Oprema za grow

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Oprema za grow

Post Postao/la Red »

ma svaka cast na inicijativi i trudu :ymapplause: kada usavrsis patent molim te tema sa slikama :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Otto Grunf
rank3
Postovi: 82
Pridružen/a: 26.09.2010, 16:04
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la Otto Grunf »

HypnoToad je napisao/la: Samo već vidim da bi isušivanje bio veliki problem. Da li ti ventilator radi konstantno?
Ha, Dokucio Sam I Tome Pa Sam I Stavio Adapter Na Kojem Mozes Podesavati Brzinu Ventilatora I Naravno Prikopcan Je Trenutno Na Analogni Timer(nema se za digitalac :D )
Nekako Sam Zamislio Ventiliranje Po 5 Minuta Na Svaka 4 Sata. To Mu Dodje 6 Puta Dnevno.
Jel Bi To Bilo Dobro I Dovoljno?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la HypnoToad »

Da, to bi moglo biti sasvim dobro, i postaviš ga na najmanji mogući broj okretaja.
Ovo sam bio rekao digitalni tajmer jer moj analogni ima samo 30 (ili 15, nisam siguran, al opet je previše) minutne intervale, ako ga možeš namjestit na 5 min onda odlično!
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la jtrax »

ja sam slicni setup slozio prosli tj. Od pringles kutije, šarafića, prekidaca, punjača od nekog starog uređaja, ventilator od grafičke stare, neka elektrika i tajmer..evo kako to sad izgleda :

http://img857.imageshack.us/f/37769438.jpg/

namješteno je da 5 min puše, pa 4 sata nista..i tako svaki dan, cjeli tjedan...
Avatar
Otto Grunf
rank3
Postovi: 82
Pridružen/a: 26.09.2010, 16:04
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la Otto Grunf »

Moze I To, Super.
Nego, Kako Ti Vent Stoji U Kutiji Tako?
Na Koju Stranu Zrak Pici? Imam Nekakav Kont Da Puse U Konzervu, A Ne Vani Niti Unutra?
Zbunjuje me nekako...
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la jtrax »

puse puse..skinuo sam plastiku koja je bila ispod i puno je bolja cirkulacija zraka na tom djelu..sastrane sad puse skoro neprimjetno... sve ide van u terarij.. i puse ne direktno u posudu vec ispred...i kad počne točno se osjeti kroz ventilacijske rupe kako izlazi lagano.. krenuo sam sa normalnom stranom ventilatora ali jako je bio salb..a tu ispod je stvarno odlično..
Avatar
Otto Grunf
rank3
Postovi: 82
Pridružen/a: 26.09.2010, 16:04
Ima zahvala: 25 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la Otto Grunf »

Ja Sam Svoj Namjestio Da Ispuhuje Iz Terarijuma, A Preko Filter Vate Kroz Rupe Mi Ulazi Svjezi Zrak U Box Tako Da Je Sve Procisceno Kroz Tu Vatu.

Tek Sad Sam Skontao Tvoj Princip.
Tebi Ustvari Puse Samo Kroz Te 3 Rupice Sa Strane Pa U Box, Tako?
Pokusaj U Nijh Ubaciti Malo Vate I Sve Super I Cisto.
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la jtrax »

da..ima puno rupica..samo se te tri na slikama vide...da..istina.. treba vate svakako...to cu sad staviti...zrak vuce iz vana i šiba ga unutra..vise usmjereno prema dolje..pa kroz rupice na terarijumu stari izlazi van..tih 5 min..
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la Malbasha »

ja mislim da je sigurno bolji princip kao u Gixa da ventilator vuce zrak van nego da gura unutra
evo i ja svog napravio u 5 min
slika
gdje sad da kupim takav tajmer koji moze svako 4 sata radit 5 min?
http://www.chipoteka.hr/proizvodi/337000 sta mislite jel ovaj treći sposoban to obavljat
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Oprema za grow

Post Postao/la jtrax »

ja sam svog kupio u prvom ducanu tehnicke opreme..ali 95 kn..neki malo bolji digitalni sa 8 vrsta programiranja itd.. da bolje je..bolji je njegov princip ali i moj funkionira..meni to uopce nije ni bilo potrebno..to je meni vise samo za noc..da se bar neka mala izmjena zraka desi.. isao sam se malo poigrati žicama :)
Odgovori