Pitanja o Expres loncu

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: pitanja o EXpres loncu

Post Postao/la Red »

:ymdevil: mislila sam da smo vec utvrdili to gradivo, pitanje se postavljalo xy puta i spomenuli smo lonac istoo toliko puta... nije bitno, eto stvar resena :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: pitanja o EXpres loncu

Post Postao/la pecurko »

Naglasio bih samo da obično kuvanje tegli u loncu ili improvizovanom vodenom kupatilu može biti dobra opcija za PF tek, ali za sterilizaciju zitarica u zrnu 99% slučajeva ima za posledicu kontaminaciju, jer spore mnogih bakterija prežive tu temperaturu na atmosferskom pritisku. Npr u medicini se sterilizacija u vodenom kupatilu izvodi 3 dana zaredom, tako sto se na 180c steriliše 1 sat pa supstrat stoji naredna 24h, da bi se spore podstakle na razvoj... i tako tri puta.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: pitanja o EXpres loncu

Post Postao/la Morpheus »

Red je napisao/la::ymdevil: mislila sam da smo vec utvrdili to gradivo, pitanje se postavljalo xy puta i spomenuli smo lonac istoo toliko puta... nije bitno, eto stvar resena :thumbsup:
Sorry,ja bas trazio,ali na neku foru mi promaklo :sad:

Hmmm,sad kad je to povezano i sa izborom metode uzgoja... Pa,valjda nije ni preskupo kupiti taj expres lonac :))
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: pitanja o EXpres loncu

Post Postao/la dr.manijak »

Paaaa... Ne bih bas rekao da je nesto jeftin nov oko 50e (za par tegli)
Mislim da je bolje uzeti polovan za 10tak e.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
FalloutBoy
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 06.08.2011, 01:18
Ima zahvala: 3 puta

Re: pitanja o EXpres loncu

Post Postao/la FalloutBoy »

Ljudi imam samo jedno pitanje vezano uz ex lonac! Sto staviti na dno lonca,nemam onaj "umetak" a neda mi se igrat sa nekakvim homemade improvizacijama... :-?
“I wanted to change the world. But I have found that the only thing one can be sure of changing is oneself.” A.Huxley
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: pitanja o EXpres loncu

Post Postao/la orbit »

FalloutBoy je napisao/la:Ljudi imam samo jedno pitanje vezano uz ex lonac! Sto staviti na dno lonca,nemam onaj "umetak" a neda mi se igrat sa nekakvim homemade improvizacijama... :-?

stavi najobicniji tanjur od jela...
Avatar
brusvilis
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 21.08.2012, 11:28
 pohvaljen: 1 put

Re: Pitanja o Expres loncu

Post Postao/la brusvilis »

Jel netko koristi Zepter lonac. Ja imam taj set posuđa novi i nisam ga koristio pa me zanima na koliko taj bara kuha i kako se sa njim sterilizira. znaci ima gore zeleno polje i crveno polje. U uputstvima ne pise tlak. Posto se u zepteru navodno sve krace kuha pa neznam mozda da nebi prkuhao ili tako nesto.
Avatar
Kimera
rank4
Postovi: 104
Pridružen/a: 17.04.2012, 19:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Pitanja o Expres loncu

Post Postao/la Kimera »

Ja radim sa zepter syncro clik loncem i sasvim je jednako kao i sa drugim exspres loncima. Ono crveno polje označava maksimalan pritisak u loncu pa je preporučivo smanjit vatru. Svi expres lonci imaju baždaren ventil na više manje istim parametrima.
[media]link[/media]
slika
Avatar
brusvilis
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 21.08.2012, 11:28
 pohvaljen: 1 put

Re: Pitanja o Expres loncu

Post Postao/la brusvilis »

Bravo! Znao sam da netko koristi Zepter tek =))
Hvala puno na odgovoru. :thumbsup:
SantaClaus
rank3
Postovi: 56
Pridružen/a: 11.01.2013, 13:12
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Pitanja o Expres loncu

Post Postao/la SantaClaus »

1 pitanje... Sto ako npr nisam u mogucnosti koristiti express lonac jer nevalja. :P Mogu li se posluziti necim drugim?
slika
Odgovori