Oprema za grow

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Vision
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 17.10.2010, 00:24

Re: Oprema za grow

Post Postao/la Vision »

Hvala, jel to treba još s necim mjesat il ga sam ulijem u vodu?
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la mandelbrot »

Ima puno recepata pa evo jedan primjer koja ja koristim:
2 grama agara
2 grama pirea u prahu
2 grama dextroze(grozdanog secera)
125 ml vode


....i to onda stavim u express lonac na 30 minuta i cekam da se ohladi dovoljno da mogu rukama primit i ulit u petrijeve zdjelice ali ne previse da se ne stisne.i to je to..

P.S.
Pogledaj topic "Agar", tamo imas dosta korisnih informacija...
z = z*z +c
Avatar
Zumzo
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 08.02.2011, 00:05
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 3 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la Zumzo »

Je li itko ikada pokušao sterilizaciju bez express lonca i je li bila uspješno?

Naime, trenutno nisam u HR i sve što mogu nabaviti su prilično skupi lonci koje ionako neću moći ponijeti sa sobom, pa razmišljam o drugim opcijama. Prijedlozi? :)
Zadnja izmjena: Zumzo, dana/u 10.02.2011, 10:39, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Oprema za grow

Post Postao/la Red »

pise ti, mislim u ovoj temi ili u nekoj drugoj da se moze kuhati u obicnom velikom loncu sa poklopcem, sa vodom unutra (na isti princip) samo duplo vrijeme kuvanja :YMCOWBOY: procackaj malo po forumu ako te zanima koji extra info, ali to je to u biti...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la Malbasha »

moze u svemu sta moze prokuhavat vodu, da mi je tegla mogla uć u onaj brzi električni čajnik imali bi tu iskustvo i sa tim :D

ugl nisam imao takodjer ni dovoljno velik obicni lonac, nego je tegla izdizala poklopac oko 2cm....samo sam ulio vode (ne previse jer kipi kad je otvoreno) i preko poklopca i otvora stavio foliju, kao da zadrzava toplinu unutra...
neznam kolko sam kuhao, bice uru i 20, sve to radim onako od oka...i da, nije se razvilo ništa unutra, osim micelija :) koji sad ceka u frizideru da stigne vermikulit
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la mr. gljiva »

stig'o brzo dabogda :thumbsup:
skuliran do jajc :thumbsup:
jole

Nabava materijala - Dalmacija

Post Postao/la jole »

Bok ekipa napokon su mi stigla 2 printa Texas i Transkai , veselim im se mnogo ALI jedan problem su mi nabava materijala naime neznam di bi moga nabavit perlit ( bija san jučer u pet shopu u splitu prodavač nema pojma šta je to haha ) , vermikulit , i tegle sa prikladnim čepom ( po mogućnosti kao one šta koriste u filmu Lets Grow Mushrooms ) . Ima li koji iskusni gljivar na mome području ( dalmacija ) da me uputi u shoping , unaprijed hvala ~jole
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la HypnoToad »

Ja ti nemogu pomoć što se tiče pronalaska u Dalmaciji, ali ti mogu reći da se bez svih tih materijala može.
Perlit se može zamijeniti hydrotonom, onim smeđim kuglicama od gline. Perlit možeš potražit u Bauhausu ako imaš neki u blizini.
Vermikulit se može zamijeniti konjskim izmetom, kokosovim tresetom i zemljom na bazi treseta, ili čistim tresetom s neutraliziranim pH-om. Vermikulit možda možeš naručit preko neta, ali je nepotreban.
Onakve tegle nećeš pronać kod nas, to je isključivo američki proizvod. Najbolje ti je da pitaš ljude tko ima starih tegli od krastavaca il čega god. Ako misliš radit pf-tek, onda su čaše od 2dl najbolje.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la Wolfshade »

Ja sam iz Dalmacije i naručujem vermiculite preko e-baya od nekog lika iz Izraela, 2l dođe oko 30kn a stigne vrlo brzo za 7-8 dana. Umjesto tegli možeš koristiti staklene čaše, nema problema nikakvog.
jole

Re: Oprema za grow

Post Postao/la jole »

HypnoToad je napisao/la:Ja ti nemogu pomoć što se tiče pronalaska u Dalmaciji, ali ti mogu reći da se bez svih tih materijala može.
Perlit se može zamijeniti hydrotonom, onim smeđim kuglicama od gline. Perlit možeš potražit u Bauhausu ako imaš neki u blizini.
Vermikulit se može zamijeniti konjskim izmetom, kokosovim tresetom i zemljom na bazi treseta, ili čistim tresetom s neutraliziranim pH-om. Vermikulit možda možeš naručit preko neta, ali je nepotreban.
Onakve tegle nećeš pronać kod nas, to je isključivo američki proizvod. Najbolje ti je da pitaš ljude tko ima starih tegli od krastavaca il čega god. Ako misliš radit pf-tek, onda su čaše od 2dl najbolje.
Mislim da mi perlit uopće ne treba sada kad neću raditi BRF cakes , odlućija san se za konjski izmet s raži , možđa probam paralelno i raž s slamom , nego pitanje kad inokuliram na raži koliko trebam čekat kolonizaciju( micelij ) da bi moga napravit mixs konjski izmet-raž ili slama-raž , drugo pitanje je dali im treba svijetla ili sunca ? ako da koliko je dovoljno kad počmu rast dnevno sunca ili svjetla. vjerovatno cu imat još koje pitanje jer se uhodavam i želim sve dovest do savršenstva ... stickije sam sve pročitao i forum više manje , tako da se nadam da neću postavljat bespotrebna pitanja ... u svakom slučaju puno hvala na odgovorima , očekujem nove !!!! pozzz ~jole
Odgovori