Sušenje i Čuvanje gljiva

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Odgovori
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Sušenje i Čuvanje gljiva

Post Postao/la Wolfshade »

Mislim da proljetno sunce vrlo dobro odradi posao.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Sušenje i Čuvanje gljiva

Post Postao/la HypnoToad »

Da, sunce odlično odradi posao. Ako je taj posao potpuna destrukcija psilocina. ;)
Ali ozbiljno, nemojte sušit na suncu, grijalica do ~50 stupnjeva je najbolja. Nebi bilo dobro da se suše duže od 5 dana. Nakon mjesec dana na zraku već osjetno gube na snazi.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Sušenje i Čuvanje gljiva

Post Postao/la wizard.hannah »

dr.manijak je napisao/la:Ma bre koja filozofija, ja ne znam zasto se toliko opterecuju oko gluposti.
Ja moje stavim u kutiju i za par dana budu suve (ne skroz) onda malo stavim 1-2 dana na sto.
I pucaju kao kreker, i jake su ko djavo, uopste ne gube na jacini, barem ne da se oseti.
Susi kako hoces, samo nemoj na bas neku veliku temperaturu.

Tebi su iste suhe :mushroom: jednako kao i svježe ubrane :mushroom: ? Meni nikako nisu! Prvo više suhih treba drugo nedostaje im onaj MDA empatogeni efekt koje svježe tek ubrane :mushroom: imaju....zar ne vidiš?-nisi osjetio razliku? ;) :questionn:
HypnoToad je napisao/la:Da, sunce odlično odradi posao. Ako je taj posao potpuna destrukcija psilocina. ;)
Ali ozbiljno, nemojte sušit na suncu, grijalica do ~50 stupnjeva je najbolja. Nebi bilo dobro da se suše duže od 5 dana. Nakon mjesec dana na zraku već osjetno gube na snazi.

SLAŽEM SE SA TOBOM BRATE! SUHE NISU KAO SVJEŽE...A POKRAJ TOGA PREDUGO ILI PREJAKO OSUŠENE POKRAJ SVEGA SU PAK JOŠ SLABIJE! SORRY NA CAPS LOCK-U. ;)
Zadnja izmjena: Red, dana/u 07.04.2011, 07:02, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: po ne znam koji put te molim da editiras svoj post i ne redas jedan za drugim u razmaku od min. hvala!
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Sušenje i Čuvanje gljiva

Post Postao/la dr.manijak »

wizard.hannah je napisao/la:
HypnoToad je napisao/la:Da, sunce odlično odradi posao. Ako je taj posao potpuna destrukcija psilocina. ;)
Ali ozbiljno, nemojte sušit na suncu, grijalica do ~50 stupnjeva je najbolja. Nebi bilo dobro da se suše duže od 5 dana. Nakon mjesec dana na zraku već osjetno gube na snazi.

SLAŽEM SE SA TOBOM BRATE! SUHE NISU KAO SVJEŽE...A POKRAJ TOGA PREDUGO ILI PREJAKO OSUŠENE POKRAJ SVEGA SU PAK JOŠ SLABIJE! SORRY NA CAPS LOCK-U. ;)
Ne znam za vas, ali su meni bolje i jace osusene od svezih. :delicious:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Sušenje i Čuvanje gljiva

Post Postao/la wizard.hannah »

dr.manijak je napisao/la:
wizard.hannah je napisao/la:
HypnoToad je napisao/la:Da, sunce odlično odradi posao. Ako je taj posao potpuna destrukcija psilocina. ;)
Ali ozbiljno, nemojte sušit na suncu, grijalica do ~50 stupnjeva je najbolja. Nebi bilo dobro da se suše duže od 5 dana. Nakon mjesec dana na zraku već osjetno gube na snazi.

SLAŽEM SE SA TOBOM BRATE! SUHE NISU KAO SVJEŽE...A POKRAJ TOGA PREDUGO ILI PREJAKO OSUŠENE POKRAJ SVEGA SU PAK JOŠ SLABIJE! SORRY NA CAPS LOCK-U. ;)
Ne znam za vas, ali su meni bolje i jace osusene od svezih. :delicious:

UBI ME!!!!....prvi si čovjek koji voli suhe...daj mi par primjera zašto? Moguće da imaš argumente...jer ako ih imaš želim ih čuti! Pa rađe bum sušil onda!
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Sušenje i Čuvanje gljiva

Post Postao/la dr.manijak »

Zato sto nemaju jak ukus kad su suve kao kad su sveze!
I ne moras da pojedes 25 grama nego 2.5
Pod tri je to sto kada su skroz suve, stavim ih na rende i iseckam ih budu kao PRAH kao brasno, pomesam sa cokoladom i udri, nit ima ukusa nit se mucis da zvaces ?(rekao sam ne svidja mi se ukus)

I ne znam ja koja su to naucna ispitivanja koliko procenata psilocibina gubi kad se osusi, ali meni su jace i bolje suve.
Jer sam jeo i suve i sveze.

A kad ih iseckas na toliko sitne delice odmah se rastvore u tebi i daju ti maksimum jacine, a pecurku svezu nikada ne mozes da tako sitno iseces.
Ovako te sve od jednom pukne, a ne onako dok se rastalozi ovo ono.

Suve suve i suve za mene.
Mada su lepe i sveze kad se umacu u topljenu cokoladu. :delicious: Ali ne tako jake kao suve.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Sušenje i Čuvanje gljiva

Post Postao/la Malbasha »

dr.manijak je napisao/la:pecurku svezu nikada ne mozes da tako sitno iseces.
Ovako te sve od jednom pukne, a ne onako dok se rastalozi ovo ono.
za taj posao postoje zubi :ymdevil:
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Sušenje i Čuvanje gljiva

Post Postao/la dr.manijak »

Aaaa ne u mom slucaju, imaju mi ukus na uzeglu mast, ne bih mogao da ih jedem ponovo sveze.
A pored toga imaju jak miris na substrat, kao da jedem vermikulit, a jos kad bih jeo sveze ove na konjskom izmetu, mogu zamislim ocaravajuci ukus. :delicious: :))
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Sušenje i Čuvanje gljiva

Post Postao/la HypnoToad »

Da, to je stvarno prava gljiva, ima odvratan okus i moraš je progutat punu šaku! :rolleyes:
Za razliku od Panaeolusa koji imaju odličan okus i treba ti otprilike 0.5 grama za jak trip.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Sušenje i Čuvanje gljiva

Post Postao/la dr.manijak »

HypnoToad je napisao/la:Da, to je stvarno prava gljiva, ima odvratan okus i moraš je progutat punu šaku! :rolleyes:
Za razliku od Panaeolusa koji imaju odličan okus i treba ti otprilike 0.5 grama za jak trip.


E moram da pokusam njih da gajim, ali moram.

0.5gr sveze ili osuseno jedna doza?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Odgovori