Kontaminacije

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
Kimera
rank4
Postovi: 104
Pridružen/a: 17.04.2012, 19:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Kimera »

Da, kontaminacija se širi brže od mice. U početku je pljesan izgledao slično micu, bijele boje ali nekako prozirnije tj. rjeđe, kasnije je prešlo u sivu boju pa sve tamnije.
Otpisao sam ovu teglu odavno, ne bi je inače otvarao, samo je držim iz znatiželje da vidim kako će sve to na kraju izgledati :-B
slika
cuntess
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 10.10.2011, 12:52

Re: Kontaminacije

Post Postao/la cuntess »

Avatar
Clipssy
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 30.04.2012, 11:55
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Clipssy »

Ne bih da lupam, al mislim da je to metabolit. Najcesce se pojavljuje kod overcolonizacije, dakle miceliju je tesno i pocinje da stari. Ali, takodje se to zuto pojavljuje kada se micelujum bori protiv neke kontaminacije i onda luci taj zuti secret kao rezultat tog fajta. Uzmi porodi to.
Introduce a little anarchy, upset the established order and everything becomes chaos
Avatar
Kimera
rank4
Postovi: 104
Pridružen/a: 17.04.2012, 19:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Kimera »

Mislim da Clipssy ima pravo. Miceli se vjerojatno borio sa nekom bakterijom na ovim visokim temperaturama i počeo lučiti metabolite. Slobodno kreni u sljedeću fazu. :mushroom:
slika
Avatar
carbon
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 07.09.2012, 18:24

Re: Kontaminacije

Post Postao/la carbon »

i meni se pojavilo ovo zuto, mislio sam da bacim tegle, ali ako kazete da je sve ok onda neka stoje jos malo pa da vadim :winkk:
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Zgubidan »

Pozdrav!
Pitanjce: Imam wet spot... Jel mogu sve to bacit, oprat tegle wc sanitarom il sl. i ponovo ih iskoristit? Il da i tegle jednostavno bacam (doslovno sve tegle koje imam u kući:))?
Heh, bila mi temp na 34 stupnja... (blond) Kad ti mačketina razbije dva termometra..
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Red »

ne treba bacati tegle, opereš ih i sačuvaš za drugu turu. Sterilizirat će se kod kuhanja...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Paranoia
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 25.11.2012, 21:14

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Paranoia »

Pozdrav svima, molio bih vas za pomoć. Jeli ovo kontaminacija? Korišten je express lonac i glovebox kartonski. Podloga je PDA, ovo žućkasto se pojavilo drugi dan nakon prebacivanja, temp je 25c. Micelij raste normalno preko toga. Ako je zaraženo postoji li mogućnost pranja i sterilizacije zdjelice ili je za otpad?
Privitak/ci
25.11.12 temp 24-25 c moguća kont.JPG
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Red »

Steriliziraj posudice, ne treba ih bacati. kao ni tegle, staklo vrijedi sačuvati, poklopci su zeznuti kada krenu hrđati.

jel kontaminacija nemam pojma, nisam radila neću govoriti ništa :)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Leo montes
rank3
Postovi: 70
Pridružen/a: 03.11.2010, 10:39
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 20 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Leo montes »

Evo moje prve kontaminacije , u 20-om danu inkubacije.
Mislim da je naknadno prošla kroz vatu, prilikom manipulacije sa teglom , u svakom slucaju fora izgleda, al nije mi baš uljepšala dan :/

Ovo je zelena plijesan right ?

slika
Nature will persist without us. Will we without her?
Odgovori