Kontaminacije

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la kontaminacija »

čekaj, a to nevalja kad su spojene :S

ups. čini mi se da je tako i sa mojima :(
Punxerklc

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Punxerklc »

Nebih znao, reko mi Hypno da proklijaju za oko 5 dana na sobnoj temperaturi i da ih se treba držati u frižideru. Ja svoje naravno nisam i sad tjedan dana kasnije su mi takve.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la HypnoToad »

A nije to dobro, ne... Neznam stvarno, možda bi mogle bit dobre par dana nakon germinacije, znat ćeš samo ako probaš, obično ljudi kažu jednostavno baci to kad netko ima takve šprice.
A šteta, nisi trebao odmah sve napravit, trebao si pustit na printu, al dobro, šta sad, znaš za drugi put.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Red »

mislim da nije bas pozeljno otvarat print, pa ga zatvarat pa ga opet otvarat i naknadno raditi sa njim. sve odjednom i u frizider. ili bolje pustiti print dok ga ne planiras iskoristiti, a ne da se sprice vucaraju naokolo...

na greskama se uci, i svi smo to prosli. i neka je tako, jer drugi put znas kako ces pametnije :D sve je to dio igre... pokusaji i promasaji do rezultata.

prije nego bacis te spore, probaj koju teglu da vidis jel ima nade. ako se nista ne desi, sretno u drugom pokusaju.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la kontaminacija »

ma imam ja tih spora u frižideru i ovdje i ondje .... jedne su mi u vratiam od frižidera i zadnji put sam vidio kako su se malo grupirale... pa mi bilo sumljivo. roknuo samm ih u staklenke i baš te staklenke se extremno sporo razvijaju .. već par tjedana moožda 10 % zrnja se koloniziralo..........

sad kad ste mi rekli da nije dobro išao sam vidjeti ovdje ove jedne što imam u sobi u vrećici od nekih ljekova na poolici gdje stoje knjige... i da imao sam što za vidjeti... nešto bijelo unutra sranje obično :(

isto mi se dogodilo i s ostatkom vode koju sam mislio sačuvati...
samo mi je čudno jel je sve bilo u mraku i ne na nekoj temperaturi... en većoj od MAX MAX 25,,, no čini se da im je to bilo dovoljno :)

haaaaaah šta sad,,, učimo se najskuplje na vlasittim greškama :)
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Wet spots

Post Postao/la CAM »

Koji vrag nastaju wet spotsi u tegli steriliziranoj u pc-u , izašle su idealne prekrasne...razvija se micelij dolje ali gore nakon 5 dana stvori se odjednom wet spot layer, nadam se da neće ići u primordial soup i da će savladati to....

Ali nema jednostavno objašnjenja... može biti ili:

a) miceliji je već se establirao u donjem dijelu tegle izbacio vlažnost koja je transpirirala gore
b)sve kao gore samo bez micelija ( i da podloga na kojoj stoje je topla)


ne i ne smrdi , nit ima kontaminacija, ali ne bih volio to promućkat jer donja polovica tegle je prekrasna...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Wet spots

Post Postao/la HypnoToad »

Čekaj, kažeš ne smrdi i nema kontaminacija, kako onda znaš da je wet spot? Kako to izgleda? I obično se bakterije stvore na dnu, tako da mi je i to čudno. Razlog je obično il pre visoka temperatura, il loša sterilizacija, a kažeš da je u pcu tako da nije to. Kolka ti je temperatura?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Red »

slika bi bila najbolja, da vidimo tocno o cemu se radi.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Punxerklc

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Punxerklc »

Ništa, ode meni i druga tegla.... :(

Za razliku od prve u kojoj je bila crna plijesan, u ovoj se pojavila neka zelenkasto-plava. Neznam stvarno otkud tolike plijesni sumnjam da je stvar u sterilizaciji mislim da sam sa samim špricama zeznuo stvar drugo ne vjerujem....
Ah, na greškama se uči. Pokušat ću opet imam cijelo ljeto ;)
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la mr. gljiva »

Kad stvari krenu u potpuno drugom smjeru =))

slika
skuliran do jajc :thumbsup:
Odgovori