Okretanje kejka

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Odgovori
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Okretanje kejka

Post Postao/la sometimes »

zdravo !!!!

otvorio sam ovu temu jer sam procitao u jednoj knjizi ovaj podatak, a drugdje, i tu kod nas nisam naletio na te smjernice, o cemu se radi.... :-?

kada se vadi kejk iz staklenke (metoda: brasno-verm-voda) i postavlja u kontejner sa perlitom, da li je bitno voditi racuna kako, tj. u kojem smjeru se stavlja kejk, da li mora biti onako kako je stajao u staklenki ili ga se mora okrenuti, ja sam u toj knjizi procitao da mora biti postavljen obrnuto od onog kako je bio u staklenki....

sta vi mislite?
da li ima tko kakva iskustva (da li je netko radio sa ovim kejkovima)?

ja sam taj podatak procitao prije par dana,a kejkovi su vec poceli radjati, ja sam ih stavljao svakako i vidim da na nekima dolaze vugljive sa dna kejka a na nekima po vrhu, sa strane, itd... ali na onima na kojima dolaze sa dna - ima ih najvise :D

hvala, mirno more, pozdrav i posadi broda :p

P.S. u dnevnicima pod BRF CAKE ima i slika, pa ako nekog zanima, dobro je dosao
....it didn't make any sense.....
freespirit
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 14.07.2011, 12:03
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Okretanje kejka

Post Postao/la freespirit »

Hm... Ova tema me veoma zanima posto prijatelj prijateljevog prijatelja, tj. od njegove tetke komsija ima problemcic sa kejkovima... Svi pinovi su poceli sa dna, a na ostatku kejka ni traga ni glasa od njih. Drzi ih na petrijevim posudama pa ima lep pregled na to kako su se oni lepo ugnjezdili na dnu kejka i tamo lepo kuliraju! E sad... Da li bi trebao da se okrene kejk pa da budu na vrhu, ili da se ostavi tako pa ce oni izbiti na kraju ili abortirati ili sta vec...? Neki spominjase da se ne okrece jer vec kad su se pinovi pojavili oni su "razvili pojam" gde je gore a gde je dole, pa ako bi ih obrnuli, gravitacija bi im poremetila taj "razvijeni pojam" pa bi svejedno abortirali! Ima li neko iskustava sa tim?
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Okretanje kejka

Post Postao/la pecurko »

Ja sam ih lično oktretao kontra od onog polozaja iz staklenke, a to što rastu sa dna nije nikakav problem, neće zbog toga abortirati, a verovatno će u nekom od narenih flusheva pinati i na gornjoj strani...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Okretanje kejka

Post Postao/la sometimes »

pa evo da kazem svoj zakljucak poslije tri ture brf kejkova - svejedno je kako se okrecu kejkovi - pokusao sam i ovako i onako i mogu reci da je stvaro njihova volja kako i gdje ce izaci...., i kolicina gljiva je otprilike ista

iako, kad sam ih stavljao naopako - masu ih je izaslo na krovu kejka, kao iz malog okruglog vrta,a na ovim naopako su izbijali sa strane odozdola, okolo valjka u krug.....

mislim da ipak ta donja strana kejka, dok su u staklenki, bude nekako plodnija, valjda jer se ipak spore iz sprice spuste na dno stakleneke i tamo pocnu prije radit svoje....

eto toliko o mom experimentu :mushroom:
....it didn't make any sense.....
freespirit
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 14.07.2011, 12:03
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Okretanje kejka

Post Postao/la freespirit »

A moguce i jer se tamo doleju kondenzuje/skuplja vise vlage nego na ostatku kejka!
Odgovori