Kako izvršiti sterilizaciju Glove Boxa?

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
Homunculus
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 06.05.2013, 09:27
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 38 puta

Kako izvršiti sterilizaciju Glove Boxa?

Post Postao/la Homunculus »

Zdravo svima!

Muči me jedna početnicka dilema pa bih voleo da mi neka dobra duša odgovori :). Kako da na najbolji način sterilišem Glove Box? Ja sam mislio da potrpam sve što mi treba unutra pa da potom obrišem ceo box iznutra sa alkoholom, kao i sve drugo sa cim cu raditi. Osim ovoga sam mislio da pripremim i prskalicu sa alkoholom kojom bi poprskao dodatno unutrašnjost boxa. E sad ide moje pitanje...pošto je Glove Box potpuno zatvoren gde ce da ispari taj alkohol? Plasim se da mi ne ubije spore? Mozda je glupo pitanje i izvinjavam se na preopširnosti, nadam se da će neko imati strpljenja za mene početnika. :D
“Stop consuming images and start producing them.”
Terence McKenna
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Kako izvršiti sterilizaciju Glove Boxa?

Post Postao/la pecurko »

Biće sasvim dovoljno da u startu obrišeš sve alkoholom i box i ono što ide u njega, da sačekaš minut-dva, zatvoriš box, pokloniš se i počneš ;)
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Kako izvršiti sterilizaciju Glove Boxa?

Post Postao/la shroomko »

pecurko je napisao/la:Biće sasvim dovoljno da u startu obrišeš sve alkoholom i box i ono što ide u njega, da sačekaš minut-dva, zatvoriš box, pokloniš se i počneš ;)
Ja sam uvijek tako sterilizirao i bilo je dobro za ubrizgati spore u raž, ali svaki print koji bi ovako uzeo bio bi više ili manje kontaminiran.

Ima negdje video onog nekog mršavog engleza što uzgaja cyanensis ili nešto na ovom forumu. Ne mogu ga naći, ali on pošprica s izbjeljivačem ja mislim, to ubija sve. Ne znam koliko treba razrijediti, koliko pričekati ni ostale detalje.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Kako izvršiti sterilizaciju Glove Boxa?

Post Postao/la Zgubidan »

Nemam glowe box, sve radim u kadi koju poprskam alkoholom. Prije tjedan dana sam sporao tegle i pošto sam imao neki ishlapljeli alkohol, sve sam sterilizirao alkoholnim octom. I evo, 15 tegli, ni jedna kontaminacija! A ocat je puno jeftiniji od alkohola..
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Kako izvršiti sterilizaciju Glove Boxa?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

pecurko je napisao/la:Biće sasvim dovoljno da u startu obrišeš sve alkoholom i box i ono što ide u njega, da sačekaš minut-dva, zatvoriš box, pokloniš se i počneš ;)
da, ovo je sasvim dovoljno, ja radim u boxu bez rukavica, samo s poklopcem i dvije rupe za ruke, pobrišem ruke alkoholom i svu opremu koju unutra stavim pobrisanu kroz otvor za ruku, unutra neposredno prije rada pobrišem još jednom posudicu u koju stružem spore s folije i strugalicu, zagrijem iglu šprice i to je to. bitno je samo da zrak ne uznemiruje ono šta radiš, a box s 5 zidova to dobro obavi, netreba biti kompletno sterilan, ja mu samo pobrišem dno. 99% uspješnost
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kako izvršiti sterilizaciju Glove Boxa?

Post Postao/la HypnoToad »

Slažem se.
Ali samo bih htio reć da je moj stav da je alkohol nepotreban i loš izbor, prvo što je skup a i ne obavlja posao kao neke druge opcije.
Kao što je Zgubidan rekao, 9% ocat je odlična i jeftina opcija, jedina mana mu je jak miris. Sve isto vrijedi i za varekinu. Kod njih je dobro što nisu zapaljivi, nema straha kod zagrijavanja igle, skalpela i td. Oust za površine je najjači i najlakši za raspršit, ali je najskuplji, toksičan, umjetan i td.
Uglavnom, meni je alkohol služio isključivo za oprat ruke, i možda neko sitno brisanje. Daleko od toga da ništa ne valja, ali meni nije idealan za površinsku sterilizaciju.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
sajkedelik
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 25.09.2013, 16:18
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 5 puta

Re: Kako izvršiti sterilizaciju Glove Boxa?

Post Postao/la sajkedelik »

Složio sam si ovakav glove box od plastične prozirne kutije, s time da se ova plava ploha podiže tj. otvara prema gore, rukavice su fiksno složene sa 2 rezana spindla od cda.

slika

zanima me dali je dovoljno samo dobro našpricati cijeli box alk. octom i onda otvoriti i staviti sve potrebne alate, spore, sprice itd i pričekati da malo odstoji tj. slegne, ili bi bolje bilo oustom da ubije moguće leteće spore unutar boxa , s time da ovaj poklopac nije čvrsto zadihtan na kutiju?

ako su unutarnje stijenke kutije vlažne od octa to ne smeta jeli?

dali ako upalim lučicu unutar boxa te pored nje radim sve, povećavam šansu da se leteće spore plijesni podignu (princip otvorene zagrijane pečnice)?

thnx thnx thnx ;)
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Kako izvršiti sterilizaciju Glove Boxa?

Post Postao/la shroomko »

Nista alkohol i ocat vec nesto na bazi klora npr asepsol.

Alkohol ubija samo bakterije i spore na povrsinama, ne u zraku.
Ocat? LOL

Ja drzim plamen izvan gloveboxa i zagrijem pa unesem u glovebox.
Alkohol je zapaljiv, a prebrisati ces staklenke ili case ili sto vec i staviti u glovebox. I rukavice isto prebrises alkoholom.

I meni uvijek ima premalo mjesta u gloveboxu, jos jedan razlog da plamen bude izvan.
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Kako izvršiti sterilizaciju Glove Boxa?

Post Postao/la ljacve55 »

Recite mi jel bi se dalo u velikoj prozirnoj vreči obavit sve,isti princip samo mnogo dostupniji i lakši?Isto nema strujanja zraka samo nema tolike slobode ruku za brz rad.
Šta mislite o tome,izvedivo???
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Kako izvršiti sterilizaciju Glove Boxa?

Post Postao/la shroomko »

Moze se teoretski, nisam probao.
Odgovori