Koliko cesto konzumirati gljive?

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la Chegi »

U sustini posle nekog vremena dok sam tripovao prihvatio sam gljive skroz i kad mi se god u glavi odvijalo nesto cudno samo sam kroz glavu provlacio misli kako se prepustam gljivama da mi pokazu sta god hoce,cak i ako deluje "strasno"(ne znam kako da se izrazim) da ne treba da se plasim jer mozda bas u tom "strasnom" tripu koji bi me uspanicio i od kog bih pokusao da pobegnem ili sta god, lezi nesto bitno sto bi htele da mi pokazu...E sad, pitanje je da li cu na jacoj dozi uopste moci da provucem to kroz svoje misli ili cu biti totalno nemocan usled totalnog gubitka ega :-?

Ma trenutno bih ja uzimao i cesce od jednom nedeljno da se skroz uklopim i skontam taj da nazovemo "novi svet" ali cekam jos komentara(u sustini me zanima od iskusnijih ljudi koje mogu biti posledice cestog u zimanja, a i dalje me najvise zanima razlog zbog kog je velika vecina iskusnih rekla da ne treba uzimati preko par puta godinje)

Hvala na prevedenoj knjizi,namucih se na engleskom! :D
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la extranoize »

Ne bi trebalo prečesto jesti gljive, pogotovo ako je riječ o mladim ili introvertnim osobama jer kod njih može doći do udaljavanja od stvarnosti. Međutim, umjerena (ne prečesta) konzumacija takvim ljudima može pomoći u psihičkom, emocionalnom i socijalnom sazrijevanju. Najvažnije je da tripovi pokazuju rast razumijevanja tj. da se ista iskustva ne ponavljaju (i ne tumače na isti način) unedogled jer tada je riječ o regresiji u ono prošlo ili nestvarno, gdje ego moć gljiva koristi u narcisističke i hedonističke svrhe.

Prva faza zaljubljenosti u gljive i česte konzumacije ne bi trebala trajati predugo, to je kao u vezi - par se zaljubi i nerazdvojni su neko vrijeme, iako se ne poznaju temeljito i privlačnost je nagonska. Kako vrijeme prolazi, oni sve bolje upoznaju jedno drugo, a poznavajući se postaju jedno u drugom prisutni bez tolike potrebe za fizičkim druženjem. To se često smatra hlađenjem ili udaljavanjem, ali bolje je na to gledati kao sazrijevanje.

Tijekom naše šestogodišnje veze, mi (gljive i ja) se nismo družili više od 4 puta godišnje, prosječno 2-3 puta. Razlozi su praktične naravi što znači da, zbog svog perfekcionizma oko rituala, nisam imao vremena za više puta, ali ni želje niti potrebe. Jedno iskustvo me ispuni energijom i motivacijom za nekoliko mjeseci.
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la shroomko »

Chegi je napisao/la:Znaci jednom u 7 dana :)
Nije da ja preporucam da se jede jednom tjedno. Idealno bi bilo svakih mjesec do svaka 3 mjeseca ili cak 6 mjeseci, zavisi kako se osjecas.

Jedino kazem da nije neki bed ako imas fazu u kojoj jedes i puno cesce ako ta faza ne traje predugo.
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la Chegi »

shroomko je napisao/la:
Chegi je napisao/la:Znaci jednom u 7 dana :)
Nije da ja preporucam da se jede jednom tjedno. Idealno bi bilo svakih mjesec do svaka 3 mjeseca ili cak 6 mjeseci, zavisi kako se osjecas.

Jedino kazem da nije neki bed ako imas fazu u kojoj jedes i puno cesce ako ta faza ne traje predugo.

Mene zanima koji je bed ako traje predugo, svi spominju da ne treba konzumirati gljive precesto ali jos nigde nisam video ni jedan razlog zasto se tako prica(osim zbog tolerancije),a voleo bih da cujem bar nekoliko razloga. :)
Avatar
Gangrelito
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 04.11.2012, 13:22
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la Gangrelito »

Evo ja npr gljive jedem od 2008. Za to vreme (dakle 7 godina) jeo sam ih tačno 9 puta, od čega me dva puta nisu radile jer su propale (loše su bile čuvane), a jednom me nisu radile zbog povećane tolerancije koju je neko gore pomenuo (jeo sam ih dva puta u 7 dana na nekom festivalu i drugi put me nisu ni pipnule).

Moja normalna doza je 2,5g suvih, a hardcore doza je 3,5g. Prvi put kad sam radio, uzeo sam 3,5g. O tom tripu sam razmišljao narednih godinu i po dana.

Zadnji put sam ih jeo prošlog leta. Jednostavno, nije mi se od tada namestila fina situacija za to.

