Koliko cesto konzumirati gljive?

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la Chegi »

Ovih dana mi se mota po glavi kako sam pre par godina bas ovde na forumu procitao kako gljive ne bi trebalo uzimati preko 4 puta godisnje. Mene zanima koliko vi cesto uzimate gljive, koliko(koj level tripa), jel primetio neko neke lose posledice ili zna iz necijeg iskustva za lose posledice usled cestog uzimanja PC?
Ja sam pre neki dan po prvi put probao PC i imao sam neki blagi level 3 trip, recimo nesto izmedju 2 i 3. Problem je sto mi je toliko lagano to leglo da ne mogu da shvatim razlog zasto se preporucuje da se konzumira maksimum 4, 5 puta godisnje. Da li se to mozda misli na 4 puta godisnje jaka doza ili sta? Koji su to razlozi zbog kojih se preporucuje 4 puta godisnje?
pssihijatrija
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 30.11.2014, 18:01
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la pssihijatrija »

Pozz, dobro pitanje , ja ih konzumiram cca 12-20 puta godisnje, i do sad nisam primjetila neke ''nuspojave'' ipak je to necural bajo moj , ali u tom sam svijetu tek 2 god , probala sam svasta i mogu ti rec da ni bizu nema ''nuspojava'' kao od hemije, i da otkako sam pocela konzumirat gljive hemiji nisam ni prismrdila , niti planiram vise ikad , hebo hem :D, volila bi cut iskustva ljudi koji su malo duze u :mushroom: :D
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la pecurko »

Ja ih koristim jedan do dva puta godišnje. A u zadnje vreme i ređe :thumbsup:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la Green Rat »

Ja sam ih prvi put probao pred nekih 5 il više godina. Prve 2-3 god. bi ih uzeo 5-6 puta godišnje, onda je prošla jedna godina da ih nisam uopče uzeo zbog jednog bad tripa a onda su me opet pozvale i sad ih koristim jednom godišnje. Evo baš je pred 10ak dana prošlo godinu dana od kad sam ih zadnji put jeo, mislim na neku veću količinu, ne mikrodoziranje.
Meni više nema smisla da ih konzumiram često, ponekad trebaju mjeseci da shvatim šta je neki događaj ili vizija u tripu trebala značit i treba vremena da se cijeli trip razjasni. Prije sam konzumirao sa više ljudi a sad ne želim sa više od dvoje pa i to vjerojatno ima veze sa tim koliko četo ih koristim. Najbitnije je možda to šta sam ih u početku uzimao samo radi zabave a nisam vidio koliko su zapravo močne, a kad sam shvatio koliko su močne počeo sam ih rijeđe konzumirat jer promjena boja, izobličenje stvari, smijanje itd. su samo nuspojave koje te odvlače od onog šta je bitno. Timothy Leary je u knjizi Psychedelic experience to jako dobro opisao i šteta šta nisam tu knjigu pročitao ranije jer bi mi dosta stvari koje su se izdešavale na nekim tripovima bile jasnije.
A šta se štetnosti tiće mislim da ti ništa nebi bilo ni da ih jedeš jednom mjesečno, pitanje je samo zašto ih netko želi konzumirat
pssihijatrija
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 30.11.2014, 18:01
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la pssihijatrija »

Green rat sta smatras mikrodoziranjem 1-2g? Koliko bi trebala pojest g odjednom za neki jaci trip, 5 (suhih glj ofc) ? :D Jos nesta , je li knjiga prevedena na Hj, nije da ne razumijem Eng, ali ne vjerujem da bi ju mogla u potpunosti shvatiti na Eng :)
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la Green Rat »

Mikrodoziranjem se smatraju male doze koje ne stvaraju vizualne halucinacije, znači 0.1g, imaš više o tome na forumu ako te zanima, Beyond je pisao o tome. Koliko bi trebala pojest zavisi o tebi, visini, težini a i svi smo drugačiji tako da će nekom od 2g bit dosta jak trip kao meni naprimjer, a nekom će od 5g bit isto kao meni od 2. Mislim da je dobro počet sa manjim dozama ako nemaš iskustva 1-2g pa pomalo povečavat dok ne nađeš koja količina ti najviše odgovara.

Ja sam imao sreće pa sam uspio nabavit tiskano izdanje :D a mislim da imaš ovdje za skinut pdf: http://www.scribd.com/doc/52580258/Psih ... tvo#scribd
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la Chegi »

Ne znam konkretno o dozi jer nemam vagicu, ali sinoc sam npr uzeo kolicinu za neki reklo bi se solidan level 3 trip, jos sam se upoznavao sa psihodelicima tj gljivama i par puta mi nagla promena muzike odvukla paznju,tek sam isprobavao kako da kontrolisem trip,kako da se udubim u odredjene stvari koje me zanimaju bez da gubim fokus zbog zvukova u prostoriji i svidja mi se kuda me trip vodio ali nazalost nisam imao dovoljno vremena da odem toliko daleko koliko bih mogao i zeleo da mi nije vecina veceri prosla u tom upoznavanju citavog novog nacina razmisljanja.
Sve u svemu,ja znam sta zelim i ocekujem od njih,simpaticno mi je da gledam boje zalaska sunca na zidu ali mi to nije cilj, za pocetak mi je cilj da se udubim u sebe(vise o tome cu u nekom trip threadu ovde cu samo ukratko da napisem sta ja zelim i ocekujem cisto da bi mozda mogao neki iskusan mozda koj savet da mi da) i shvatim kako te neke stvari iz tog neaktivnog,zakljucanog dela mozga koji proradi na gljivama funkcionisu(ili sta god da se fizicki desi u mozgu,razumete poentu:) ) kako bih mogao da steknem dovoljno iskustva da bih sledeci put mogao jos brze i dublje da odlutam u te nazovimo "misli"/"vizije",da vidim dokle tako mogu da odem, pa onda da pokusam da shvatim to sto vidim.
U smislu ne konzumiram gljive da bih slusao muziku,imao neke bezvezne halucinacije ili da bih se igrao sa flasom kole i mirisljivim stapicima nego konkretno da bih skapirao/"ucio" o zivotu,mozgu i slicnim stvarima jer me to oduvek privlacilo...
Moja poenta je da bih recimo ovih dana opet uzeo gljive i ako sam uzeo sinoc, i ako sam uzeo pre par veceri(dosta dosta dosta mala kolicina,tad sam samo testirao kako mala doza funkcionise) kako bih pokusao da se udubim u to gde sam stao i celo vece posvetio tome,a kada shvatim da sam dosta toga doziveo/video onda bih naravno napravio pauzu i razmisljao o tome bez gljiva...E sad,zanimaju me misljenja dosta iskusnijih i starijih o tome :D
Evo tek sad vidim da svi zapravo uzimate samo par puta godisnje gljive a sobzirom da uzgajate stalno gljive i da ste aktivni ovde po forumu mislio sam da ste ovisnici koji su stalno na njima :p
Nista,i dalje cekam dobrovoljce da se pridruze temi sa koliko je ok uzimati,kako i najbitnije sto me zapravo zanima je ZASTO "samo" toliko :)

Sto se knjige i komentara tice, zvuci mi kao da bih trebao da je procitam na vreme a ne da mi se da dajem 9$, videcu kako ce da ide na engleskom ali ne bi bilo lose ako neko slucajno ima neku besplatnu pdf ili bilo kog slicnog formata online prevedenu verziju :)

Edit: totalni offtopic ali nema veze:" the prepared person should be able, at the very beginning of his experience, to
move directly to a state of non-game ecstasy and deep revelation. But if you are not well prepared, or if
there is game distraction around you, you will find yourself dropping back."

Eto,bas o ovome sam pricao gore :D
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la shroomko »

Uzimaj koliko hoces samo znaj da mozes postati ovisan. Tolernacija ti je veca sljedecih 7 dana tako da moras pojesti puno vise za isti efekat ako ces uzeti odmah sutradan. Znaci bacas gljive. Ako ih placas to je katastrofa, ako ih sam uzgajas manje je vazno ali opet trosis dosta vise nego ako jedes umjereno.

Ja nisam uzeo mozda godinu dana jer ne uzgajam i nisam povezan. Kad sam uzgajao jeo sam dosta cesto. Promatrao bi senzacije u svom tijelu i to je rezultiralo velikim emocionalnim ciscenjem. (Promatranje senzacija u tijelu je temelj vipassane i mnogih drugih meditacija ukljucujuci body-scan meditaciju - to je zapadna psihologija ukrala vipassanu i promjenila samo ime).

Problem mi je bio sto bi mi svaki dan isplivavale te emocije na povrsinu nekako taman toliko koliko mogu ocistiti. A na gljivama mogu ocistiti puno vise pa bi mi i sutradan nekako isplivalo puno vise toga za ocistiti i osjecao bi se kao govno. Onda bi nekad opet uzeo nekad ne ali osjecao sam se kao da mi trebaju gljive da bi to ocistio.

Ne znam koliko sam dugo previso uzimao mozda 3-6 mjeseci 1 tjedno nekad i cesce nekad i rjede. Nemam sad neke posljedice a onda ne znam kako da opisem ali osjecao sam se kao da mi je previse. Kao da se mozak fizicki bori sa tim psilocibinom i osjecao sam se nekako malo izgubljeno, spaced out. To bi brzo proslo, najveci problem je bila ta psiholoska ovisnost.

Nije mi zao. Da se vratim u proslost opet bi uzimao cesto jer sam ocistio stvarno dosta sranja i bez gljiva bi to bilo puno mucnije i trajalo puno duze.

Tako da moja perspektiva je uzimaj koliko hoces, znaj da je povecana tolerancija 7 dana i budi svjestan koliko postajes ovisan.
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la Chegi »

Znaci jednom u 7 dana :)

Juce sam razmisljao i bas mi palo na pamet da bih mozda mogao da upadnem u psihicku ovisnost i ako nigde nisam citao o tome, sobzirom na to da sam CEO dan razmisljao da li da progutam gljive odmah ili uvece ili sutradan(samo da bih iz principa napravio 1 dan pauze)...Videcu sta cu,sacekacu da vidim sta kazu ostali iskusni forumasi :)
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la Green Rat »

Nisam znao da se na ovom linku šta sam prije stavio treba platit, ovdje se može besplatno skinut: http://bgd.8k.com/
U knjizi ćeš sigurno nać odgovore na temu za koju si rekao da te zanima.

Meni bi svakih 7 dana bilo prečesto, ali ne znači da je to i za tebe prečesto. Moje mišljenje je da je bolje rijeđe ali kvalitetno tripovat. Na manjim dozama (1-2g) imaš kontrolu i možeš istraživat a na večoj dozi nestaješ ti kao osoba, kao ego i to je za mene najinteresantniji trip, kad ne postojiš više kao pojedinac nego ti postaješ sve. To se nemože opisat riječima, možeš samo osjetit. Naravno sve to možeš na manjim dozama ali je teže. Kad se meni prvi put dogodilo gubljenje ega nisam imao pojma šta mi se događa i bio mi je to najgori bad trip jer sam se bojao, sad kad znam šta je to sigurno nebi bio bad trip nego baš ono šta se treba dogodit :)
Odgovori