sat .
Citao sam Dnevnik 314 i on je stavio 15 minuta rada pumpe na svakih 2-3 sata .
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Svjez zrak i spricanje vodom

Post Postao/la Beyond Le Fov »

pa možeš i tako. svejedno tu i tamo proluftaj klasično da se bolje izmjeni zrak
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori