Oprema za grow

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Oprema za grow

Post Postao/la Red »

jel bi mi ti vjerovao da ja sve to nemam niti sam ikad imala \M/ za prvi put zbilja mislim da mozes bez toga, nemoj se opterecivat sitnicama. vlaga ce biti dobra u kontejneru u kojem ih drzis, jos sada dolazi doplo vrijeme i super...

ako bas oces, kupuj :D oko ovog ce te morat savjetovat netko tko to koristi, ja ni ne znam gdje da ih trazim a niti sam trazila do sada :-B
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la HypnoToad »

Možeš probat 50/50 vermikulit/kokos, ali nemoj stavit kao kejsing, pomiješaj sa koloniziranim zrnjem i pusti da se potpuno kolonizira. Imat ćeš odlične rezultate.
Ovaj higrometar je još okej, al previše para za nešto što ti netreba, ako špricaš 3-5 puta na dan i imaš perlit na dnu, vlažnost će ti uvijek biti dovoljna.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Tuks
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 29.03.2010, 15:28

Re: Oprema za grow

Post Postao/la Tuks »

Ok, onda se necu zezat sa hidrometrom. Uzet cu coco coir, vermikulit i raz ili psenicu sta vec nadem.

Btw. kako ce se to nalazit u ormaricu iz kojeg necu moc vadit van, da uzmem i jednu stednu zarulju za svijetlo??
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la HypnoToad »

Možeš, najbolje su žarulje na kojima piše daylight ili oko 6500K. Wataža nije bitna.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Tuks
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 29.03.2010, 15:28

Re: Oprema za grow

Post Postao/la Tuks »

Ok, mislim da je to vise manje to, Ako jos sta budem trebo -pitat cu =}

..::EDIT::..
Danas sam uspio nabavit samo kokos, tip za vermikulit mi se ne javlja na taj broj, a nisam ga uspio nac na rujevici.
Btw. u pet centru imate kokos i ima precizni digitalni higrometar za 200kn i analogni, al neznam kolko analogni kosta, brijem oko 40-50kn...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la HypnoToad »

E za sljedeći put, postaj novi post, nemoj editirat jer onda nevidimo da ima nešto novo. ;)
I sam kokos ti je sasvim dovoljan, vermikulit je dobar dodaatak, ali nikako neophodan. Pogledaj moj gajd za uzgoj na kokosu.
Da to sam i mislio da će tam bit higrometra, al to je ogromna cijena, puno bolje te pare potrošit za ekspres lonac, on je jako važan, higrometar nije.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Tuks
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 29.03.2010, 15:28

Re: Oprema za grow

Post Postao/la Tuks »

Ma pricekat cu dok ne nabavim vermikulit pa cu stavit pola kokos pola vermikulit, nije mi bad malo pricekat ako cu imat bolje rezultate =}
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la HypnoToad »

Ma taman će ti bit tegle dok ne nabaviš vermikulit. 50/50 nije najbolji omjer, na jednu kocku kokosa stavi oko jednu litru vermikulita. Malo će pomoć u zadržavanju vode, ali ipak sam kokos daje puno puno bolje rezultate nego sam vermikulit.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Tuks
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 29.03.2010, 15:28

Re: Oprema za grow

Post Postao/la Tuks »

Sad sam si narucio 2kg razi i usput agar, ukupno sa dostavom 100kn. Uzeo sam agar jer cu vjerojatno kasnije htjet eksperimentirat s njim, a kad vec narucujem raz zasto ne i agar =}

Btw. mi mozete preporucit neko dobro sredstvo za dezinfekciju??
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Oprema za grow

Post Postao/la Red »

imas u apotekama, pitaj tetu da ti da nesto za dezinfekciju, sto se razrijeduje u vodi. pa fino to u onu spricaljku stavis i prskaj se koliko hoces :-B :D

nemam pojma naziv...ali nebitno. sve to radi svoj posao.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori