Pomoć iskusnih, Krepao grijač za akvarij

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Odgovori
matt18
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 27.02.2013, 14:53
Ima zahvala: 1 put

Pomoć iskusnih, Krepao grijač za akvarij

Post Postao/la matt18 »

Pozdrav svima, štrcnuo sam spore u raž i bile su 2 dana na toplom, i ode grijač u kurac...:/
naručio sam novi, ali dolazi poštom, to može bit tek za par dana.. Što sad, hoće bit problema ako odstoji par dana na sobnoj temperaturu, po noći do kakvih 18 stupnjeva minimalno ?
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Pomoć iskusnih, Krepao grijač za akvarij

Post Postao/la pecurko »

Opusteno, nisi morao dve iste teme da otvoris ;)
Malo ce usporiti sa kolonizacijom, ali ce sve biti o.k. :thumbsup:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
matt18
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 27.02.2013, 14:53
Ima zahvala: 1 put

Re: Pomoć iskusnih, Krepao grijač za akvarij

Post Postao/la matt18 »

ma panika mi je, tolko zezancije s tim, i onda mi se to dogodi, a samo čekam kad će počet bijelit, nadam se da hoce...
hvala na odgovoru :)
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Pomoć iskusnih, Krepao grijač za akvarij

Post Postao/la Beli mag »

2 dana na toplom vjerojatno nije bilo ni dovoljno da se dvije spore nađu i povežu. Samo opušteno kako pecurko kaže :)
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
matt18
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 27.02.2013, 14:53
Ima zahvala: 1 put

Re: Pomoć iskusnih, Krepao grijač za akvarij

Post Postao/la matt18 »

e imam još pitanja ak nije bed :)
kupil sam na ebayu spore, i uzel sam jednu gotovu šrpicu i jedan print,
ovo sa šricom bude valjda ok, a kod printa sam napravio mali zajeb nisam sterilizirao vodu u koju sam istresao spore ( bila je destilirana, ali vec prije otvarana) ostalo je sve bilo sterilno, osim te vode...
i još jedno pitanjce, od tog printa sam napravio 3 šprice po 20ml,, (print veličine 5x5cm) to mi se na kraju činilo ko da uopče nema spora u špricama, ??
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Pomoć iskusnih, Krepao grijač za akvarij

Post Postao/la 314 »

tu si prihvatio jedan rizik kaj nisi steriliziral vodu za spore. držim fige da bude sve ok. to budeš videl i sam. a ako si u špricama vidio da ima imalo nekih zrnaca ili je voda lagano blijedo ljubičasta ili bilo kaj da pluta u vodi je dobro. 3x20ml je dobar omjer.
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Pomoć iskusnih, Krepao grijač za akvarij

Post Postao/la Gorda »

Čak i da ti teglice ostanu na temp od 18ak stupnjeva, sve ce se kolonizirati kao i na 25C...naravno nešto sporije. Meni temperatura varira konstantno (17-26C) i nisam radio nikakav inkubator, čisto jer sam lijen kao ćuskija, ali znam da je PC vrlo otporan rod i da nemam brige... Razviju se i na puno lošijim uvjetima, žilave zbilja.

A što se tiče destilirane vode koju nisi sterilizirao, jer je bila otvarana, kako kažeš...to možeš samo čekat, ali ja vjerujem da bi trebalo biti ok.

Znam čovjeka koji uopće nije sterilizirao vodu iz pipe i uspjelo mu je...vjerojatno sreća, ali je...
Pozdrav!
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Odgovori