Mogučnost korištenja zeolita u uzgoju gljiva???

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mogučnost korištenja zeolita u uzgoju gljiva???

Post Postao/la HypnoToad »

WEEDetix je napisao/la:zeolit kristalni-klinoptilolit 1 kila inace kosta 2,70 lipa
Možeš li mi molim te reć gdje, ako nije tajna? Taj materijal mi se čini kao dosta dobar dodatak za kaktuse.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Mogučnost korištenja zeolita u uzgoju gljiva???

Post Postao/la antoniopavaroti »

evo sam našao neku adresu ..cjenu nisam vidio ali imaju vreće od 25 kg pa nebi trebalo biti skupo ...
Brzi kontakt

tel./fax: +385 1 6222 031
mob.: +385 91 1314 602
mob.: +385 91 5808 445
http://www.mineralpromet.hr
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Mogučnost korištenja zeolita u uzgoju gljiva???

Post Postao/la WEEDetix »

ja sam odlucio krupni stavit na dno boxa da odrzava vlagu a kad krene kejsanje u jedan cu kejs sa cocom ubacit saku zeolita pa cemo vidit oce li bit razlika u prirastu

i da hypo ultra je stvar za biljke opcenito znam za bar situacija gdje su ljudi prezivjeli s usjevima gadne vremenske nepogode suse i to a zahvaljujuci zeolitu su im prezivili nasadi a ljudi pokraj bez toga sve usahlo i nikakakvo zeolit u svojoj kristalnoj strukturi zadrzava vodu i nutrijente dok okolina ili biljka nemoze breuzet vodu ili nutrijente

meni osobno ga frend nabavlja i to preko ovih gore kaj je najgore vidim im po sjedistu firme hehehe :D oni imaju ovaj od dvajset kila vrecu i 2,70 je taj za bilje a 14 kuna je kila aktiviranog zeolita za ljude i zivotine (Aktivacija zeolita klinoptlolita postiže se specifičnim tehnološkim postupkom mikronizacije u čestice nano dimenzija, koje su u pravilu manje od stanica ljudskog organizma.)
slika
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Mogučnost korištenja zeolita u uzgoju gljiva???

Post Postao/la FARMER »

k
Zadnja izmjena: FARMER, dana/u 17.11.2014, 01:30, ukupno mijenjano 2 puta.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Mogučnost korištenja zeolita u uzgoju gljiva???

Post Postao/la Zgubidan »

Pozz. Gips zidarski ali prirodni. Trebalo bi pisat na pakiranju. Iako može se bez njega i ne preporuča se početnicima, čist ako nešto zajebeš da ne ostaneš demotiviran. Za hidrated lime iskreno prvi put čujem! A mislio sam da sam proštrumfao cijeli forum... Uglavnom, ja uzgajam 4 god bez toga.
Moja preporuka ti je vermikulit i kokosov treset, sve ostalo su nijanse.
Možeš u tom boxu uzgajat i gljive. Ako ga misliš bušit, buši sa strane, ne po dnu :) Nemam pojima kaj reć za pumpicu za zrak. Navodno na previše propuha ima puno abortusa. Pa probaj, ako ne puše prejako, može radit i non-stop. Nek ne puše direkt u gljive.
Uspješan prvi uzgoj želim!
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Mogučnost korištenja zeolita u uzgoju gljiva???

Post Postao/la Zgubidan »

Hidrated lime ti je vapno! To ne stavljaš u gljive, s tim krečiš zidove za dezinfekciju. Ne treba ti..
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mogučnost korištenja zeolita u uzgoju gljiva???

Post Postao/la HypnoToad »

Vapno se dodaje u dobro odmjerenim količinama u prirodni treset koji je jako kisel da mu digne pH. Treset je užasan materijal i ne preporučam ga nikome, najmanje početnicima. Na nekim stranim forumima je kejsing od treseta dogma i satru svakoga tko se samo usudi spomenuti da postoje druge opcije.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Mogučnost korištenja zeolita u uzgoju gljiva???

Post Postao/la Zgubidan »

Po čemu je užasan i koje su bolje opcije onda? Osim konjskog dreka kojeg nikako da nabavim? I kojem treba priprema o kojoj početnik obično ne razmišlja ili nije na vrijeme informiran. Ako usporedimo zemlju i treset, meni su na tresetu duplo veće gljive. Možeš reći da nije najbolji, ali nikako užasan.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mogučnost korištenja zeolita u uzgoju gljiva???

Post Postao/la HypnoToad »

Ne, ne, krivo si me shvatio, ti pričaš o kokosovom tresetu, coco coir, ja govorim baš o tresetu, peat na engleskom! Coco coir je fenomenalan, meni najbolji materijal i za gljive i za kaktuse i sve druge biljke.
Treset ti je gadan materijal, jako kisel, treba kompliciran proces pripreme, ima neko čudno svojstvo da kad je potpuno suh doslovno odbija vodu! Imao sam ga u nekim kaktusima, kod zalijevanja voda se skupi na površini i treba joj pola sata da prodre dublje! Jednostavno ga ne volim i izbjegavam u širokom luku. Gdje god se primjenjuje treset, kokosov treset ga može zamijeniti s puno boljim učinkom.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Mogučnost korištenja zeolita u uzgoju gljiva???

Post Postao/la FARMER »

k
Zadnja izmjena: FARMER, dana/u 17.11.2014, 01:28, ukupno mijenjano 1 put.
Odgovori