Oprema za grow

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la 314 »

hahahhaha :D

pazi da duh ne izleti van :mushroom: :psy
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la Beyond Le Fov »

slika

ova stvarčica jako efikasno sterilizira zrak prostorije, netreba vam glovebox i osigurava da vam tokom growa ništa od kontaminacije neće upasti na micelij. Bolje rješenje od HEPA filtra jer ovo netreba mjenjanje filtra (ne koristi filtre) niti održavanje ikakvo. Ovo je kao vrlo jak vaporizer, uređaj jednostavno konstantno cirkulira zrak kroz sebe i prži sve u njemu na visokoj temperaturi, pa ga hladi i pušta natrag u prostoriju.

Osim za ove poslove s gljivama, brijem da bi se uz pomoć tog sterilizatora mogao složiti prirodni "hladnjak" za čuvanje voća i povrća nakon berbi, nebi trebalo odma prerađivati u "zimnicu" ili zaleđivati. Recimo voće se pobriše alkoholom i posloži u običnu plastičnu kutiju i napravi se sa cjevima da konstantno kroz tu kutiju cirkulira zrak kojeg ovaj uređaj konstantno sterilizira.

How does it work?
Airfree’s exclusive technology works by eliminating microorganisms and allergens, destroying them in a fraction of a second. Depending on the model, between 14,000 and 20,000 litres of air pass through the Airfree device every hour, treating all the air in the room in a very short space of time.

The process works in much the same way as sterilising water by boiling it; when water is boiled, the microorganisms it contains are eliminated. In similar fashion, Airfree continually draws in air from the room, heating it to over 200 ºC and instantly sterilising it. The purified air is then cooled inside the device before being returned to the room.

The entire process is completely silent and requires no maintenance, not even the occasional replacement of parts. All you have to do is switch the device on and leave it to get on with the job.


slika

http://www.airfree.com/en-GB/Products/p ... -P40-.aspx
________________________________________________

ionizatori sa uv lampom rade isti posao. tipa... http://www.heavenfresh.com/index.php/ai ... s/hf-210uv

Što se tiće održavanja konstantne temperature, kao alternativa grijačima za akvarij, ako imate neku malu prostorijicu možete priključiti fen za kosu ili kalorifer na termostat, i pomogućnosti izolirate zidove prostorije sa stiroporom. neće biti neka ogromna potrošnja struje.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Oprema za grow

Post Postao/la Frenzy »

Quick question!
Pri konstrukciji inkubatora obje plastične posude moraju imati poklopac ili samo one gdje su staklenke/kasnije posude?
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Milan.R
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 13.11.2013, 17:37

Re: Oprema za grow

Post Postao/la Milan.R »

Gde mogu da nabavim kokosov treset ???
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la HypnoToad »

U HR, a možda i drugdje, u skoro svakoj trgovini za kućne ljubimce. Traži na odjelu za reptile, tj. teraristika.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
oscar.b
rank2
Postovi: 36
Pridružen/a: 24.01.2014, 17:40
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la oscar.b »

kupia san dns grijac od 75w i eo testiran ga da vidim kakav je i nisan zadovoljan.. nekako prelagano grije al bas prelagano i dugo mu treba.. sad posto neman iskustva s istim od prije neznam dali je mozda pokvaren ili stvarno tako radi?
rijec je o modelu BOYU ht-875 (china jel)

inace prodavac mi kaze kako je pravilo koliko litara akvarij da toliko ide vati grijac.. a ja sam ga stavia u mastil s par litara vode i jedva da se ista prominila tenperatura u zadnjih 1 i 45..
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la AFX »

Jel tko koristio ovakav grijač? Ako da..jel čemu?
Gledam 7W ..potenciometar za temperaturu..gotovo pa džaba..

slika
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la HypnoToad »

Kupio sam ga, al ga nisam koristio jer ne valja ništa. Ne grije uopće.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la AFX »

Imaš kakvu preporuku za neki grijač za box?
Imam tu neki grijač za akvarije..pa možda to iskombinirati s teglom s vodom?
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la HypnoToad »

Ne znam ti na žalost, ne vjerujem u te umjetne oblike grijanja, donose sa sobom više problema nego koristi. Kad sam uzgajao jestive gljive, uvijek bi uzgajao onu vrstu u ono doba godine kada su joj odgovarajuće temperature.
Ovaj grijač sam bio kupio za grijanje tek posijanih biljaka, ali ni za to nije bio dovoljan.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori