Koliko cesto konzumirati gljive?

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Osiris Hermes
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 03.10.2014, 12:13
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la Osiris Hermes »

Svaki šaman, tojest učenik koji je na tom putu, mora proči kroz jedan period intenzivnog treninga i pripreme, u toku koga če se suočiti sa sopstvenim ubedjenjima, verovanjima i zabludama, ukratko zameniti stari model stvarnosti novim. Takav mentalni proces dekonstrukcije i rekonstrukcije realnosti nije uopste banalan ni za zajebanciju, jer ucenik kroz njega skida masku i upoznaje svoje pravo lice. Potrebna je maksimalna fokusiranost,disciplina, istrajnost, i pre svega čisto srce, jer čovek neiskrenih namera moze pogrešno protumačiti poruku koja mu se ukazuje i provesti ostatak ovozemaljskog života kao zarobljenik sopstvenih strahova. Onaj ko je iskren i predodređen če uspeti da dostigne nivo ljudskog razvoja gde če biti nagrađen spoznajom besmrtnosti ljudske duše i ispravnošču svojih akcija. Jedna od otežavajučih okolnosti, koja je tu da bi igra bila zanimljivija, je to da je učenik u isto vreme sam sebi učitelj. Tako da ako čuje poziv da krene mora ga sam prepoznati i zakoračiti u nepoznato.
Osiris Hermes
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 03.10.2014, 12:13
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la Osiris Hermes »

Oprostite što nisam objasnio na šta mislim pod intenzivnim treningom, pisao sam post na wc-u, pa sam bio u žurbi.
Naime, kako je Bruce Lamb opisao u svojoj knjizi Wizzard of the Upper Amazon, glavni junak Manuel Cordova Rios je za vreme svoje inicijacije prošao advanced level trening koji se sastojao od serije od 4 prakticne ayahuasca seanse, po jedna svakog osmog dana, posle koga bi dolazio isto toliko dugačak period pauze ili teorijske nastave od 32 dana, i ceo taj ciklus se ponavljao tri puta.
Avatar
Homunculus
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 06.05.2013, 09:27
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 38 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la Homunculus »

Po meni postoji jos jedna negativna posledica cestog konzumiranja gljiva a to je "gubitak magicnosti". Svega mozemo da se zasitimo ako nam je precesto dostupno...Mada je sve ipak individualno i subjektivno mislim da je precesto uzimanje gljiva zloupotreba i da treba da budemi zahvalni na svakom tripu i iskustvu na gljivama a ne da jedemo cesto i puno samo da bismo "se uradili". Postoje druge droge sa kojima to moze brze i lakse da se postigne...
“Stop consuming images and start producing them.”
Terence McKenna
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la cof »

Evo da se ukljucim,
Jesenas sam poceo grow, sad ima plodova i vec nekoliko puta sam jeo svjeze, jednom sam radio "pokus" i jeo 3 dana za redom po 1-3g suhih i vec drugi dan nije isto, ali je nekako ugodno i lakse za kontrolirati pa je cak i ok, ali 3. dan je bio totalni promasaj, nista ni slicno kao prvi dan, nekako bezveze, to mi je bilo jasno vec nakon sat vremena "tripa". Nisam primjetio nikakve znacajnije posljedice na psihofizicko zdravlje. Tolerancija na psilocibin je stvarno izrazena, i po mojim saznanjima traje oko 7 dana tako da nekome tko nema fakat jaku zelju i dobre razloge ne preporucujem gljive cesce od 1put tjedno.
Osobno mislim da je najbolje 2-3 puta godisnje, ali ne vidim neko zlo u cescem jedenju osim sto onda vecinom nema nekih duhovnih benefita i dubljih emocija itd dakle po nekima bacanje gljiva ali eto, svakom svoje.
Eto to je moje neko iskustvo. A moje misljenje je da za kvalitetan trip covjek fizicki nema vremena vise od par puta godisnje.
Ako jedem jako puno puta godisnje opet ce samo neki tripovi biti prava stvar, dakle sve ostalo je po mom misljenju gubitak vremena. Pojedes gljivu treci dan i ko da i nisi, samo na momente lete misli i ne mozes se skoncentrirat ni na film, ni na muziku, ni na nista, sve je dosadno a za nesto korisno objektivno nisi u stanju (voznja auta, ucenje, bilo kakav zahtjevniji rad) tako da pretjerivanje samo po sebi nema smisla, al eto, zanimalo me pa sam probao da vidimo sta ce bit :).
Lijep pozdrav
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la cof »

