Temperature i vlažnost

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Temperature i vlažnost

Post Postao/la 314 »

HypnoToad je napisao/la:U tegli je vlažnost 100%. ;) Pri ovom koraku vanjska vlažnost nije važna.
Ako stoje u ormaru treba ga redovno provjetravati, ustajali zrak je pogodan za razvoj bakterija. Bolje bi bilo da su vani, mrak uopće nije potreban za kolonizaciju.
I temperatura od 27 je možda mrvicu pre visoka (opet rizik od bakterija), oko 25 je idealno, ali treba biti konstantna i nesmije ni u kojem trenutku prijeći 30*C.
Sretno!
mrak nije potreban za kolonizaciju?

ček, ako je to tak, onda ja mogu odma sad stavit novu rundu tegli u box, skupa sa posudama koje su na pinanju? tam je temp. cca 26 stpunjeva i provjetrava se? i svjetlo visi 12-12 iznad boxa
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Temperature i vlažnost

Post Postao/la HypnoToad »

U teoriji da, ali uz svo provjetravanje vlažnost u boxu je pre visoka i rizik od bakterija ogroman, mada možeš imat sreće pa ti sve tegle ispadnu savršeno.
Ali da, to da micelij treba biti u mraku je zastarjela i netočna informacija, svjetlo ničemu ne smeta, čak neki tvrde da ih je bolje od samog početka držat na svjetlu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Temperature i vlažnost

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Mislio da ta uputstva koja govore da se tegle stave u mrak, da je to čisto radi prevencije da mica ne počne pinati u staklenki, ali mislim da će prije biti zrela za kejsanje nego će počet pinat.
Avatar
drimena
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 31.07.2011, 12:42
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Temperature i vlažnost

Post Postao/la drimena »

ja moje tegle drzim u ormaru koji je blago otvoren tako da ulazi malo svjetla,znaci nisu u potpunom mraku.za sad sve ide dobro i cini mi se da se micelijum poceo pojavljivat brze nego kad su bile u potpunom mraku.vjerujem i da vazduh koji cirkulise igra veliku ulogu
Download complete
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Održavanje "humiditya"

Post Postao/la jackal83 »

Posto sam vidio na topicu u "last minute pitanjima" da ima dosta trazenja informacija o dorzavanju "HUMIDITYA" ili prevedeno na naski ((povoljni uslovi-- u ovom slucaju gljiva))

e pitanje moje prvo,, dali umjesto perlita mogu hydro kuglice((znam da nije isto al barem je tu negdje,a i vidjo sam ih u jednom "teku"))

dali je moguce znat jeli vlaznost zraka otprilike kako treba.i po cemu se ravnat.((za one koji nemaju mjernu spravu))
i koje su vase tajne za odrzavanje potrebne vlaznosti u vrjeme"cvjetanja"

i kad treba pocet spricat spricaljkom,kad pocne pinanje il odma cim se stavi u fazu "cvjetanja# jel sam vidio dvije razlicite price


aj ljudi odajte vase tajne za uspjesan rast ((humidity))
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: odrzavanje "humiditya"

Post Postao/la pecurko »

Ako si već ne možeš naći perlit, uvek možeš probati na neki drugi način...
Ja lično koristim perlit, ali svakako bar dva puta dnevno vlazim, a 4-5 puta luftiram. Sa glinenim kuglicama bi same kuglice trebalo što češće vlažiti, tako što ćeš prskati po zidovima boxa, da se kapljice slivaju do tih kuglica...
možda i nije najbolji savet, ali vidim da si nestrpljiv :winkk:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Veseljko
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 30.12.2011, 14:14
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: odrzavanje "humiditya"

Post Postao/la Veseljko »

Evo ja se još borim sa vlagom...neće preko 70 (čak i 60%) i da ga j..prskao sam par puta danas i niš, čak mislim da sam zasrao sve jer kondenziranih kapljica ima svugdje pa i po mioeliju.Sad sam nalio i vode po dnu bar cca 2-3dcl i šta bude :eeek:
sve više sam uvjeren da mi ne radi mjerač jer mi izgleda nemoguće da nakon svega nema dovoljno vlage a sve je mokro?!?!
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: odrzavanje "humiditya"

Post Postao/la Red »

pusti na par dana box, nemoj doljevat, prskat..nista. pa vidi jel ce biti neke promjene kroz par dana.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Veseljko
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 30.12.2011, 14:14
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: odrzavanje "humiditya"

Post Postao/la Veseljko »

Eeee,lako je to reći, najradije ga nebi ni gledao ali kad nemogu :cheesy:
Mislim da ću sutra uspijeti doći do perlita (neću dirati do sutra ništa) pa bih te zamolio za kratke smjernice kako da ga pripremim (da sad ne kopam po ostallim temama).Box je cca 65 litara...
A sad za utjehu, mogu li očekivati bilo kakav urod sa ovim mojim stanjem?

(box nema rupe za co2 već na poklopcu samo rupe sa filter vatom iz razloga jer sam stavio pumpu za zrak unutra u podnožje posuda te radi svakih sat po 15 min a svaka 3-4 sata po sat ipo-pumpa ima kapacitet 40 l na sat ) - da mijenjam?!
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: odrzavanje "humiditya"

Post Postao/la jackal83 »

gdje vi te fckin mjerace kupujete,,,,ahahaaaaaaaaaaa znam di cu ja svog skinut B-)
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Odgovori