Moj ti je savet da prvo nabaviš vagicu i da nađeš sebi meru. Takođe, mislim da svako ko voli gljive treba bar jednom u životu da pojede svoju hardcore dozu. Da vidi i tu stranu. Gljive nisu vikend-zezalica... ;)
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la wonaabi »

Chegi je napisao/la:nisam video ni jedan razlog zasto se tako prica(osim zbog tolerancije),a voleo bih da cujem bar nekoliko razloga. :)
extranoize ti baca bisere a ti glumiš svinju :p
ja nazalost nemam bisera da ti bacim, nit imam odgovre ili razloge al zato imam jedno pitanje za tebe.
koji je smisao izmjenjenog stanja svijesti ako ono vise nije izmjenjeno?(tražimo neki drugi razlog osim tolerancije pa sam hipotetski uzeo u obzir da imaš neograničene količine psilocibina i da svaki dan povećavaš porciju za duplo...i došao do pitanja)
recite ne yogi, kao drogi!
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la shroomko »

Chegi je napisao/la:Mene zanima koji je bed ako traje predugo, svi spominju da ne treba konzumirati gljive precesto ali jos nigde nisam video ni jedan razlog zasto se tako prica(osim zbog tolerancije),a voleo bih da cujem bar nekoliko razloga. :)
Procitaj moj prvi post ovdje jos jednom. Razlozi su psiholoska ovisnost i taj neki osjecaj "spaced out" ne znam kako ga bolje opisati, kao da na neki nacin ne znas di si. Sjedim u sobi a osjecam se kao da sam u nekom drugom svijetu.

Mozda jednom dvaput imao sam i neki osjecaj da mi se neuroni napinju. Da sam duze nastavio s time mozda bi otkrio jos razloga. Drago mi je sto nisam. ;)
Avatar
Klaypex Delusion
rank5
Postovi: 186
Pridružen/a: 16.06.2013, 12:08
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 33 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la Klaypex Delusion »

Što se tiće gljiva ne možeš postati, baš direktno, ovisan ako imaš i malo inteligencije. Ako ih uzimaš jaaako često tj. svakih 7 dana. Dođeš do one razine kada ti svaki put treba više i više da bi dobio izvukao neki jadni trip. Jednostavno se ne isplati.

Kada se tijelo očisti od Psilocybin-a/Psilicin-a, koji ostaje poduže u tijelu [mislim da je oko mj. dana da potpuno nestane] onda možeš ponovo.
Moje neko generalno pravilo je svakih 2 do 2.5 mj. Za sada tako radim več dosta godina. Naravno bilo je i razmaka oko 5-6 mj kada nisam jer trip koji sam imao me znao jaaako dodirnuti i onda budem dosta vremena u tom stanju impresiornosti koji mi je odličan i daje neku razinu zadovoljstva :lovee:

Svi mi koji uzimamo gljive znao trenutke koje ne možeš opisati niti samome sebi, a niti drugima. Danima govoriš sam sebi: WTF, di sam bio i što sam tamo radio !? =)
Kad je nešto dobro, ne pokušavati forsirati ponovo. Uživaj u trenutcima koje su se dogodile. Dobro će biti opet, a forsiranjem možeš samo napraviti žešče sranje.
"Since that day, I haven't been the same" :mushroom:
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la Chegi »

wonaabi je napisao/la:
Chegi je napisao/la:nisam video ni jedan razlog zasto se tako prica(osim zbog tolerancije),a voleo bih da cujem bar nekoliko razloga. :)
extranoize ti baca bisere a ti glumiš svinju :p
ja nazalost nemam bisera da ti bacim, nit imam odgovre ili razloge al zato imam jedno pitanje za tebe.
koji je smisao izmjenjenog stanja svijesti ako ono vise nije izmjenjeno?(tražimo neki drugi razlog osim tolerancije pa sam hipotetski uzeo u obzir da imaš neograničene količine psilocibina i da svaki dan povećavaš porciju za duplo...i došao do pitanja)
Sto se extranoize-a tice ostavio je covek odlican komentar :thumbsup:
Jedino u sustini sto ja vidim kao bed je to sto iskrivis sliku o realnosti usled previse vremena utrosenog na tripovanje ali to je u glavnom tako sa svakim narkotikom s tim sto verujem da je sa psihodelicima za nijansu gora situacija. Mene zanima da li postoji jos neki razlog,pogotovo u zdravstvenom smislu,tipa slabije pamcenje,mozda pojava neke od psihickih bolesti,problemi sa jetrom i sta ti ja znam sta...

@shroomko znam za to,cak sam i doziveo nakon ovog malo jaceg tripa na gljivama da danima sedim i sav sam nekako "zbunjen",zamisljen, ne znam sta bih radio,nista mi se ne radi (osim sto bih pojeo opet koju gjlivu) pa sam odlucio da namerno napravim malu pauzu dok mi ne prodje taj "trip" da ne znam sta mi se radi jer mi nije u planu da postanem zavistan u startu :)
U sustini verujem da je bas situacija ovakva kako je extranoize napisao,sada bih uzimao gljive svaki dan cisto jer mi je sve to novo, posle par puta kada se "upoznam" sa gljivama verujem da cu se smiriti i da necu imati potrebu da ih sto pre uzmem ponovo...

Da se nadovezem na ovo gore sto sam rekao da me zanimaju zdravstvene posledice, to mi je palo na pamet jer mi se cini kao da mi se nesto memorija pomutila(poremetila,ne znam kako da se izrazim), pozaboravljao sam par stvari o kojima sam pricao/razmisljao maltene svaki dan pa mi je to malo cudno i sumnjivo :-?
Obraticu paznju kada uzmem jos par puta gljive da li mi je sve ok sa memorijom ili imam osecaj da "zaglupljujem", sobzirom da nista nisam o tome nasao na internetu verujem da je samo neki placebo efekat ili sam jednostavno spontano zaboravio te stvari ali jedini razlog koji mi pada na pamet je konzumiranje gljiva jer je ipak to jedina neobicna stvar koju sam uradio u poslednje vreme :D
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la shroomko »

Iz mog iskustva nema nista lose da prodjes kroz fazu kad vise uzimas gljive. Samo se pazi psiholoske ovisnosti.
Odgovori