I taj termin zloupotreba... Nekako ne pogadja u srz problema. Npr nije sad john doe ucinio zlo sebi/gljivama ako forsira jedenje gljiva. Jednostavno nece dobit zeljeni efekt i bok, no harm in that.
Mozemo pricati o terminu zloupotreba ako postoje direktne stetne psihofizicke posljedice za osobu/okolinu.
Pritom mislim na objektivne posljedice, funkcionalnost pojedinca u drustvu i fizicko zdravlje a ne na neke specificne situacije subjektivnog karaktera koje imaju svoje uzroke ali ljudima je lakse sve prebaciti na pricu "droga je kriva". Gljive nemaju mjesta u takvim pricama i tu sam iskljuciv. Nisu nikom krive gljive za njegove probleme,karakterne mane,odluke i njihove posljedice. Pozz
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la cof »

Chegi je napisao/la:
shroomko je napisao/la:
Chegi je napisao/la:Znaci jednom u 7 dana :)
Nije da ja preporucam da se jede jednom tjedno. Idealno bi bilo svakih mjesec do svaka 3 mjeseca ili cak 6 mjeseci, zavisi kako se osjecas.

Jedino kazem da nije neki bed ako imas fazu u kojoj jedes i puno cesce ako ta faza ne traje predugo.

Mene zanima koji je bed ako traje predugo, svi spominju da ne treba konzumirati gljive precesto ali jos nigde nisam video ni jedan razlog zasto se tako prica(osim zbog tolerancije),a voleo bih da cujem bar nekoliko razloga. :)
Probaj pa ces vidjet zasto ne precesto. Tolerancija je sasvim dovoljan razlog. Jednostavno te ne uradi
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la Chegi »

Pravo da ti kazem i ako imam previse slobodnog vremena,ne uzimam ih tako cesto jer nikako ne mogu da obezbedim 6-8 kvalitetnih,slobodnih,odmornih sati sam sa sobom, a sebi sam to zadao kao uslov za gutanej gljiva...

Ma cudno mi je to za toleranciju jer sam ja prva 2 puta kada sam uzimao gljive uzeo u razmaku od 3-5 dana(ne secam se da li je 3 ili 5),prvi put mi je bio slab trip,drugi put mi je bio najbolji trip do sada... E sad, moguce je da mi se nije izgradila tolerancija jer sam taj prvi put uzeo poprilicno slabu dozu, a drugi put sam uzeo saku abortusa sa medom i evo dan danas mi je to bio najjaci trip i ako sam kasnije uzimao i po 2-2.2gr suvih sa po mesec+ dana razmakom.
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Koliko cesto konzumirati gljive?

Post Postao/la cof »

Ma to ovisi o puno toga ali tolerancija je najizrazenija. Nije svaka gljiva isto potentna iako su iz iste kutije. Mozes tripovat jako i 2 dana za redom, samo drugi dan moras pojest vise. E sad koliko... Individualno je. Treci dan vise nije to to (ja radio pa znam).
Ovo tvoje je super, uvjek biti odmoran, miran i imati vremena. Na takav nacin ne vjerujem da se moze dogoditi ista lose. Ja sam pojeo jos kad god sam htio tokom tripa. Najvise sto sam jeo je 1g pa 1g pa 2g sve kroz nekih 6 sati i trip je trajao skoro 10 sati razlicitim intenzitetom. Moj zakljucak je da zadnja 2 slabije osjetis nego prvih 1g. Al eto ne znam. Bio sam sam pa ne mogu prosuditi objektivnije
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
Odgovori