Perlit

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Perlit

Post Postao/la oseloth »

3 do 10 dana. Sve ovisi o uvjetima
Avatar
Homunculus
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 06.05.2013, 09:27
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 38 puta

Re: Perlit

Post Postao/la Homunculus »

Hvala oseloth! :)

Mislim da je dobar taj Agroperl jedino proveri krupnoću, brine me što piše da je to pesak, perlit bi trebao biti malo krupniji (nepravilne kuglice 1-2mm) ;).

Inače što se tiče nabavke perlita ne mogu da ti pomognem pošto sam iz Srbije, ja sam uzeo u Hidroponici. Mozda oni mogu da ti pošalju (mada verujem da možeš da se snađeš i za nešto bliže kad je slanje u pitanju).
“Stop consuming images and start producing them.”
Terence McKenna
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Perlit

Post Postao/la sometimes »

oseloth je napisao/la:Gdje si našao perlita. Nema ga nigdje za kupiti

Jel ovaj dobar
http://www.eurovrt.hr/default/proizvodi ... g-10l.html

ja ga uvijek kupujem u bauhausu i uvijek ga ima, sad, mislim da svaki veci grad ima vec bauhaus pa i ako niste u gradu kao ja mozete se zaletit do prvog....

sretno

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Perlit

Post Postao/la oseloth »

Nema bauhausa svugdje a ostali ne drže. Provjerio sam baš u sve veće centre
roolle
rank3
Postovi: 96
Pridružen/a: 19.01.2014, 00:13
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Perlit

Post Postao/la roolle »

sometimes je napisao/la:evo nikaj...... :D

ja ti radim ovako, na dno posude stavim perlit debljine nekih cca. 6cm koji sam prije namocio - kako sam ga namocio, stavim ga u cjedilo (ono za tjesteninu ili tako nesto) i pustim da voda teče preko njega, malo ga zavrtim da se svagdje smoci i hop na dno posude, tako par puta dok ne popunim sve u određenoj debljini.....

.....sad, ja stavim na perlit komad alu-folije i na to posudu sa razi ili kejk ili sta ja znam, ne treba biti u zraku ili ti odvojeno od perlita, jedno na drugo.

meni zna, kad je novi perlit, izdrzati svih par flusheva, sa time da kad spricam gljivice(na nogama) onda spricam i po perlitu.....

kad ga tako iskoristis mozes ga stavit u pecnicu na 200 stupnjeva i malo dezinficirat i spreman je za drugi put, da ne kupujes novi

evo da ti dam masu, kako kazu kosooki bolje jednom vidjet nego sto puta cut

evo kako izgleda perlit ispod kejkova:

slika

i ispod posuda sa razi:

slika

naravno kad su jos bile ove sa razi u posudama onda nisam niti stavljao na foliju nego fino direktno, ali kad sam ih ovako izvadio jer su mi rasle i sa strane onda sam ih stavio na foliju

:thumbsup:
Kako si izvadio raz iz posuda...ako mozes da napises bio bi zahvalan :-?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Perlit

Post Postao/la HypnoToad »

Znam da je pitanje za sometimes, ali pojasni malo ako možeš? Misliš kako je izvadio ove blokove? Pretpostavljam okrenuo ih na ruku i sami ispadnu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
roolle
rank3
Postovi: 96
Pridružen/a: 19.01.2014, 00:13
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Perlit

Post Postao/la roolle »

Na to sam mislio...Znaci dovoljno je okrenuti posudu da sklizne van...Posude su mi od providne plastike pa me brine da gljive ne krenu sa strane i ne istrule...zbog toga sam pitao.
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Perlit

Post Postao/la Gorda »

Nece strunut...i moje su posude prozirne i rastu sastrane, ali jednostavno kad berem, okrenem posudu, poberem sve sa strane (naravno cistim rukama) i vratim nazad u posudu... dunkati pozeljno
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
Mi_Moon
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 09.02.2014, 22:11
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Perlit

Post Postao/la Mi_Moon »

Pitanjce! Dali je ekspandirana glina dobra kao alternativa perlitu? a vermikulitu? ili je uz rižu verm neophodan?! i dali je oke ako smeđu rižu smeljem na granulaciju 2-4 mm umjesto brašna? :) hvala!
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Perlit

Post Postao/la oseloth »

Nije nažalost. Hidroton nema tu snagu hlapljenja. On je više estetski dodatak na površinu zemlje.

Radi case sa raži ili kokičarem. Riža i verm je zajebancija.
Odgovori