Kontaminacije

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
Leo montes
rank3
Postovi: 70
Pridružen/a: 03.11.2010, 10:39
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 20 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Leo montes »

Boze mili, ovo lici kao da si slag silovao 2 nedjelje :blinkk: :blinkk:

Moram priznat da jos nisam vidio ovakav micelij , mozebitno da niti nije micelij... bar ne onaj koji ocekujes...

Najbolje sacekaj da ti g. HypnoToad da misljenje... al ja bi rekao da je ovo propalo odavno :-?
Nature will persist without us. Will we without her?
Yoko
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 04.12.2012, 17:22

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Yoko »

Jako chudno,bash sam pretrazhio internet uzduzh i popreko,i najslichnije mi je cobweb kontaminacija,ali nije bash ni to,zato sho se ne menja boja,niti bilo sha..:/ A micelija jeste 100% ta koja mi treba,iz istis shpriceva/sa istog printa je sve doshlo... I kazhem,prvi put mi je sve radilo odlichno,a sad odjednom,upravo to shto kazhesh,kao da sam shlagom zasuo..:D Malo mi zhao...
psylocke
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 02.12.2011, 13:08

Kontaminacije

Post Postao/la psylocke »

Da li je iko pokušao spasiti kejkove od wet spota? Micelija je potpuno razvijena, i imala sam iskustva da pojede kontaminaciju kada je jaka. E sad, kontaminirane su mi sve čaše golden teacher (na brown rice) i sumljam da je do šprica, jer drugar kaže da nije baš sve vreme stajao u frižideru, a ja sam radila kao i ranije sve, i pre toga mi je uspevalo sa mexicanama, i "zasad" posle toga koh samui se razvija bez problema.. Ja imam ideju da prilikom potapanja dodam hidrogen peroksid, imam ga jačine 3% 15% i 30%. Ili da direktno kejkove tretiram hidrogenom? Šta vi mislite ima li nade? Žao mi da bacim 10čaša..
Inače hvala na svim super informacijama, sjajni ste! Love and light! :mushh:
Avatar
Kimera
rank4
Postovi: 104
Pridružen/a: 17.04.2012, 19:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Kimera »

Neznam ali kad bih uočio west pot uvjek bih sve bcio i počeo ponovno. Mislim da hidrigen preko 3% nema smisla upotrebljavat.
slika
psylocke
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 02.12.2011, 13:08

Re: Kontaminacije

Post Postao/la psylocke »

Kimera je napisao/la:Neznam ali kad bih uočio west pot uvjek bih sve bcio i počeo ponovno. Mislim da hidrigen preko 3% nema smisla upotrebljavat.
Da, ali meni se wet spot javio kad se micelija već skroz razvila, a uvek sam (više od 5 puta sigurno) kad se tako desi, ostavila i micelija pojede kontaminaciju i cvetanje prođe normalno bez deformacija. Jako su sitne tačkice i ne smrde kejkovi.. Samo sam dve čaše letos bacila jer se kontaminacija razvila na početku i smrdelo je. Hidrogen od 3% ne utiče na bakteriju wet spot, zato sam navela jačine..
Hvala na odgovoru :) Da li još neko ima neko mišljenje?
Avatar
Luka
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 16.12.2012, 11:09

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Luka »

meni tegla jako smrdi po alkoholu, ali nevidim nikakve kontaminacije samo micelium.
neznam sta da radim, jel to moze proc ili moram poceti ponovo
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la shroomko »

Koliko treba dugo kuhati kontaminirane staklenke u ekspres loncu?
Kad ih pripremam kuham ih sat i pol, ali čini mi se da bi ovdje možda i pola sata bilo dosta?
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la 314 »

@luka

to slobodno baci i nemoj otvarati. razvile su se bakterije koje za razliku od plijesni ne vidiš, ali ih bome možeš namirisati.....dakle micelij koji se kolonizira u tegli ima blagi miris po raži + malo arome po gljivama....
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la sometimes »

@luka

jedino sta mozes pokusati je da sastruzes gornji sloj u staklenkama (skini jedan centimetar)i vidis kako onda mirisi......, meni je tako zadnja dva puta kad bi otvorio mirisalo dosta cudno, uglavnom po nicemu, ali kad bi sastrugao jedno centimetar sa vrha, po cijeloj povrsini, bi zamirisalo konacno po gljivama i zrnju.....

jedino to mozda ti moze pomoc prije nego bacis sve....

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Morpheus »

Prvi uzgoj polako odlazi u ku**c. Zasto?
Zbog Wet Spota je*enog!
Sat vremena sam sterilisao zrnje i sve super. Juce krene micelijum u sve 4 tegle i danas bum. Jedna bazdi, slepljena skroz, na drugoj sad opet taj kao kondenz sto izgleda, te tackice vodene -.-
Ocajaaaaaan sam :(
Nista, sad verovatno kolaci su sledeca opcija za drugi put ako od ove ture bas nista ne prezivi. A, ne znam da li ce. Ova tegla sto je otisla u njoj je najmanje krenuo micelijum, u drugoj ima jako malo. Ova koja je najbolje krenula nema nikakvih znakova kontaminacijem ali to je nemoguce, zar ne? Jer je sve iz iste kese zrnja?

Damn.
Ne mogu vam opisem. Jer 5 dana trebalo da krene bilo sta, ja vec digao ruke. I kad video krenuo micelijum skakao ko idiot po kuci, odusevio se potpuno, kad ono dan kasnije... 'Oces, 'oces. :(
Odgovori